شاسی بلند ساب کامپکت فولکس واگن گل جدید در دست ساخت است


قبلاً گزارش دادیم که فولکس واگن در حال آماده سازی یک شاسی بلند ساب کامپکت جدید است که در زیر شاسی بلند تایگون در کشور قرار خواهد گرفت. رسانه های برزیلی گزارش می دهند که نسل بعدی فولکس واگن گل یک SUV ساب کامپکت خواهد بود. انتظار می‌رود شاسی‌بلند جدید فولکس‌واگن با نام داخلی 246 در سال‌های 2024-25 عرضه شود. در بازارهای جهانی، مدل جدید در زیر Nivus قرار می گیرد و بازارهای رو به رشد را هدف قرار می دهد.

شاسی بلند کامپکت جدید با آخرین زبان بصری فولکس واگن رندر شده است. در مقایسه با گل موجود، مدل نسل بعدی خودرویی بزرگتر و تکنولوژیکی تر خواهد بود. تصاویر رندر نشان می دهد که این SUV عناصر طراحی را از Nivus به عاریت گرفته است. چراغ‌های جلوی تمام ال‌ای‌دی و چراغ‌های مه شکن عمودی به همراه لوازم جانبی سپر در تضاد با رنگ بدنه دارد.

فولکس واگن کوچک SUV جلو تصور

چین های برجسته در ارتفاع دسته ها قابل مشاهده است، در حالی که قوس چرخ ها دارای روکش پلاستیکی برای احساس ناهمواری هستند. در پشت، چراغ های عقب با یک نوار نور با الهام از طراحی از شاسی بلندهای الکتریکی فولکس واگن به هم متصل شده اند.

شاسی بلند ساب کامپکت جدید فولکس واگن گل بر پایه پلتفرم MQB AO که زیربنای Polo، T-Cross، Virtus و Nivus است، ساخته خواهد شد. شاسی بلند ساب کامپکت فولکس واگن هندی بر اساس پلتفرم بومی سازی شده MQB AO IN است که برای توسعه تایگون، ویرتوس، اشکودا کوشاک و اسلاویا استفاده می شود.

فولکس واگن کوچک SUV تصور شده است

مدل جدید چندین قطعه با شاسی بلندهای نسل جدید فولکس واگن از جمله T-Cross و Taigun مشترک خواهد بود. انتظار می‌رود شاسی‌بلند جمع‌وجور گل دارای چندین قطعه مشترک با نسل جدید اشکودا فابیا و فولکس‌واگن نیووس باشد.

این گزارش ادعا می کند که فولکس واگن می تواند از ساختار جلو و درهای جلوی اشکودا فابیا جدید برای کاهش هزینه های توسعه استفاده کند. جالب اینجاست که اشکودا نیز نسخه مخصوص خود را از SUV خواهد داشت و در اروپا و هند عرضه خواهد شد. بیشتر ویژگی ها و اجزای شاسی بلند کوپه Nivus.

VW Compact SUV Side Rendered

این شاسی بلند جمع و جور جدید از یک موتور 1.0 لیتری 3 سیلندر توربوشارژ بنزینی بهره می برد که دو حالت 116 اسب بخار و 165 نیوتن متر و 128 اسب بخار و 200 نیوتن متر را ارائه می دهد. هر دو گزینه گیربکس دستی و اتوماتیک ارائه خواهند شد.

فولکس واگن گل کامپکت SUV ارائه شده است

منبع – موتور 1، Overboost


شاسی بلند ساب کامپکت جدید فولکس واگن گل در دست ساخت – ارائه شده
منبع