شاسی بلندهای ماهیندرا و تاتا دیزل پرتقاضا هستند


ماروتی سوزوکی، بزرگترین سازنده خودروهای سواری هند، مدل های دیزلی خود را به طور کامل در این کشور متوقف کرد. هوندا کارز هند تولید و صادرات خودروهای دیزلی 1.6 لیتری خود را از مارس 2023 متوقف خواهد کرد. خودروسازانی مانند اشکودا، فولکس واگن، نیسان و رنو نیز سبد محصولات دیزلی خود را کاهش داده اند. در مقایسه با موتورهای بنزینی، موتورهای دیزلی با ارتقای استانداردهای آلایندگی جدید همراه با هزینه های بالا، چالش های متعددی دارند. و به همین دلیل خودروسازان مدل های دیزلی خود را از کشور خارج می کنند.

خودروسازان بومی ماهیندرا و ماهیندرا و تاتا موتورز همچنان روی مدل های دیزلی شرط بندی می کنند. در واقع، ماهیندرا اسکورپیو دیزلی 75 درصد در کل فروش خود سهم دارد. حدود دو سوم فروش ماهیندرا XUV700 و شاسی بلند Thar مربوط به انواع دیزلی آنهاست. به طور مشابه، شاسی بلندهای هریر و سافاری تاتا موتورز فقط با موتور دیزلی در دسترس هستند.

قیمت تاتا هریر دارک ادیشن

ماهیندرا XUV700 به ترتیب با موتور 2.0 لیتری توربو بنزینی و 2.2 لیتری دیزل mHawk با 200 اسب بخار قدرت با گشتاور 380 نیوتن متر و 115 اسب بخار با گشتاور 360 نیوتن متر/185 اسب بخار با گشتاور 420 نیوتن متر/450 نیوتن متر عرضه می شود. اسکورپیو N جدید با گزینه های موتور 2.0 لیتری توربو بنزینی و 2.2 لیتری دیزلی عرضه می شود، در حالی که اسکورپیو کلاسیک جدید از یک موتور 2.2 لیتری توربو دیزل 132 اسب بخاری استفاده می کند. نسل جدید ماهیندرا تار با موتورهای 2.0 لیتری بنزینی (152 اسب بخار/300 نیوتن متر) و 2.2 لیتری توربو دیزل (132 اسب بخار/300 نیوتن متر) عرضه می شود.

تاتا هریر و سافاری SUV می توان آن را با یک موتور دیزلی 2.0 لیتری 170 اسب بخاری همراه با گیربکس دستی یا اتوماتیک داشت. در اوایل سال 2023، هر دو مدل به‌روزرسانی‌های میان‌سالی را دریافت می‌کنند. این خودروساز احتمالاً شاسی بلندها را به ADAS (سیستم کمک راننده پیشرفته) به همراه دوربین دید فراگیر 360 درجه و سیستم اطلاعات سرگرمی به روز مجهز خواهد کرد. واحد اطلاعات SUV ها بزرگتر از قبل خواهد بود و ممکن است از اتصال بی سیم Apple CarPlay و Android Auto پشتیبانی کند. فیس لیفت تاتا هریر و سافاری 2023 احتمالاً افزایش جزئی قیمت خواهند داشت.

منبع


شاسی بلندهای ماهیندرا و تاتا دیزل پرتقاضا هستند
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: