فارکس چیست؟ مفهوم فارکس به زبان کاملا ساده ایران بروکر-بروکر آمارکتس

امروزه یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین نوع معاملات دنیا، معاملات CFD هستند. این معاملات دارای حجم زیادی در عمده دارایی ها در سرتاسر دنیا هستند. با این کار، می توانید هر چیزی که بخواهید را پیش خرید یا پیش فروش کنید.

ثبت نام در فارکس و واریز و برداشت پول

به همین منظور، معامله‌گرانی که از لوریج استفاده می‌کنند می‌بایست تسلط کافی بر روی این ابزار معاملاتی داشته باشند و همچنین از مدیریت سرمایه قوی نیز برای کنترل میزان سود و ضرر خود برخوردار باشند. فرض کنید با موجودی سرمایه ۱۰۰۰ دلار، می‌خواهید به معامله در بازار سهام آمریکا بپردازید. حداکثر مبلغی که برای خرید سهام می‌توانید خرج کنید نمی‌تواند از مقدار موجودی شما بیشتر شود. در نظر داشته باشید که گاهی بازار فارکس واقعا خطرناک بوده و معامله در آن به معنای پذیرش احتمال ریسک غیر قابل جبرانی خواهد بود.

یعنی یک شخص فرض می کند که چیزی را خریده و شخص دیگر فرض می کند که آنرا فروخته است. این موضوع باعث خواهد شد زمانی که معامله گران به سمت پلت فرم تجاری خود می روند ریسک بزرگ کنند و به دنبال پول های بزرگ بروند و بخواهند یک شبه پول دار شوند. متداول ترین ابزار برای مقابله با ریسک در تجارت بازار ارز، سفارش محدود و دستور توقف زیان می باشد.

بازار خرده فروشی فارکس (Retail Forex)

در این بازار کسی پیدا خواهد شد که کمتر از ده ثانیه با شما وارد معامله می شود. در آن زمان، دغدغه بسیاری از کسب و کارها، قیمت در آینده بود. تمامی عواملی که سبب می شد یک کسب و کار از بین برود، عواملی ازجمله عدم امنیت، جنگ، طوفان، قحطی، ریسک، افزایش تقاضا و عدم توانایی پیش بینی آینده بودند. علاوه بر بازار بورس، امروزه بازارهای معاملاتی جدیدی ایجاد شده اند و اعتبار زیادی amarket بروکر دارند.

  • علاوه بر این بعضی تاجران، کلاهبردار از آب در می آمدند و بعد از گرفتن پول سرمایه گذاران آن را به جیب می زدند و کسی نبود که ضرر سرمایه گذار را جبران کند.
  • برخی از این معاملات به دلیل مؤسسات مالی، شرکت‌ها و یا نیز افرادی که نیاز تجاری به مبادله یک ارز با ارز دیگر دارند، شکل می گیرد.
  • اما در ایام تعطیلات طولانی مدت، مانند عید پاک یا کریسمس، تسویه معاملات ممکن است گاها تا شش روز زمان ببرد.
  • در جفت ارزها، ارز اول (سمت چپ) را ارز پایه و ارز دوم (سمت راست) را ارز متقابل می‌نامند.
  • معامله‌گرانی که از استراتژي معاملات موقعیت در بازار فارکس چیست استفاده می‌کنند، موقعیت‌های خود را برای چندین هفته، ماه یا حتی سال حفظ خواهند کرد.
  • این نوع تحلیل سعی بر آن دارد که با بررسی تاریخچه و گذشته ی قیمت به مطالعه روند کنونی و پیش بینی قیمت در آینده دست یابد.
فارکس چیست؟ مفهوم فارکس به زبان کاملا ساده ایران بروکر-بروکر آمارکتس

اجرای سفارش محدود و دستور توقف را، نقدینگی بازار فارکس خیلی راحت تضمین مینماید. اما ازجمله پلتفرم‌های دیگر که در حال رشد درجهان است می‌توان به سی تریدر اشاره کرد. با استفاده از سی تریدر نیز هم از نسخه دسکتاپ و هم از نسخه موبایل بهره‌مند می‌شوید. امکان نوشتن برنامه با کد نویسی Calgo و همچنین امکان استفاده از api در این پلتفرم وجود دارد.

بازار فارکس مناسب چه افرادی است ؟


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: