سایت رسانه جهانی رنو

هدف از ساخت نمونه اولیه رنو 5 نشان دادن تعهد رنو برای دسترسی گسترده به خودروهای الکتریکی در سراسر اروپا بود. تیم های طراحی رنو ذهن خود را به بازدید مجدد از یک خودروی محبوب و در عین حال ضروری می اندیشند، دقیقاً شبیه اجداد پرشور آن در دوران اوج خود. رنو 5 پروتوتایپ یک خودروی شهری جمع و جور پر از جذابیت است، خودرویی که یکی از خودروهای مورد علاقه همیشگی رنو را به سوی آینده سوق می دهد، با لمس تمام الکتریکی مدرن.

R5 Prototype برنده جایزه Car Design News News برای خودروی مفهومی سال شد، برای تیم رنو دیزاین یک لایه معنایی اضافی به همراه داشت، یعنی جایزه دریافت توسط هیئت داوران متشکل از طراحان بزرگ خودرو! ما فوق العاده افتخار می کنیم! ما همچنین به استقبال مطبوعات و عموم مردم از نمونه اولیه رنو 5 افتخار می کنیم، زیرا 90 درصد از طراحی بیرونی به خودروی نمایشگاهی منتقل می شود!

رنو 5 پروتوتایپ پس از رقابت با سایر خودروهای مفهومی ارائه شده توسط خودروسازان بین مارس 2020 تا مارس 2021، توسط مجله معتبر Car Design News به عنوان خودروی مفهومی سال انتخاب شد. بررسی طراحی خودرو 8 مروری بر سال قبل در طراحی ارائه می‌کند و به بررسی وضعیت می‌پردازد. آخرین روندها و نوآوری ها این توسط هیئتی متشکل از کارشناسان خودرو و مدیران طراحی از خودروسازان برجسته جهان انتخاب شد.

ژیل ویدال، VP RENAULT DESIGN

مدل تولیدی مبتنی بر پروتوتایپ رنو 5 در سال 2024 رونمایی خواهد شد.منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: