علائم تجاری هیوندای دو سیلندر ‘Hy-CNG Duo’ Tech

خودروهای سواری با سوخت CNG شاهد تقاضای زیادی در بازار هستند که ارقام فروش آن را ثابت کرده است. در سال مالی 2024 (10 ماه اول)، در مجموع 364528 دستگاه خودروی CNG در مقابل 327820 دستگاه در سال مالی 2023 فروخته شد. ماروتی سوزوکی جایگاه نخست را حفظ کرد و پس از آن تاتا موتورز (18 درصد سهم بازار) و هیوندای (11 درصد سهم بازار) قرار گرفتند. همه این OEM ها قصد دارند سبد محصولات CNG خود را با راه اندازی چندین مدل گسترش دهند. در این فرآیند، هیوندای موتور هند اخیراً یک فناوری CNG دو سیلندر جدید را برای مدل‌های آینده خود – «Hy-CNG» و «Hy-CNG Duo» علامت تجاری کرده است.

هنوز جزئیاتی از سیستم CNG دو سیلندر هیوندای فاش نشده است. احتمالاً این فناوری مشابه فناوری دو سیلندر تاتا موتورز است. خودروهای CNG تاتا دارای دو بسته سیلندر کوچک CNG هستند که در زیر کف صندوق بار قرار داده شده است، بنابراین فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به سایر خودروهای CNG موجود در بازار ایجاد می کند. چرخ یدکی در زیر خودرو به جای زیر کف صندوق عقب قرار می گیرد.

هیوندای CNG Duo

در حال حاضر، هیوندای گزینه های سوخت CNG را در سری پنج مدل خود شامل Grand i10 Nios، i20، Aura، Exter و Venue ارائه می دهد. این خودروساز احتمالاً فناوری CNG تک سیلندر و دو سیلندر را با نام تجاری «Hy-CNG» و «Hy-CNG Duo» ارائه خواهد کرد. با معرفی فناوری جدید CNG، این شرکت قصد دارد فروش خودروهای CNG خود را افزایش دهد.

در سایر به روز رسانی های جدید، خودروساز کره جنوبی به طور گسترده در حال آزمایش آن است هیوندای کرتا EV که قرار است در اوایل سال 2025 به فروش برسد. گزارش شده است که این پیشرانه از کونا EV که در سراسر جهان فروخته می‌شود که با یک بسته باتری 45 کیلووات ساعتی و موتور الکتریکی نصب شده در محور جلو ارائه می‌شود، قرض گرفته است. قدرت و گشتاور خروجی آن به ترتیب 138 اسب بخار و 255 نیوتن متر است. این شاسی بلند الکتریکی دارای یک پورت شارژ در قسمت جلویی خواهد بود. به جز چند عنصر طراحی خاص EV، Creta EV دقیقاً شبیه همتای ICE خود خواهد بود.


علائم تجاری هیوندای دو سیلندر ‘Hy-CNG Duo’ Tech
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/hyundais-new-dual-cylinder-cng-tech-similar-to-tatas-twin-cyl-62148/