سایت رسانه جهانی رنو

تا سال 2024، الف مقررات جدید اروپا لازم الاجرا خواهد شد. این نیاز به تولیدکنندگان دارد که این فناوری را قابل اعتماد کنند. “نقطه قوت رنو این است که امروز ما برای این مقررات آماده هستیمادوارد اطمینان می دهد.

همیشه بیشتر متصل، ماشین های مدرن با هر نسل در چابکی و شهودی بیشتر می شوند. مانند گوشی های هوشمند، سیستم عامل پنهان در پشت صفحه نمایش چند رسانه ای آنها و داشبورد می تواند به روز رسانی های منظم را دریافت کند. برای مثال، این موارد، اصلاحات و بهبودهایی را برای سیستم چندرسانه‌ای داخل هواپیما و حتی گاهی اوقات عملکردهای جدیدی برای خودرو ارائه می‌دهند. کارخانه نرم افزار، یک نهاد گروه رنو و متخصص در مهندسی نرم افزار، نگاهی جدی به این موضوع داشته است. در آغاز سال 2020، آن را عرضه کرد پروژه FOTAسیستم عامل از طریق هوا – به خودروهای گروه رنو اجازه می دهد تا از راه دور به روز شوند.

به روز رسانی های FOTA دریافت شده توسط یک وسیله نقلیه طیف گسترده ای از برنامه ها را پوشش می دهد. سمت چند رسانه ایبه عنوان مثال، آنها ممکن است محتوای جدید و برنامه های کاربردی اضافی را ارائه دهند، یا بهبود یابند رابط جهت یابی تا ارگونومیک تر شود. در بخش ایمنی، کمک های رانندگی و برخی از عناصر خودرو مانند مدیریت فرمان و ترمز را می توان بهینه کرد.

پس از گذشت کمی بیش از یک سال از عرضه آن بر روی خودروهای رنو، موفقیت فناوری FOTA وجود داردیک میلیون به روز رسانی پیش از این بر روی بیش از 700000 خودرو به این روش انجام شده است.

Mégane E-TECH Electric جدید مرحله جدیدی را از نظر امکانات ارائه شده توسط فناوری FOTA تجسم می کند.

به سمت یک خودروی فعال؟

این به روز رسانی ها نیز گاهی اوقات اضافه می کنند توابع جدید به سیستم این مورد در مورد سرویس است وضعیت شارژ از راه دور و زمان بندی، در حال حاضر در چندین خودرو در محدوده رنو (Twingo، ZOE، Captur و Mégane) موجود است. رابط این ابزار که ایستگاه های شارژ موجود در نزدیکی خودرو را تعیین می کند، با اعلان های اختیاری در شروع و پایان شارژ بهبود یافته است. به همین ترتیب، جستجوی خودکار ایستگاه‌های شارژ الکتریکی در یک سفر طولانی، سفارشی‌سازی حالت‌های MULTI-SENSE، تنظیم محیط روشنایی خودرو، پیکربندی میانبرهای تلفن، باز کردن خودرو از راه دور با گوشی هوشمند و سایر عملکردهای جدید Wi-Fi همگی در حال توسعه هستند که با فناوری FOTA امکان پذیر شده اند.

مزیت دیگر: این فناوری فوق العاده است با احتیاط، یا حتی، اغلب، کاملاً نامرئی! و به دلایل خوب، به روز رسانی FOTA از طریق هوا و از طریق شبکه تلفن GSM انجام می شود. بطور مشخص، خودرو به‌طور خودکار آپدیت را دانلود می‌کند و زمانی که آماده فعال‌سازی شد، «مشتری هنگامی که اشتعال وسیله نقلیه خود را خاموش می کند، پیامی بر روی صفحه چند رسانه ای دریافت می کند. او فقط باید قبول کند و به روز رسانی را می توان در حالی که دیگر در وسیله نقلیه نیست انجام داد“، ادوارد توضیح می دهد. بنابراین این کار نیازی به هیچ اقدام واقعی از جانب راننده ندارد، مگر اینکه رضایت دهد که در موارد خاص باعث بی حرکت شدن وسیله نقلیه برای چند دقیقه می شود.

… و ایمنی!

از طریق سیستم چندرسانه ای رنو بر روی بسیاری از خودروهای محدوده رنو (توینگو، کلیو، زوئی، کپچر، مگان و غیره) موجود است. EASY-LINK، فناوری FOTA بهبود سیستم تعبیه شده و اعمال وصله ها را آسان تر می کند. همچنین این امکان را فراهم می کند تا سطح ایمنی خودرو تا حد امکان حفظ شود. اما این همه ماجرا نیست! از آنجایی که همه چیز از راه دور انجام می شود، راننده را از سفر به کارگاه نجات می دهد. این نشان دهنده الف است صرفه جویی در زمان بدیهی است و همچنین تعهدی برای آرامش برای صاحب وسیله نقلیه. برای سازنده، این اطمینان از مشاهده خودروهای به روز شده بیشتر از روش قدیمی رفتن به کارگاه است. به گفته ادوارد، این فناوری اکنون امکان دستیابی به 85 تا 90 درصد به‌روزرسانی‌های خودروها را در برابر، در بهترین حالت، 60 درصد در نمایندگی‌ها فراهم می‌کند.“.

عهد آرامش…

FOTA فناوری است که امکان به روز رسانی و اصلاح نرم افزار تعبیه شده در خودرو را فراهم می کند.

ادوارد، رئیس پروژه FOTA

مگان E-TECH الکتریک جدید ممکن است خود عملکردهای جدیدی را در طول عمر خود دریافت کند، مثلاً برای وسایل کمکی رانندگی یا زندگی در کشتی. به روز رسانی FOTA ممکن است حتی یک روز عمر باتری را بهبود بخشد. چه می شد اگر اوج فناوری FOTA ظهور خودروهای فعال بود؟ همچنین به نام ماشین قابل ارتقا، آنها می توانند بر اساس ترجیحات کاربران خود برای ویژگی ها یا به روز رسانی های جدید پیشنهاداتی ارائه دهند. این آینده در حال حاضر توسط مهندسی رنو در حال بررسی است.منبع

مراحل مختلف به روز رسانی از طریق فناوری FOTA

FOTA چگونه کار می کند؟

در طول آشکار شد Salon IAA Mobility 2021، در مونیخ، New Mégane E-TECH Electric به فناوری FOTA اجازه می دهد تا با چند برابر کردن امکانات به روز رسانی در هیئت مدیره، گام جدیدی بردارد. دنباله دریافت آن می تواند برای مثال، با جلوه های نور و صوتی جدید تکامل یابد. صفحه نمایش OpenR و سیستم چندرسانه ای OpenR Link نیز به طور مرتب به روز می شود تا عملکرد آنها بهینه شود. اجزای سیستم از گوگل نیز. بنابراین، در سمت Google Assistant، به روز رسانی از طریق FOTA زبان های جدید یا امکان اعمال فیلترها را به نتایج جستجو از طریق GPS اضافه می کند. مثال: وقتی کاربر به دنبال ایستگاه شارژ الکتریکی در اطراف خود می‌گردد، می‌تواند درخواست خود را به صورت صوتی اصلاح کند تا فقط ایستگاه‌های شارژ سریع یا آن‌هایی را که روش پرداخت انتخابی او را می‌پذیرند نمایش دهد.

یکی از نکات بسیار مهم این به روز رسانی از راه دور امنیت استادوارد اضافه می کند. “این کانالی است که باید از آن محافظت شود تا از هرگونه سرقت اطلاعات جلوگیری شود. یا کنترل وسیله نقلیه را در دست بگیرید. سیستم به روز رسانی از طریق فناوری FOTA نیز اهمیت زیادی به آن می دهد حریم خصوصی مالک خودروی رنو البته او به آن احترام می گذارد مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR). این بدان معنی است که اطلاعات جمع آوری شده توسط خودرو همیشه ناشناس است. راننده هرگز ملزم به احراز هویت نیست.

تعداد به روز رسانی های انجام شده در FOTA و وسایل نقلیه مربوط به این فناوری

به روز رسانی FOTA بر اساس سیستم چند رسانه ای رنو EASY-LINK است که در حال حاضر در بسیاری از خودروهای محدوده رنو موجود است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: