سیتروئن C3 EV (Tiago EV Rival)


این خودروساز فرانسوی قرار است با عرضه سیتروئن EV جدید وارد بخش خودروهای الکتریکی هند شود. کارلوس تاوارس، مدیر اجرایی Stellantis، تایید کرده است که هاچ بک برقی C3 در اوایل سال 2023 وارد نمایشگاه ها خواهد شد. خودروی برقی جدید سیتروئن با «قیمت مقرون به صرفه برای خودروهای الکتریکی که طبقه متوسط ​​می‌توانند بخرند» در دسترس خواهد بود. در اینجا، مستقیماً به تاتا تیاگو EV تازه راه اندازی شده می پردازد.

در حالی که قیمت سیتروئن C3 EV در ماه های آینده مشخص خواهد شد، ما انتظار داریم که قیمت آن حدود 10 تا 12 میلیون روپیه باشد. رقیب سرسخت آن – تیاگو ای وی در چهار تریم (XE، XT، XZ+ و XZ+ Tech Lux)، با قیمت از 8.49 لک تا 11.79 روپیه (همه، نمایشگاه قبلی) عرضه می شود. ماشین الکتریکی کوچک تاتا را می توان با یک باتری 24 کیلووات ساعتی یا یک بسته باتری 19.2 کیلووات ساعتی جفت شده با یک موتور الکتریکی سنکرون آهنربای دائم (74 اسب بخار/114 نیوتن) داشت. در حالی که اولی برد MIDC ادعایی 324 کیلومتر را ارائه می دهد، دومی با یک بار شارژ 315 کیلومتر را ارائه می دهد.

سقف سیتروئن C3

خودروی الکتریکی جدید سیتروئن احتمالاً قوای محرکه خود را با پژو e-208 با مشخصات جهانی مشترک خواهد داشت. این بدان معناست که می‌توان آن را با یک بسته باتری 50 کیلووات ساعتی و یک موتور الکتریکی با قدرت 136 اسب بخار و گشتاور 260 نیوتن‌متر در دسترس قرار داد. این راه‌اندازی برد الکتریکی بیش از 350 کیلومتر را فراهم می‌کند (WLTP ادعا می‌کند). C3 EV ممکن است با یک بسته باتری کوچکتر نیز ارائه شود که نویدبخش برد حدود 300 کیلومتر است.

سیتروئن C3 EV جدید، مشابه نسخه مجهز به ICE خود، زیربنای پلتفرم eCMP خواهد بود. بیشتر ویژگی‌های آن از برادر بنزینی خود قرض گرفته شده است که شامل سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی 10.2 اینچی با اتصال تلفن هوشمند، دسته ابزار دیجیتال، شیشه‌های برقی جلو با یک لمس پایین برای راننده، واحد AC، کنترل نصب شده روی فرمان، فرمان قابل تنظیم شیب می‌شود. ، قفل خودکار حساس به سرعت، هشدار باز بودن درب و دو کیسه هوا.


سیتروئن C3 EV (Tiago EV Rival) – قیمت مقرون به صرفه، عرضه در اوایل سال 2023
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: