سوزوکی جیمنی لانگ 5 در به زودی معرفی می شود


نسخه شاسی بلند 5 درب سوزوکی جیمنی که مدت ها مورد انتظار بود، بالاخره به عرضه خود در بازار نزدیک می شود. سوزوکی تست جیمنی LWB جدید را در اروپا آغاز کرده است. نمونه های اولیه که در روکش پیچیده شده بودند، با بدنه ای قطعی دستگیر شدند. یک رسانه جدید ادعا می کند که مدل جدید 5 درب سوزوکی جیمنی لانگ نامیده می شود.

گزارش‌های رسانه‌های قبلی ادعا می‌کردند که سوزوکی جیمنی لانگ بر اساس سیرا ساخته خواهد شد. فاصله بین دو محور 300 میلی متر بیشتر و طول آن 300 میلی متر افزایش خواهد یافت. اسناد فاش شده نشان می دهد که جیمنی لانگ جدید 3850 میلی متر طول، 1645 میلی متر عرض و 1730 میلی متر ارتفاع دارد. فاصله بین دو محور 2550 میلی متر خواهد بود در حالی که فاصله از زمین 210 میلی متر است. طبق گزارش ها، وزن این شاسی بلند 1190 کیلوگرم است که 100 کیلوگرم بیشتر از سیرا 3 درب است.

سوزوکی جیمنی لانگ اسپید

تصاویر به وضوح شکل درها و اضافه شدن یک پنجره کوچک در عقب را نشان می دهند. سوزوکی جیمنی لانگ جدید بازسازی خواهد شد و دارای نکات برجسته طراحی جدید است که در نوع 3 در نیز اعمال خواهد شد. تغییرات عمده در قسمت جلویی که دارای زبان طراحی جدید این برند است، اعمال خواهد شد.

انتظار می‌رود سوزوکی جیمنی لانگ جدید، سپر، جلوپنجره، رینگ‌های آلیاژی و پنل‌های درهای داخلی از نو طراحی شود. کابین احتمالا تا حد زیادی یکسان باقی می ماند. با این حال، به احتمال زیاد سیستم اطلاعات سرگرمی به روز شده و گرافیک های جدید را روی خوشه ابزار دریافت می کند. نسخه شاسی بلند جیمنی دارای صندلی برای 5 بزرگسال است. در واقع، انتظار می رود فضای صندوق بار نیز نسبت به 85 لیتری فعلی رشد قابل توجهی داشته باشد.

مشخصات بلند سوزوکی جیمنی

انتظار می رود مدل جدید از موتور 1.5 لیتری K15C بنزینی Brezza با فناوری هیبریدی ملایم استفاده کند. این موتور قادر به تولید 103 اسب بخار قدرت و حداکثر گشتاور 137 نیوتن متر است. گزینه های گیربکس شامل 5 سرعته دستی و تبدیل گشتاور 6 سرعته اتوماتیک خواهد بود. این موتور در حال حاضر به برزای جدید نیرو می دهد که اکنون ادعا می شود 20.15 کیلومتر بر لیتر با گیربکس دستی و 19.80 کیلومتر با گیربکس اتوماتیک ارائه می دهد.

این مدل اروپایی همچنین یک موتور هیبریدی سبک دریافت خواهد کرد و انتظار می‌رود که مقررات جدید ضد آلودگی را رعایت کند. این مشکل مدل فعلی را که فقط برای استفاده تجاری ارائه می شود حل می کند. انتظار می‌رود که پرتاب اروپایی در سه ماهه آخر سال 2022 عرضه شود. انتظار می‌رود مدل هندی در نمایشگاه خودروی 2023 در ژانویه رونمایی شود.

منبع


سوزوکی جیمنی لانگ 5 درب به زودی معرفی می شود – جزئیات جدیدی ظاهر می شود
منبع