فورد F150 لایتنینگ سوپر تراک

به نظر می‌رسد که شرکت فورد برای ثبت یک رکورد جدید در مسابقات تپه‌نوردی پایکس پیک، آماده می‌شود. این شرکت که سال گذشته و با سوپر ون 4.2 به عنوان قهرمانی این مسابقات دست پیدا کند، حالا یک نسخه ویژه از F150 لایتنینگ سوپر تراک را برای حضور در این مسابقه کوهستانی آماده کرده است.

پس از نمایش این وانت وحشی در ماه پیش، اکنون اطلاعات بیشتری درباره پیشرانه برقی آن در اختیار داریم.

فورد F150 لایتنینگ سوپر تراک به سه موتور برقی STARD UHP با بیش از 1400 اسب‌بخار قدرت، مجهز شده است. هر چند این رقم در مقایسه با 1972 اسب‌بخار نیرویی که سوپر ون 4.0 در اختیار کمتری دارد، اما فورد انتظار دارد که F150 سوپر تراک به وزن کمتر، کوچکتر، فرمان‌پذیری بهتر و مجموعه باتری‌های Li-Polymer از نوع NMC، بالاتر از حد انتظار دارد. قهرمانی دست.

فورد F150 لایتنینگ سوپر تراک

بدنه وانت مسابقه‌ای فورد با روکش استاری به رنگ‌های سفید، قرمز و آبی تزئین شده است. از ورای همین روکش می‌توانم آیرودینامیک در طراحی بدنه از جمله زیرسپری جلو و باله بزرگ عقب را تشخیص داد.

مسیر جریان هوا به جای چراغ‌های جلو، دیفیوزرهای جانبی، هواکش‌های روی کاپوت و دیفیوزر بزرگ عقب که اجزای سیستم تعلیق را پنهان کرده است، از دیگر ویژگی‌های آئرودینامیکه این خودروست. از تایرهای P-Zero ساخت پیرلی، رینگ‌های منیزومی و دیسک‌های کربن سرامیک هم نباید غافل شود.

خودروساز آمریکایی ادعا می‌کند که در سرعت 241 کیلومتر برساعت، 2.720 نیروی حرکتی رو به پایین بر بدنه این خودرو وارد می‌شود.

فورد F150 لایتنینگ سوپر تراک

در فضای کابین فورد F150 لایتنینگ سوپر تراک هم با صندلی‌های اسپرت، فرمان، دو دکمه در کنسول میانی، یک نمایشگر کوچک و روکش فیبرکربنی کف اتاق، هستند.

هدایت فورد F150 لایتنینگ سوپر تراک به رومن دوم ارائه شده است، همان کسی که سال گذشته و با سوپر ون 4.2 ثبت رکورد 8 دقیقه و 47.682 ثانیه را در رده Open Class به ثبت می رساند. اکنون فورد انتظار دارد که در 23 ژوئن و با F150 لایتنینگ سوپر تراک، ثبت یک رکورد جدید به دست بیاورد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/24j4h8pe


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: