سه تا از بهترین پلانهای باز در طراحی داخلی اداری

موضوع مهم در انتخاب یک مبلمان اداری کلاسیک ،بحث هزینه آن است.از آن جاییکه این نوع از مبلمان بشکل سفارشی تولید میگردند. موضوع مهم دیگر در انتخاب یک دست مبلمان اداری کلاسیک، بحث هزینه و گران قیمت بودن آن است. به عنوان مثال به کار بردن یک میز مدیریت کلاسیک در کنار یک پرده ی کرکره ای و یا پرده شرکتی کاری بسیار بیهوده هست و ترکیب دو سبک زیبا و جذاب از معماری داخلی در یک محیط، باعث هدر رفت هزینه مصرف شده و عدم زیبایی محیط می شود. توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی خانه و محل کسب و کار باعث ایجاد حس آرامش و آسایش برای افراد ساکن در آن می شود. در طراحی دفتر کار اداری کلاسیک درست مانند معماری یونان و رم برای ویژگی های نظیر ایجاد حس تعادل بصری، تقارن و هماهنگی، تکرار اهمیت بسیاری قائل شده و در جزئیات و ظرافت دکوراسیون اتاق ها نیز دقت بسیاری خواهد شد. انتخاب میز و صندلی استاندارد، نورگیری طبیعی اتاق از پنجره ها با روشنایی مناسب و همچنین استفاده از گل های طبیعی و تزئینی در دکوراسیون اتاق کار اداری کلاسیک ضمن جذابیت آن مکان، به سلامتی و ایجاد حس آرامش و تمرکز در افراد حاضر در آن اتاق برای انجام وظایف خود کمک زیادی خواهد کرد.

تنوع بسیار زیاد در طراحی انواع پارتیشن ها به طراحان این امکان را می دهد تا طراحی هایی بسیار زیبا و شیک را در محیط های اداری ایجاد کرده و ظاهری مدرن و امروزی به آن ها بدهند. این شکل تقسیم بندی، مخصوصا در سیستم های اداری که مجزا هستند اما اشراف مدیریت به کل سیستم وجود دارد، تقسیم بندی شناور نامیده می شود و نوع تفکیک را پارتیشن بندی شناور می نامند. یک سیستم خانه سازی باید الهام بخش باشد. عناصر دیگر مانند هنر سفارشی با نقل قول ­های الهام بخش یا ادای احترام به شهر راه ­های دیگری برای حفظ روحیه خوب و به نوبه خود کارکنان شاد هستند. بطوریکه نقوش بر روی آن توسط هنر منبت کاری ،برجسته شده اند. اکسسوریهای اداری، یعنی لوازمی که بر روی میزها قرار میگیرد باید تا حد امکان، یک شکل و ساده باشند. مبلمان اداری به سبک کلاسیک نیز با استفاده از طرح های زیبا و نقش و نگار های قدیمی و جذاب توسط تاریخچه ای جذاب و بسیار الهام بخش توانسته است شکوهی پر عظمت را از آن خود نماید تا علاوه بر استفاده ای درست و مناسب از یک مبلمان اداری شیک ،اصالت تاریخه ی جذاب آن را نیز حفظ نماید.

در این مقاله نکاتی در مورد تزیین و تغییر دکوراسیون دفتر کار خواهید خواند که با رعایت آنها محیطی دلپسند و حرفهای برای کارکنان و مشتریان فراهم خواهد شد. تمرکز روزافزون بر طراحی، فضایی زیبا و کاربردی ایجاد می کند، فضایی که رفاه کارکنان را تشویق میکند، همکاری را میان کارکنان افزایش می دهد و از مشتریان استقبال میکند. استفاده از مبلمان مناسب تاثیر زیادی دارد و حتی مشتریان هم راحتی و شادابی بیشتری خواهند داشت. اینکه بخواهید در محیط کاری خود یک سبک مدرن و کلاسیک را انتخاب کنید باید ویژگی های متفاوتی را هم بررسی کنید مثلا سلیقه ها ،میزان بودجه ی مورد نظر خودتان ،موقعیت اجتماعی کسانی که در آنها شرکت کار می کنند و حتی نوع شغل شما که در رابطه با چه موضوعی است.. بستگی زیادی به سلیقه ،میزان بودجه مورد نظر ،موقعیت اجتماعی شما و حتی نوع شغل شما دارد.بعنوان مثال قطعا انتخاب یک مبلمان اداری کلاسیک برای یک شرکت با زمینه کاری غذایی ،مناسب نخواهد بود. رنگ چوب و پارچه را میتوان بصورت هماهنگ یا غیر هماهنگ با یکدیگر انتخاب نمود و این موضوع کاملا سلیقه ای است.

میتوان جایی هم برای مطالعه، نگهداری از گلها یا بازی بچهها در نظر گرفت. این هم روی شما و هم روی کارمندان و مشتریان شما تأثیر مثبتی خواهد داشت. همچنین هدف از طراحی فضای مسکونی ایجاد فضای خوشایند برای صاحب خانه و میهمانان است اما در طراحی اداری کسب رضایت کارکنان و مشتریان حائز اهمیت است. اگرچه عده بسیاری از افراد جامعه برای جذابیت و ظاهر محیط کار خود اهمیت زیادی قائل نمی شوند اما طراحی فضای اداری کلاسیک کمک خواهد کرد تا علاوه بر جذابیت محیط های اداری، روحیه کارکنان آن محیط اداری را بالا برده و همچنین انرژی آنها را برای رونق بیشتر کسب و کار و ارائه خدمات افزایش می دهد. و در نهایت نیز باید اشاره کنیم که مبلمان اداری سبک کلاسیک خریداری میکنید طول عمر بالایی داشته و نسبت به دیگر مبلمان ها نیاز است تا با دقت بیشتری انتخاب شوند.

آثار هنری خلاقانه و مدرن میتوانند جلوه خاصی به دفتر کار شما بدهند. به طور کل استفاده از رنگ هایی با تنالیته تیره محیط کار را از دید مخاطب کوچکتر و برعکس آن یعنی بکارگیری رنگ های روشن محیط کاری را بزرگتر جلوه خواهد دارد. یعنی باید حتما راحت باز و بسته شود. رنگ های مورد استفاده شده در این مبلمان اداری کلاسیک عمدتا از رنگ های گرمی مانند ،قهوه ای سوخته ،زرشکی ،قهوه ای شکلاتی ،طلایی تشکیل شده است اما باز هم میتوانید رنگ های دیگری را سفارش دهید. رنگها در هر جا میتوانند حضور داشته باشند و نظم هم یکی از موضوعاتی است که در یک صافکاری ماشین هم میتواند حال افرادی که در آنجا کار میکنند را خوب کند. استفاده از مبلمان اداری که به سبک کلاسیک برای افرادی مناسب و قابل استفاده است که روحیه تجملاتی برای خودشان دارند زیرا این نوع از مبلمان اداری در محیط های اداری به دلیل نقش و نگار های با شکوهی که بر روی اجزای خودشان دارند موجب زیبایی هرچه بیشتر و بیشتر فضای داخلی میگردد. تمامی نقوش به صورتی برجسته هستند که برای قسمت نشیمن از فوم سردی استفاده شده اند تا در هر حالتی به شکل اولیه خودشان برگردند.

طراحی و نحوه دکوراسیون داخلی اداری در یک محیط کار میتواند بر رفتارها، تمرکز و بازدهی افراد حاضر در اداره تاثیر شگرفی گذارد و باعث شود که کارکنان از کارکردن در محیط کار خود احساس خوشایندی داشته باشند. همچنین ارتباط یک شیوه زندگی سالم و تمرکز بر جنبه روحانی و تحقق نیازهای عاطفی یکی دیگر از خدمات این کانسپت می باشد. همچنین از تاثیر روانشناسی رنگ بر روحیه و خلق و خوی افراد نیز نمی توان غافل شد. می توانید از تکنیک های مختلفی نیز برای فضا سازی استفاده کنید. اما اگر از رنگ هایی که در کنار همدیگر هارمونی زیبایی ایجاد می کنند برای پوشش سطوح و عناصر مختلف استفاده نمایید می توانید ظاهری مناسب و زیبا به فضا بدهید که افراد با دیدن آن نظر مساعدی راجع به اداره داشته باشند . استودیو Zalewski به طرز هنرمندانه ای توانسته رنگ های مختلف را در این پروژه اداری به کار ببرد. برای اینکه یک دکوراسیون اداری لاکچری در محیط محدود و کوچک داشته باشیم میتوانید میزهایی را به کار گیرید که به صورت ترکیبی و با مدل خاص خود و همچنین با عرض و ارتفاع کم طراحی شدهاند.

چطوری یه دیزاین اداری شیک و مدرن داشته باشیم ؟ نمیتوانیم نسبت به جایی که مفیدترین ساعاتمان را در آن میگذرانیم، بیتفاوت باشیم. به همین دلیل در این مقاله راهکارهایی برای نورپردازی اصولی ارائه شده است. اگر قصد استفاده از پارتیشن اداری را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. در مقاله دکوراسیون داخلی اداری مدرن در مورد ادکوراسیون سبک مدرن صحبت میکنیم. در مراحل پایانی پروژه این عواطف غیرملموس را استخراج کرده و به آن ها رنگ واقعیت می بخشیم. اما حتما قبل از سفارش به معماری داخلی نیز توجه کنید. بنا به سلیقه و توان مالی مشتری و تجربه طراح لیستی از طرح های مختلف در اختیار آنان قرار گرفته و با توجه به هزینه ای که بابت نوع مبلمان، میز و صندلی و کاغذ دیواری صرف خواهد شد؛ قیمت نهایی در طراحی اداری کلاسیک محاسبه خواهد شد. اینهمه هزینه و تأملی که برای اطاقهای خانه میکنیم، در حالیست که بیشتر آقایان و حتی برخی خانمها فقط ساعات پایانی روز خود را در خانه میگذرانند. با توجه به تنوع پارتیشن اداری میتوان آنها را در انواع ثابت، متحرک، تکجداره، دو جداره، چوبی، ام دی اف و شیشهای انتخاب و نصب کرد.

طرح دفتر به طرز قابل توجهی از رویکرد مشترک به سازماندهی دفاتر شرکت که روحیه ی تعاونی و چند عملکردی را پشتیبانی می کند، متفاوت نیست. طراحی داخلی فضای اداری کلاسیک نیز مانند سایر طرح ها نکات قابل توجهی را به دنبال خود دارد که دقت بر روی هر یک از آنها می تواند نقش بسیار تاثیرگذاری را بر جذابیت و زیبایی هر چه بیشتر محیط فراهم آورد. رنگ محیط کار، تأثیر زیادی روی روحیه کارکنان دارد، برای همین باید در انتخاب رنگ نهایت دقت صورت گیرد تا از رنگهای الهامبخش و باکیفیت که گویای فعالیت کاری سازمان نیز میباشند استفاده کرد. علی رغم روند رو به افزایش طراحی دفاتر کاری باز، شاید جالب باشد که بدانید برای انواع به خصوصی از سازمان ها و شرکت ها، طراحی فضاهای بسته و سازمان یافته تا حدودی مفیدتر است. طراحی داخلی اداری کلاسیک یکی از انواع طرح و سبک های پرطرفدار در بسیاری از ادارات و سازمان های مختلف است که از جذابیت و ظاهری منسجم برای محیط های اداری برخوردار است. وقتی وارد برخی از ادارات میشویم با میزهای بهم ریخته، سیستمهای کثیف، شیشههای پر از لک و یک محیط خستهکننده روبهرو میشویم. زیرا طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی فضا در جذب و نیاز مشتری و یا مراجعه کننده تاثیر گذار هست چون باعث میشه آنها وقتی وارد فضا میشن جذب بشن و با فضای داخلی ارتباط برقرار کنن و احساس بهتری رو نسبت به خدمات و کارکنان داشته باشن.

استفاده از ایستگاه کاری برای ایجاد حریم و یا مناطق کاری باز، جهت افزایش بهره وری کار و مشارکت بیشتر کاربران در فضا که ایده های نو را طراحی داخلی فضای اداری به ارمغان آورد. از طرف دیگر ، طراحی سازمان یافته ، دلپذیر و کاملاً اندیشیده شده به مردم در مورد نام تجاری ، نام تجاری ، موفقیت آن و اعتماد به نفس در تجارت می گوید. امروزه خلق محیط های اداری زیبا و شیک در عین سادگی یکی از مهمترین دغدغه های اصلی مدیران سازمان های اداری مختلف است و در نوع طراحی داخلی اداری خود وسواس و دقت زیادی به خرج می دهند. این نوع پارتیشن نیز به طور عمده از ام دی اف ساخته شده و فریم آن از جنس آلومینیوم است و ظاهری شیک و مدرن دارد. اما حالا و در ظرف سال های اخیر، پارتیشن اداری تحولی ویژه را تجربه کرده است.استفاده از خلاقیت در طراحی و البته مواد نو، حالا حسی از مدرنیته و زیبایی را به پارتیشن ها اضافه کرده است. تمامی نکاتی که در بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون گفته شد . تنه درخت که نور در برخورد با آن می شکند و به تمامی بخش های فضا می تابد نیز در این بخش قرار داده شده است.

وقتی صحبت از سبک طراحی یک پروژه می شود، نمی توان گفت که ویژگی های یک سبک به طور محض به کار گرفته شده اند و پروژه خالص منطبق بر یک سبک مشخص معماری است. دکوراسیون داخلی اداری کناف بیشتر مناسب نورپردازیهای زیاد در فضای موردنظر است و در صورتی که بهخوبی کار شود، میتواند شیک و منحصربهفرد دیده شود. به طور معمول از آلومینیوم برای تهیه قاب این پارتیشن ها استفاده می شود، چراکه آلومینیوم علاوه بر سبکی دارای استحکام کافی نیز می باشد و در برابر خوردگی مقاومت می کند. البته بسته به نوع پارتیشن قیمت پارتیشن اداری نیز متفاوت است. سبک مدرن و کلاسیک، دو سبک کاملا متفاوت و متمایز از یکدیگرند که اغلب با در نظر گرفتن فاکتورهای سلیقه، بودجه و نوع فعالیت کاربران در محیط اجرا میشوند. درواقع با ایجاد فضایی زیبا در تایم استراحت، افراد فرصت این را پیدا می کنند تا از میز و فضای کاری خود فاصله بگیرند و برای دقایقی ذهنشان را از هر مساله کاری پاک کنند، تا با استراحتی کوتاه به ادامه کار و روند فعالیت خلاقانه خود بپردازند. گیاهان، تنگ ماهی، عکسهای خانوادگی، یا آثار هنری یک فضای هنری منحصربفرد را ایجاد نموده و شما را تا حدی از فضای خشک و جدی موجود جدا میکند.

مبلمان اداری کلاسیک نیز با استفاده از طرح ها و نقش و نگار های قدیمی و توسط تاریخچه ای جذاب و الهام بخش توانسته شکوهی پر عظمت را از آن خود نماید. تاریخچه این کلمه ی به قرون هفدهم فرانسه برمیگردد. در بخش اصلی سالن استراحت طراحان رنگ سبز را به معنای واقعی کلمه جهت رسیدن به آرامش انتخاب کرده اند. به معنی درجه یک و تراز اول.تاریخچه این کلمه به قرون 17 فرانسه برمیگردد. نمیتوان یک دستورالعمل واحد برای دکوراسیون محل کار در نظر گرفت، زیرا مشاغل گوناگون، دکوراسیونهای مختلف را میطلبد؛ مثلاً کسی که در مطب کار میکند با کسی که در یک تعمیرگاه اتوموبیل کار میکند، به روشهای مختلف باید محل کار خود را زیبا و آرامشبخش کنند. هر روز نشستن در کنار فردی جدید به شکلگیری روابط جدید و احتمال همکاری بالقوه کمک میکند. طراحی اداری کلاسیک از انواع طرح هایی است که در طراحی داخلی اداری به کار گرفته می شود. طراحی اداری کلاسیک یکی از انواع طرح های موجود در این حوزه است که مورد استقبال بسیاری از مدیران و مسئولان اداری است که از آن در طراحی داخلی ادارای خود استفاده می کنند.

طیف رنگی مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی اداری کلاسیک باید آرام و گرم بوده و نوعی حس آرامش و دنجی را در فضا ایجاد کند. نکته دوم نوع و بکارگیری متریال هایی است که حس یک فضای مدرن و لوکس را به شما منتقل می کنند. پارتیشن اداری ام دی اف به راحتی با دیزاین لوکس و جذاب چوبی ست میشود و محیطی خاص و بی نظیر پدید میآورد. با استفاده از پارتیشن اداری علاوه بر تقسیم کردن شرکت به قسمت های زیاد، داشتن فضاهای مجزا برای همه کارمندان، سر و صدای محیط را کمتر کرد و محیط آرامی را فراهم آورد. در طراحی دکوراسیون داخلی واحد اداری ما به یک مجموعه کامل اداری می پردازیم در واقع به یک ساختمان کامل که جهت امور اداری یا تجاری تاسیس شده و فضاهای داخلی ان را برسی میکنیم از اینروست که این مطلب با طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار که تنها به یک واحد می پردازد متفاوت است در نتیجه در طراحی داخلی اداری فضاهایی علاوه بر فضای داخل واحد اداری خواهیم داشت این عرصه ها شامل رسپشن ورودی و لابی، راه پله و آسانسور، محیط بازی یا کافه، تراس گاردن و روف گاردن، سالن امفی تئاتر و..


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: