شرایط ثبت نام خودروثی جانبازان و ایارگران 1403

اولین مرحله ثبت نام خودروهای وارداتی برای جانبازان، از تاریخ 1402/11/04 آغاز شد و در تاریخ 1402/11/13 نیز به پایان رسید. در این مرحله، نام خودروهای وارداتی جانبازان در سه گروه مختلف شامل گروه 50 تا 69 درصد، گروه 70 معمولی و همچنین گروه 70 درصد ویژه امکان پذیر بود. جزییات و آخرین اخبار این مرحله از ثبت نام خودروی تولیدی جانبازان را در ادامه این متن مطالعه کنید:

امکان لغو ثبت نام خودرو برای جانبازان 70 درصد

خرداد 1403: اطلاعات جدیدترین سامانه خودروهای وارداتی جانبازان که در تاریخ 27 خرداد ماه 1403 منتشر شد، آن‌دسته از متقاضیانی که درصد جانبازی 70% دارند، می‌توانند پیش از ثبت نام خودرویشان را لغو کنند. در متن این اطلاعیه، چنین آمده است:

«با عنایت به پیگیری مکرر برخی از جانبازان مبنی بر حذف خودرو خود از سامانه به اطلاعات می‌رساند برای جانبازان معز 70 درصد (ویژه) از تاریخ 1403/03/27 لغایت 1403/03/28 امکان لغو پیش ثبت نام خودرو وارداتی وجود دارد. شده است.

لازم به ذکر است جزای محترم، گزینه انصراف از طرح را انتخاب کنید، می‌بایست درسامانه تجارت جهت ثبت سفارش نهایی، خودروی خود را انتخاب کنید و بر روی آن همه فرآیندهای واردات خودرو را انجام دهید.

بدیهی است مسئولیت همه انجام امور مربوط به انجام امور مربوط به حمایت از می‌باشد. جانبازان محترم با ورود به سامانه جانبازان و در بخش جزییات سفارش، گزینه انصراف از طرح را انتخاب و پس از تایید متن ارائه شده از پروسه پیشنهاد خودروی جانبازان خارج می‌گردد».

سومین نوبت ویرایش خودرو جانبازان از 22 اسفند 1402

اسفند 1402: مرحله سوم ویرایش نام و اصلاح مصرف خودروی وارداتی جانبازان، در این هفته اجرا می‌شود و می‌شود نسبت به اصلاح یا ثبت نام واردات خودرو اقدام کند.

طبق برنامه ویرایش سوم خودروی جانبازان 70 درصد ویژه، سه شنبه مورخ 1402/12/22 و جانبازان 70 درصد عادی نیز روز چهارشنبه مورخ 1402/12/23 انجام می شود. همچنین جانبازان 50 تا 69 درصد هم می‌توانند روز پنجشنبه مورخ 1402/12/24 ویرایش سوم خودروی تولیدی را انجام دهند.

جانبازانی که تغییر نوع خودروی تولیدی دارند یا می توانند در مرحله پیش ثبت نام خودروی تولیدی از ثبت نام جاماند در این روزها نسبت به انجام تغییرات، اصلاحات یا ثبت نام اقدام کنند.

ویرایش خودرو ثبت نامی جانبازان از 6 اسفند 1402

اسفند 1402: مهدی ضیغمی، مدیر سامانه یکپارچه فروش، ضمن اشاره به تغییر آیین نامه واردات خودرو جانبازان و جابجا شدن گروه های برخی از جانبازان، خبرهایی که لازم است ویرایش جدید ثبت نام خودروی جانبازان صورت پذیرد. 3 هزار جانباز واجد شرایط نیز ممکن است در طرح واردات خودروهای جانبی ثبت‌نام اولیه کنند که بر همین اساس تعیین شود. این افراد هم با مراجعه به سامانه، ثبت نام اولیه خودروی خود را انجام می دهند.

سازمان توسعه تجارت تجارت کرد: به دلیل درخواست‌های مکرر طرفداران نسبت به تغییر خودروی انتخابی و همچنین افزوده شدن خودروی جدید تصمیم‌گیری فقط به کلیه جانبازان معزز اجازه داده می‌شود که در صورت تغییر مجدد خودروی خود را ویرایش کنند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده ویژه 70 درصد در تاریخ 6 و 7 اسفندماه و سایر جانبازان 70 درصد در تاریخ 8 و 9 اسفندماه و همچنین جانبازان 50 تا 69 درصد نیز در تاریخ 10 تا 12 ماه می‌توانند به سامانه اسفندماه مراجعه و نسبت به ویرایش درخواست خود اقدام کنند. اقدام کننده.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به تغییر آیین نامه واردات خودروی جانبازان گفت: منع قانونی 5 سال عدم فروش خودرو از آیین نامه حذف شده و جانبازان راساً می توانند اقدام به واردات خودرو کنند.

وی اشاره کرد: بر اساس آیین نامه جدید منتخب اقدام به واردات کلیه مراحل مربوط به اخذ خدمات پس از فروش، استاندارد، محیط زیست، امور گمرکی و شماره گذاری را شخصاً باید انجام دهند. البته قبلاً خودروی انتخابی کشور وارد شده و استاندارد و محیط زیست را طی کرده است که در این صورت دو مرحله استاندارد و زیست محیطی لازم نیست انجام شود.

ثبت نام خودروی وارداتی جانبازان 50 تا 69 درصد

از روز سه‌شنبه مورخ 1402/11/10 و همزمان با شروع سومین مرحله پیش‌ثبت نام خودرو جانبازان، که صرفاً برای ثبت نام جانبازان 50 تا 69 درصد بوده است، لیست خودروهای وارداتی ویژه این افراد نیز به‌روزرسانی می‌شود. گفتنی است به نام این گروه از متقاضیان، تا روز جمعه مورخ 1402/11/13 ادامه خواهد داشت:

خودروهای قابل عرضه برای ثبت نام جانبازان
ردیف شرکت مدل کاتالوگ
1 پارسیان موتور فیات تیپو سدان دانلود
2 معین خودرو اروند نیسان آلتیما دانلود
3 تیوا خودرو رایکا تویوتا کمری 2.0 دانلود
4 برساوش تویوتا فرانت‌لندر
5 ماموت خودرو رنو کولوس دانلود
6 پرشیا خودرو باامو 116i دانلود
7 پرشیا خودرو مینی کوپر دانلود

*اطلاعات فوق از سامانه یکپارچه خودرو جانبازان گردآوری شده است.

ثبت نام خودروی وارداتی جانبازان 70 درصد معمولی

همزمان با شروع دومین مرحله ثبت نام خودروهای جانبی از روز شنبه مورخ 1402/11/07، خودروهای قابل انتخاب برای متقاضیان مشمول تغییر کرده و با شش محصول وارداتی جدید روبرو هستند که در جدول زیر، آنها را مشاهده می کنید:

خودروهای قابل عرضه برای ثبت نام جانبازان
ردیف شرکت مدل کاتالوگ
1 پارسیان موتور فیات تیپو کراس دانلود
2 معین خودرو اروند نیسان قشقایی دانلود
3 معین خودرو ایرانیان تویوتا ونزا دانلود
4 راسا موتور موتور جی ای سی GS8 دانلود
5 ماموت خودرو فولکس واگن اطلس دانلود
6 پرشیا خودرو مینی کانتریمن دانلود

*اطلاعات فوق از سامانه یکپارچه خودرو جانبازان گردآوری شده است.

همچنین همزمان با افزایش برای ثبت نام خودرو ویژه جانبازان، مهدی ضیغمی، سازمان توسعه تجارت ایران، با توجه به حجم بالای ورودی به سامانه، می‌گوید گاهی اوقات در نمایش و ثبت نام اختلالات اولیه ایجاد شده است که برخی از جانبازان نمی‌توانند درخواست خود را ثبت کنند. اما بی‌تردید برای همه جانبازان مشمول این طرح، این امکان فراهم می‌شود که بتواند در سامانه شناسایی نام‌نویسی را انتخاب کند، دوباره سامانه باز شود و امکان ثبت نام یا ویرایش و حتی خودروی جدید را داشته باشد.

وی تاکید کرد: سازمان توسعه تجارت تا زمانی که مطمئن باشید همه جانبازان مشمول ثبت نام اولیه انجام نشده اند، شرایط ثبت نام را به کار خواهند گرفت. ضیغمی از جانبازان خواست که صبوری کنند تا همه مشمولان نام اولیه را انجام دهند.

ثبت نام خودروی وارداتی جانبازان 70 درصد ویژه

بهمن 1402: روز چهارشنبه مورخ 1402/11/04 اطلاعیه شماره 1 سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو جانبازان منتشر شد. این مرحله صرفا جهت پایش میزان درخواست جانبازان برای برنامه ریزی واردات و تعیین تحویل خودرو، طی زمان قانونی بودجه سال 1402 کل کشور، سه مرحله، ثبت نام خودروهای وارداتی جانبازان، به صورت و از نشانی اینترنتی. janbazan.saleauto.ir انجام می شود:

1. از روز چهارشنبه 1402/11/04 تا روز پنجشنبه 1402/11/05 و به مدت دو روز فقط جانبازان 70 درصد (دو پا یا دو دست قطع از مچ و یا قطع نخاع) تا سقف 35 هزار یورو (سیف) می شود. از خودروهای اعلامی، انتخاب خودرو می شناسند.

2. از روز شنبه 1402/11/07 تا روز یکشنبه 1402/11/08 و به مدت دو روز، فقط سایر جانبازان 70 درصد تا سقف 30 هزار یورو (سیف) می توانند از خودروهای اعلامی، انتخاب خودرو مشخص شوند.

3. از روز دوشنبه 1402/11/09 تا روز سه شنبه 1402/11/10 و به مدت دو روز، فقط جانبازان 50 درصد تا 69 درصد تا سقف 25 هزار یورو (سیف) می توانند از خودروهای اعلامی، انتخاب خودروی خود را انتخاب کنند. لیست خودروهای عرضه شده در این مرحله عبارتند از:

خودروهای قابل عرضه برای ثبت نام جانبازان 70 درصد ویژه
ردیف شرکت مدل کاتالوگ
1 پارسیان موتور فیات 500X هیبرید دانلود
2 برساوش تویوتا کمری هیبرید دانلود
3 برساوش تویوتا راوفور هیبرید دانلود
4 معین خودرو اروند نیسان ایکس تریل دانلود
5 پرشیا خودرو ب ام و 318 سدان دانلود

*اطلاعات فوق از سامانه یکپارچه خودرو جانبازان گردآوری شده است.

لازم به ذکر است سقف انتخاب جانبازان بر اساس فهرست ارائه شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و وزارت صنعت معدن و تجارت هیچ دخل و تصرفی در آن صورت ندارد.

بدیهی است تمام خودروهای انتخابی دارای کف درخواست بوده و چنانچه حد نصاب خودرو تکمیل می شود به جانباز معزز اطلاع می شود تا خودرو دیگری را انتخاب کنید .

هیچ خودرویی حقی را برای انتخاب خودرو نمی‌نماید و دریافت شرکت‌های واردکننده صرفاً فراخوان و عقد قرارداد نهایی با شرکت‌های واردکننده خودروست.

واردات خودرو برای جانبازان بالای 50 درصد

بهمن 1402: دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران، اطلاعیه را درباره جزئیات مرحله اول واردات خودور برایازان 50 درصد و بالاترین منطقه ای را صادر کرد. متن اطلاعیه به شرح زیر است:

«با توجه به برگزاری ۵۰ سلسله جلسات در خصوص نحوه اجرای فرآیند واردات خودرو برای جانبازان معز، درصد و بالاتر با وزارت صمت، تصمیمات ذیل مشخص شد:
۱. به منظور ثبت نام اولیه و انتخاب خودروهای قابل عرضه توسط شرکت‌های واردکننده خودرو، سامانه ثبت نام جانبازان مشمول از تاریخ چهارم بهمن‌ماه در دسترس خواهد بود.
۲. در مرحله اول جانبازان مشمول از طریق ارسال پیامک اطلاع‌رسانی می‌گردد.
۳ .ثبت‌نام جانبازان در سه سطح جانبازی شامل جانبازان ۷۰ درصد ویژه با سقف ارزش‌ خودروی وارداتی تا ۳۵ هزار یورو و سایر جانبازان ۷۰ درصد با سقف ۳۰ هزار یورو و جانبازان ۵۰ الی ۶۹ درصد با سقف ارزش تاریخ ۲۵ هزار یورو به ترتیب از چهارم تا پنجم برای سطح یک و از تاریخ ششم تا هفتم برای سطح دو و از تاریخ هشتم تا دهم بهمن‌ماه برای اولین سطح سه انجام می‌شود.
۴. ویرایش ثبت نام و انتخاب خودروهای وارداتی در سامانه به مدت سه روز برای جانبازان مشمول فعال خواهد شد.
۵. بدیهی است ثبت نام اولیه و انتخاب خودرو در سامانه به منزله واردات قطعی نبوده و مراحل بعدی از طریق مراجع ذیصلاح اطلاع‌رسانی خواهد شد.
۶. آدرس سایت جهت انجام مرحله مقدماتی ثبت‌نام به شرح ذیل اعلام می‌گردد. Janbazan.saleauto.ir
۷. الزامات جانبازان در زمان بندی تعیین شده مجاز به ثبت نام در سامانه می‌باشند.

شایان ذکر است درصورتیکه جانبازی بعد از تاریخ 02/10/1391 (لازم الاجرا شدن قانون جامع خدمات ایثارگران) به هر نحوی از طرح موضوع ماده 45 ( خودرو داخلی و یا خارجی ) بهرمند شده باشد مشمول تولید خودرو نخواهد بود.

همچنین باید در طی فرآیند ثبت نام و انتخاب خودرو مشخص شود که از طرح ماده ۴۵ استفاده شود از لیست معرفی شده حذف خواهد شد.»

آغاز ثبت نام اولیه خودروهای تولیدی جانبازان

بهمن 1402: مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت، اعلام کرد ثبت نام خودروی اولیه تولیدی جانبازان آغاز شد و این مرحله انجام شد جهت پایش درخواست جانبازان عزیز برای برنامه ریزی واردات و زمانبندی تحویل خودرو.

وی افزودن بر اساس ماده 17 آیین‌نامه اجرایی بند (و) ثبت (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 و تکالیف مترتب به قانون فوق، از چهارشنبه 4 بهمن به مدت 9 روز جانبازان می‌توان با مراجعه به سایت. Janbazan.saleauto.ir، نوع خودروی خود را انتخاب کنند.

برای جلوگیری از ازدحام و ایجاد نواقص فنی احتمالی، نمایش خودروها در سه مرحله انجام می‌پذیرد. در روزهای چهارم و پنجم بهمن‌ماه جانبازان 70 درصد ویژه امکان انتخاب خودرو دارند. در روزهای ششم و هفتم بهمن‌ماه سایر جانبازان 70 درصد خودروهای خود را انتخاب می‌کنند و در روزهای هشتم و نهم بهمن‌ماه نیز جانبازان 50 تا 69 درصد می‌توانند به سایت مراجعه کنند و خودروهای وارداتی خود را مشاهده و انتخاب کنند.

همچنین به منظور جلوگیری از اجحاف از حقوق جانبازان معزز، روزهای 10، 11 و 12 بهمن مجدداً سامانه برای کلیه جانبازان واجد شرایط باز و تعیین جانبازی از ثبت‌نام جامانده یا قصد دارد این امکان را فراهم کند تا اقدام کند.

آقای ضیغمی گفت تعیین سقف انتخاب خودرو توسط جانبازان بر اساس فهرست ارائه شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت صنعت معدن و تجارت هیچ دخل و تصرفی در آن وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه تمام خودروهای نمایش داده شده دارای کف درخواست بوده اند و می توانند تکمیل خودرو را به جانباز معزز اطلاع رسانی کنند. انتخاب خودرو هیچگونه حقی را برای درخواست برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌نماید و شرکت‌های واردکننده صرفاً ایجاد می‌کنند که با جانبازان قرارداد منعقد شود.

زمان ثبت نام خودروی خودروی جانبازان

دی 1402: مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت، اعلام کرد امکان انتخاب خودروی وارداتی برای کلیه جانبازان مشمول که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شدند، به زودی می‌شود.

وی توضیح داد با توجه به بند (و) ثبت (7) قانون بودجه 1402 جانبازان معزز جسمی – حرکتی می‌سازد بر اساس سطح‌بندی که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده است خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند. با توجه به قانون بودجه سال 1402 و آیین نامه اجرایی آن، جانبازان 70 درصد ویژه و بالاتر تا سقف 35 هزار یورو، جانبازان 70 درصد غیر ویژه تا سقف 30 هزار یورو و جانبازان 50 تا 69 درصد تا سقف 25000 یورو می‌توانند خودروی وارداتی انتخاب کنند. .

وی افزوده به دلیل کثرت جانبازان مشمول و محدودیت زیرساختی سامانه، مراجعه به سایت انتخاب خودرو در سه نوبت انجام می‌پذیرد. بر همین اساس اصول جانبازان ویژه، سپس جانبازان 70 درصدی عادی و در نهایت جانبازان 50 تا 69 درصد امکان انتخاب خودرو را دارند. کلیه مراحل انتخاب خودروی جانبازان در سه سطح فوق العاده در بهمن ماه انجام می شود. از جانبازان درخواست می‌شود با توجه به اینکه نمایندگان به صورت مجدانه پیگیر موضوع خودروی تولیدی جانبازان هستند، بیشتر به شایعات و اخبار غیر رسمی نکنند و تمام اطلاعات را از مجاری رسمی خبری پیگیری نمی‌کنند.


منبع: https://bama.ir/o/6nc3h95


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: