طرح EV هیوندای برای هند – Kona EV متوقف شد

هیوندای موتور هند بی‌صدا اولین عرضه الکتریکی خود – کونا EV- را متوقف کرد. این شاسی بلند الکتریکی در جولای 2019 با قیمت 25.30 میلیون روپیه معرفی شد، اما قیمت آن بعداً برای رقابت با MG ZS EV، Tata Nexon EV و Mahindra XUV400 نزدیک به 2 میلیون روپیه کاهش یافت. با وجود این کاهش قیمت، اکثر رقبای اصلی آن نسبتاً مقرون به صرفه‌تر باقی ماندند و منجر به از دست دادن سهم بازار کونا EV شد. در حال حاضر، نمایندگی های منتخب هیوندای ممکن است سهام خود را با تخفیف ها و مزایای جذاب تسویه کنند.

با صحبت در مورد طرح آینده خودروهای برقی هیوندای برای هند، این خودروساز کره جنوبی قصد دارد سبد محصولات EV خود را با چهار مدل جدید از جمله Creta EV و Exter EV گسترش دهد. تکرار الکتریکی کرتا قرار است در سه ماهه آخر سال مالی جاری راه اندازی شود. به منظور دستیابی به قیمت رقابتی، تمرکز اصلی شرکت بر تولید محلی باتری، سلول، الکترونیک قدرت و پیشرانه است.

هیوندای کونا برقی 2021

علاوه بر این، هیوندای در حال برنامه ریزی برای ساخت یک شبکه محلی عرضه EV است. در آوریل 2024، این خودروساز یک شراکت استراتژیک با Exide Energy Solutions Ltd برای بومی سازی باتری EV در کشور اعلام کرد. همچنین هدف آن بهینه سازی هزینه های تولید با توسعه یک پلت فرم اختصاصی EV و گسترش زیرساخت EV با راه اندازی ایستگاه های شارژ است.

هیوندای 11 ایستگاه شارژ سریع را تا 31 مارس 2024 راه اندازی کرده است. هدف آن افزایش ایستگاه های شارژ خودروهای برقی به 100 در تمام شهرهای بزرگ و بزرگراه ها تا سال 2030 است. 85 ایستگاه شارژ سریع تکی (DC 60kW)، 10 ایستگاه شارژ سریع تکی وجود خواهد داشت. DC 150kW) و 5 دو ایستگاه شارژ فوق سریع (DC 150kW + DC 60kW).

هیوندای موتور هند نیز در حال آزمایش آن است خارجی EV، که در مقابل Tata Punch EV قرار خواهد گرفت. تاسیسات این خودروساز مستقر در تامیل نادو به عنوان مرکز تولید خودروهای برقی آینده آن عمل خواهد کرد. خیلی زود است که در مورد مشخصات پیشرانه آن اظهار نظر کنیم. Micro EV احتمالاً با بسته باتری بین 25 تا 30 کیلووات ساعت عرضه می شود و بردی بین 300 تا 350 کیلومتر را ارائه می دهد.


طرح EV هیوندای برای هند – Kona EV متوقف شد
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/hyundais-ev-plan-for-india-kona-ev-discontinued-62161/