قیمت CPU خرید انواع سی پی یو روز 08 مرداد آی تی بازار

نمی‌توان گفت که پردازنده Core i K اینتل بهترین CPU این گروه است ولی ترکیب آن با یک مادربرد سری 600 یا ترجیحاً 700، یک کیت حافظه پرسرعت DDR5 و یک کولر خوب؛ می‌تواند ترکیبی برنده باشد که از پس انجام هر کاری برخواهد آمد. ‌در گذشته انواع پردازنده های کامپیوتری به وسیله اعداد از هم تمایز داده می‌شدند و این اعداد به تشخیص پرازنده هایی با سرعت بیشتر کمک می کردند. به عنوان مثال پردازنده اینتل که به نام 486 معروف است، از پردازشگر یا 386 سریع تر است. پس از معرفی پردازشگر Intel Pentium‌ که به شکل تکنیکی نامیده می‌شود، تمام پرازنده های کامپیوتری با نام های مختلفی مانند Athlon، Duron، Pentium و Celeron روانه بازار شدند. شما میتوانید به خرید و مقایسه انواع محصولات سی پی یو و دیگر محصولات در فروشگاه اینترنتی مقداد ای تی بپردازید.

شرکت های سازنده سی پی یو کامپیوتر (پردازنده مرکزی کامپیوتر)

بسته به اینکه شما از کاربران لپ تاپ هستید یا کامپیوتر رومیزی جواب این سوال متفاوت است. در صورتیکه از کامپیوتر‌های رومیزی استفاده می‌کنید می‌توانید از بابت تعویض سی پی یو دستگاه خیالتان راحت باشد. ولی در صورتی‌که از لپ تاپ استفاده می‌کنید بسته به اینکه سی پی یو نصب شده روی لپ تاپ از نوع جدا شدنی باشد یا لحیم شده، ممکن است جواب این سوال متفاوت باشد. هیچ قاعده کلی برای انتخاب پردازنده در بین محصولات این 2 کمپانی وجود ندارد و هر 2 برند پا به پای هم و با به کار بردن فناوری های روز سعی می کنند گزینه های بهتری به بازار ارائه کنند. حافظه کش وظیفه حفظ داده را دارد و به دلیل اینکه سرعت آن بسیار بیشتر از حافظه اصلی یا RAM است، بنابراین زمان تاخیر در اجرای دستورات را بسیار کم میکند. پردازنده برای بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود ابتدا حافظه نهان خود را چک می‌کند و در صورتی که در آن حافظه، داده ی مورد نظر وجود نداشته باشد به سراخ حافظه اصلی می‌رود.

  • یعنی وقتی که شما از یک سی پی یو کمپانی amd استفاده میکنید، باید مادربرد متناسب با آن را انتخاب کنید.
  • این پردازنده 24 هسته‌ای پرقدرت از بیشینه فرکانس 5.8 گیگاهرتز بهره می‌برد و به آسانی می توان گفت Core i K قوی ترین پردازنده گیمینگ بازار است.
  • اگر پس از بررسی تمام موارد گفته شده در این مقاله مشکل سیستم شما رفع نشد و تمایل به دریافت قیمت کامپیوتر یا قیمت لپ تاپ جدید داشتید، روی لینک‌ها کلیک کنید.
  • برای مثال پردازنده‌ای که سرعت آن ۲.۵ گیگاهرتز است، می‌تواند در هر ثانیه ۲ میلیارد و نیم (۲۸۰۰۰۰۰۰۰۰) دستور را پردازش کند.

انواع مختلفی از فن cpu در بازار وجود دارد، ولی هنگام خرید فن cpu باید دقت کنیم که این قطعه با مشخصات سیستم ما سازگار باشد. امروزه، سی پی یو جزء مرکزی دستگاه ها است و در راستای سخت افزارهای هر دستگاه، محاسبات و دستورات خود را انجام می‌دهد. از نظر سخت افزاری، CPU عبارت است از یک تراشه سیلیکونی که در یک سوکت ویژه در کنار مادربورد در دیوایس قرار می گیرد.

بایوس چیست و چگونه کار می‌کند

قیمت CPU خرید انواع سی پی یو روز 08 مرداد آی تی بازار

پس از آن، طول شمارش گر افزایش پیدا می کند تا به نشانی دستورالعمل
بعدی ارجاع دهد. یکی از مواردی که هنگام خرید کامپیوتر و لپ تاپ، همواره به آن اشاره می شود، سی پی یو است. سی پی یو، وظیفه بسیار مهمی در کامپیوتر ها دارد و انواع مختلفی از آن ها وجود دارند.

بنابراین، اگر ارتقای CPU و امکان نصب پردازنده‌های جدیدتر برای شما اولویت دارد، توصیه می‌شود که در زمان خرید، به جدیدترین نسل پردازنده‌ها و مادربردهای بازار توجه کنید. همچنین، AMD می‌تواند یک انتخاب بهتر برای شما باشد زیرا سازگاری بیشتری با مادربردهای قدیمی‌تر و ارتقا پذیری را ارائه می‌دهد. برای استفاده‌های خانگی یا گیمینگ، تقریباً 6 هسته پردازشی کافی است و فرکانس بالاتر می‌تواند بسیار مفیدتر از تعداد هسته‌ها باشد. آنچه که گفته شد درباره پردازنده کامپیوتر برای گیمینگ یا بازی هم کاملاً صدق می کند. مشکل بزرگی که معمولاً درباره جدیدترین نسل CPU یا پردازنده های کامپیوتر وجود دارد، تنوع پایین چیپست های مادربرد است.

بررسی تمام مشکلات USB لپ تاپ و کامپیوتر


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: