طرح های خودروهای الکتریکی هیوندای برای هند – سرمایه گذاری بزرگ، مدل های جدید بیشتر


هیوندای موتور هند برنامه‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت خود را برای مدرن‌سازی پلت‌فرم‌های خودرو و توسعه خودروهای الکتریکی اعلام کرده است. این خودروساز کره جنوبی طی ده سال آینده سرمایه گذاری 20000 کرور روپیه ای را به صورت مرحله ای در تامیل نادو انجام خواهد داد. این بدان معناست که این سرمایه گذاری در سال 2023 آغاز خواهد شد و تا سال 2032 ادامه خواهد داشت. این شرکت قصد دارد یک کارخانه مونتاژ بسته باتری اختصاصی در تامیل نادو راه اندازی کند. این مرکز ظرفیت مونتاژ 1.78 لک باتری در سال را خواهد داشت. این سرمایه گذاری همچنین به افزایش ظرفیت تولید به 8.5 میلیون واحد در کارخانه Sriperumbudur اختصاص خواهد یافت.

علاوه بر توسعه خودروهای الکتریکی جدید، هیوندای مدل‌های جدید موتور احتراق داخلی (ICE) را در همان کارخانه تولید خواهد کرد. Unsoo Kim، MD و مدیر عامل هیوندای موتور هند گفت که کارخانه سرمایه گذاری جدید این شرکت به آن کمک می کند تا سبد محصولات خود را تقویت کند و بهترین ویژگی ها و فناوری ها را در خودروهای خود ارائه دهد.

هیوندای آیونیک 6 سدان برقی

علاوه بر این، خودروساز کره جنوبی قصد دارد تا 5 سال آینده 100 ایستگاه شارژ سریع خودروهای برقی را در مکان های کلیدی در بزرگراه های اصلی نصب کند. این طرح شامل 85 ایستگاه شارژ تکی با شارژرهای 60 کیلوواتی DC، 10 ایستگاه شارژ سریع تکی با شارژرهای 150 کیلوواتی DC و 5 ایستگاه شارژ سریع دوگانه با شارژرهای 60 کیلوواتی و 150 کیلوواتی DC است. با هدف ترویج انرژی پاک، هیوندای به کشف فناوری های پایدار در سال های آینده ادامه خواهد داد.

خودروهای الکتریکی هیوندای آینده

در حال حاضر، این شرکت دو پیشنهاد الکتریکی در هند دارد – Kona EV و Ioniq 5. هیوندای قصد دارد با یک شاسی بلند کوچک برقی مقرون به صرفه که تحت پروژه “Smart EV” خود از بازار انبوه خودروهای برقی استفاده کند. اگر گزارش ها را باور کنیم، این مدل بردی در حدود 200 کیلومتر و قیمت زیر 10 میلیون روپیه خواهد داشت. در حال حاضر، این شرکت در حال آزمایش است تکرار الکتریکی هیوندای کرتا گزارش شده است که در سال 2025 وارد جاده ها می شود.


طرح های خودروهای الکتریکی هیوندای برای هند – سرمایه گذاری بزرگ، مدل های جدید بیشتر
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: