شاسی بلند کامپکت جدید هیوندای برای به چالش کشیدن Maruti Fronx – خط زمانی راه اندازی

یکی از بزرگترین اخبار هیوندای این است که این خودروساز قرار است بازار رو به رشد ماروتی سوزوکی فرونکس را به چالش بکشد. این شرکت در حال برنامه ریزی برای معرفی یک کراس اوور جمع و جور (به طول کمتر از 4 متر) بر اساس آن است هیوندای بایون، که در بازارهای منتخب جهانی به فروش می رسد. گزارش شده است که شاسی بلند کامپکت جدید هیوندای با نام رمز Bc4i در سال مالی 2027 با قیمت تخمینی 10 تا 15 میلیون روپیه (نمایشگاه سابق) وارد هند می شود. اگر با این قیمت عرضه شود، با خودروهایی مانند تویوتا تیزور، تاتا نکسون و سیتروئن C3 نیز رقابت خواهد کرد.

در ادامه این گزارش آمده است که کراس اوور جدید هیوندای زیر 4 متری پلت فرم خود را با نسل جدید هاچ بک i20 مشترک خواهد کرد. مرکز تولید هیوندای Talegaon واقع در ماهاراشترا به عنوان مرکز تولید شاسی بلند مستقر در Bayon عمل خواهد کرد. این کارخانه با ظرفیت نزدیک به یک میلیون واحد در سال، برای تولید نسل جدید Venue نیز استفاده خواهد شد که قرار است تا سال 2025 تولید شود.

هیوندای بایون عرضه شد

در مورد هیوندای بایون، این شاسی بلند جمع و جور برای اولین بار در سال 2021 به عنوان جایگزینی برای i20 Active در چندین بازار جهانی معرفی شد. در خط تولید این شرکت، بین خودروهای شاسی بلند Venue و Creta قرار دارد. این کراس اوور جمع و جور برخی از عناصر طراحی خود را از فیس لیفت Kona گرفته است، مانند چراغ‌های جلو پیکانی شکل، تم قسمت عقب و DRL‌های باریک. دارای روکش بدنه با خط سقف باریک و صفحات اسکید مصنوعی در جلو و عقب است.

مشابه با نمای بیرونی، فضای داخلی شاسی بلند کامپکت هیوندای جدید شبیه به هاچ i20 خواهد بود. داشبورد تمام مشکی، فرمان و تابلو، صفحه نمایش 10.25 اینچی و بسیاری ویژگی های دیگر خواهد داشت.

هیوندای بایون داخلی

در سطح جهانی، هیوندای بایون با موتورهای 1.2 لیتری بنزینی و 1.0 لیتری توربو بنزینی موجود است که به ترتیب 84 اسب بخار و 100 اسب بخار/120 اسب بخار قدرت دارند. گزینه های گیربکس شامل 5 سرعته دستی و 6 سرعته iMT است. جزییات موتور مدل هندی هنوز در دست نیست، اگرچه احتمالاً تنظیمات پیشرانه را از i20 هاچ بک و SUV ساب کامپکت Venue قرض گرفته است.

منبع


شاسی بلند کامپکت جدید هیوندای برای به چالش کشیدن Maruti Fronx – خط زمانی راه اندازی
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/hyundais-new-compact-suv-to-challenge-maruti-fronx-launch-timeline-62256/


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: