شاسی بلندهای 7 نفره ممتاز آینده در هند – 8 مدل جدید

بازار خودرو هند طی سه سال گذشته شاهد تقاضای بالایی برای خودروهای شاسی بلند بوده است. در نتیجه، OEM ها در حال گسترش خط تولید مدل های SUV خود در محدوده قیمت های مختلف هستند. در 2 تا 3 سال آینده، حداقل 7 تا 8 محصول جدید در بخش SUVهای سه ردیفه ممتاز از تاتا، ماهیندرا، کیا، اشکودا و فولکس واگن عرضه خواهد شد.

ماهیندرا راه اندازی آن را تایید کرده است SUV الکتریکی مبتنی بر مفهوم XUV.e8 برای دسامبر 2024. این اولین خودروی برقی خواهد بود که بر اساس پلتفرم جدید INGLO برقی این برند ساخته شده است. EV احتمالاً با گزینه های بسته باتری تا 80 کیلووات ساعت ارائه می شود که قدرتی بین 230 اسب بخار و بیش از 350 اسب بخار را ارائه می دهد. ماهیندرا قبلاً فاش کرده بود که شاسی بلند الکتریکی XUV.e8 آینده خود با سیستم AWD (همه چرخ متحرک) عرضه خواهد شد.

ماهیندرا XUV.e8

را تاتا سافاری EV و بنزین سافاری از جمله شاسی‌بلندهای پریمیوم 7 سرنشین آینده مورد انتظار هستند که احتمالاً در سال 2025 وارد بازار خواهند شد. تکرار الکتریکی این SUV زیربنای پلت‌فرم جدید تاتا Acti.ev خواهد بود که در هریر EV آینده نیز استفاده خواهد شد. گزارش ها حاکی از آن است که این SUV ممکن است بردی در حدود 500 کیلومتر را ارائه دهد. چند تغییر ویژه EV در داخل و خارج ایجاد خواهد شد، در حالی که طراحی اصلی، چیدمان داخلی و ویژگی های آن دست نخورده باقی خواهند ماند.

تویوتا دو شاسی بلند 7 سرنشین جدید برای هند برنامه ریزی کرده است SUV سه ردیفه کرولا کراس و نسل جدید فورچونر. گزارش شده است که نسخه سه ردیفه تویوتا کرولا کراس تا اوایل سال 2026 به فروش می رسد. احتمالاً با گزینه های بنزینی 2.0 لیتری فورچونر و پیشرانه های بنزینی هیبریدی قوی اینووا هیکراس عرضه می شود. انتظار می رود فورچونر کاملاً جدید در اواخر سال 2024 رونمایی جهانی شود و احتمالاً در اوایل سال 2025 عرضه خواهد شد. این بار، این شاسی بلند شاهد تغییرات قابل توجهی در طراحی و ارتقاء ویژگی ها به همراه پیشرانه هیبریدی خواهد بود.

تویوتا کرولا کراس 7 نفره

کیا EV9 به عنوان بخشی از استراتژی تحول جدید این برند – Kia 2.0 در هند معرفی خواهد شد. این است پرچمدار و بزرگترین SUV الکتریکی کیا در بازارهای جهانی EV با باتری 76.1 کیلووات ساعتی، RWD و باتری 99.9 کیلووات ساعتی، راه اندازی RWD، همراه با AWD و دو گزینه موتور الکتریکی ارائه می شود. در هند، EV9 به‌عنوان یک واحد کاملاً وارداتی عرضه می‌شود و انتظار می‌رود حدود 1 کرور روپیه قیمت داشته باشد.

کودیاک نسل جدید اشکودا و تایرون فولکس واگن شاسی‌بلندهای ۷ نفره ممتاز برای سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده‌اند. کودیاک کاملاً جدید با استایلی بهبود یافته و مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید همراه با حفظ موتور بنزینی ۲.۰ لیتری توربو ۱۹۰ اسب‌بخار با گیربکس ۷ سرعته DCT عرضه می‌شود. فولکس واگن تایرون به عنوان جانشین معنوی Tiguan AllSpace خواهد آمد و به صورت محلی از طریق کیت های CKD مونتاژ خواهد شد.


شاسی بلندهای 7 نفره ممتاز آینده در هند – 8 مدل جدید
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/upcoming-premium-7-seater-suvs-in-india-8-new-models-62258/