شصت رنو 5 و هزاران خاطره: دیدار با کلکسیونرهای پرشور انجمن AIR-5


جو دهه 80 در کارگاهی که ماتیو، بنجامین، ویرجینی، سدریک، نیکلاس و اریک در آن به اشتراک می گذارند. مجموعه بیش از شصت رنو 5، از همه رنگ ها و تنوع ها از یکی از اولین R5 های سال 1972 (نارنجی، همانطور که باید باشد) تا R5 توربوی افسانه ای اسپرت، همه نسخه ها در اینجا استقبال می شوند، در این آشیانه در نزدیکی اورلئان، جایی که نمی توانید زندگی خود را بدون رنو 5 تصور کنید. این ماشین شهری متولد 1972، قابل تشخیص بین همه و همه بیش از 5.5 میلیون نسخه فروخت، اکنون بخشی از زندگی روزمره این علاقه مندان است که در ده سال گذشته با هم دوست شده اند. اما این اشتیاق چگونه متولد شد و زندگی روزمره این مجموعه داران پرشور، اعضای دفتر چگونه است l’Association Internationale Renault 5 (AIR-5). ما آنها را در آماده سازی آنها دنبال کردیم برای نسخه 2022 Losange Passion International، بزرگترین گردهمایی علاقه مندان به رنو در فرانسه شنبه 1 اکتبر در پیست اتومبیلرانی UTAC Linas-Montlhéry (فرانسه) برگزار شد.


رنو 5 از انجمن AIR-5 در پیست مسابقه UTAC Linas-Montlhéry در گردهمایی بین المللی Losange Passion

“این کاملا بی فایده است، اما کاملا ضروری است”

اولین ماشین برای برخی، ماشین والدین برای برخی دیگر، همه داستانی با رنو 5 دارند. پرفروش ترین خودرو برای 10 سال در فرانسه، ذهن میلیون ها فرانسوی را به خود اختصاص داده و هنوز هم درگیر خود کرده است. اثبات در این کارگاه که در آن هر یک از علاقه مندان بین پنج تا سی R5 دارند، “کاملاً بی فایده، اما کاملاً ضروری” همانطور که ماتیو، رئیس انجمن اشاره کرد. از زمانی که اولین بار را دریافت کرده است، نمی تواند از هیچ یک از آنها جدا شود، مجموعه او هرگز کاهش نیافته است.


وقتی 18 ساله بودم، پدرم یک R5 آبی به من داد. اولش نمیخواستمش ولی از اون موقع دیگه نمیتونم ازش جدا بشم. اگر من رنو 5 را خیلی دوست دارم تقصیر اوست.

ماتیو، رئیس انجمن AIR-5 و کلکسیونر R5


یک جعبه ابزار در صندوق عقب و یک کارگاه تزئین شده

برای ادامه به خودروهای خود و اسطوره R5 را زنده کنند، یک قاعده توسط هر مشتاق آغشته شده است: در هر آب و هوا، هر فاصله و هر مناسبتی سوار شوید. آخر هفته گذشته، Citron Yellow، Graffiti، Orange، Pearl و چندین رنو 5 دیگر که هنوز نام خود را پیدا نکرده اند، انتخاب شدند. عزیمت به Montlhéry (منطقه پاریس)، برای ششمین ویرایش Losange Passion International (LPI). سفری که نیاز داشت آماده سازی دقیق : تعویض لامپ، بررسی سطح روغن و… یک کیت ابزار در صندوق عقب، برای مقابله با هر شرایطی! “من یک دینام، یک جرقه زن دارم، ما حتی با شمع ها می رویم”ماتیو می گوید.


آماده سازی رنو 5 قبل از حرکت به مقصد Montlhéry برای ششمین نسخه Losange Passion International (LPI)

اما گردهمایی ها تنها فرصت دور هم جمع شدن نیستند. گروه دوستان خاطرات زیادی را به اشتراک می گذارند: تعطیلات در رشته کوه های آلپ، نرماندی، در بیاریتز، یا سفر برای تحویل R5 خود، در هر نقطه از فرانسه.


تعطیلات در کوه های آلپ، با یک رنو 5

کارگاه آنها تبدیل به محل اشتراک گذاری شده است. این مکان منحصر به فرد و نمادین در زمان این خودروها زندگی می کند: یک مینیتل، یک شماره تلفن یا حتی یک رادیو کاست دوتایی و پوسترهای متعدد “در آب خود” فضا را تزئین می کنند. اما جاه طلبی آنها به همین جا ختم نمی شود. علاقه مندان برای کارگاه خود آرزوهای بزرگی دارند: با نصب ماشین آلات و ابزار ماشینکاری، فرزکاری، رنگ آمیزی و غیره بتوانید همه چیز را در محل تعمیر کنید.علاقه مندان رویای نصب ماشین آلات و ابزار برای رنو 5 خود را در کارگاه خود دارند


همه ما در کارگاه انگیزه های مختلفی داریم. کسانی هستند که می خواهند سرهم بندی کنند، من، لذت بردن از R5 است، اما همچنین جایی است که در آن عصر، با دوستان، با هم ملاقات می کنیم.

ویرجینیا، دبیر انجمن AIR-5 و کلکسیونر R5

R5، فلسفه زندگی

برای بنیامین، یک منظره‌ساز جوان، رنو 5 چیزی فراتر از یک خودرو است، این یک شیوه زندگی با سادگی و در عین حال لذت بردن از هر لحظه است.


«ماشین‌های ما اتومبیل‌هایی نیستند که شما در پنجره قرار دهید، هدف این است که همیشه در حال حرکت باشند.

من با R5 به تعطیلات می روم، می روم در R5 کار می کنم.

این بیشتر از یک ماشین است، فلسفه زندگی است. »

بنیامین، نایب رئیس انجمن AIR-5 و کلکسیونر R5

اگر R5 بخشی از میراث ملی خودرو است، بیهوده نیست. این خودروی شهری دلپذیر، ساده و محبوب برای بسیاری جاودانه و ابدی است. و برای مدت طولانی همینطور خواهد ماند!منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: