ماروتی، هیوندای، تاتا، ماهیندرا خودروهای برقی را در ماه‌های آینده عرضه می‌کنند

صنعت خودروسازی هند با استارت‌آپ‌های جدید و شرکت‌های OEM تأسیس‌شده در حال توسعه خودروهای برقی و اجزای آن، روند قابل توجهی را در بخش خودروهای الکتریکی ثبت کرده است. در بخش خودروهای سواری EV، خودروسازانی مانند ماروتی سوزوکی، هیوندای، تاتا و ماهیندرا در حال برنامه ریزی برای معرفی محصولات جدید در ماه های آینده هستند.

در حالی که ماروتی با نسخه آماده تولید eVX وارد بخش خودروهای الکتریکی خواهد شد، هیوندای اولین خودروی برقی بازار انبوه خود – Creta را وارد بازار خواهد کرد. هر دوی این خودروهای برقی قرار است در اوایل سال 2025 به فروش برسند. خودروسازان بومی، تاتا و ماهیندرا، Curvv EV، Harrier EV و XUV.e8 را به ترتیب برای اوایل سال 2025 و اواخر سال 2024 تایید کردند. بیایید نگاهی به جزئیات کلیدی این خودروهای برقی آینده بیندازیم.

Maruti eVX

Maruti Suzuki EVX Concept EV

نسخه آماده تولید ماروتی سوزوکی eVX اولین عرضه برقی این خودروساز هندو-ژاپنی در هند خواهد بود. این مدل بر اساس پلت فرم اسکیت بورد 27PL تویوتا ساخته خواهد شد و طول آن 4.3 متر است. احتمالاً با یک بسته باتری 60 کیلووات ساعتی با سلول تیغه ای LFP عرضه می شود. انتظار می رود eVX بردی تا 550 کیلومتر را ارائه دهد. تاسیسات ماروتی سوزوکی در گجرات به عنوان مرکز تولید eVX عمل خواهد کرد.

هیوندای کرتا EV

هیوندای کرتا دیزاین 2024

این هیوندای کرتا EV گزارش شده است که پیشرانه خود را با خودروی جهانی Kona EV به اشتراک می گذارد. دومی با یک بسته باتری 45 کیلووات ساعتی و یک موتور الکتریکی نصب شده در جلو عرضه می شود. قدرت و گشتاور آن به ترتیب 138 اسب بخار و 255 نیوتن متر است. Creta EV بر اساس نسخه فیس لیفت شده ICE خود که اوایل امسال معرفی شد، ساخته خواهد شد. این شاسی‌بلند الکتریکی دارای چند عنصر طراحی خاص برای خودروهای برقی خواهد بود، در حالی که بیشتر بخش‌ها و ویژگی‌های ظاهری آن دقیقاً مشابه کرتا معمولی خواهند بود.

Tata Curvv EV/Harrier EV

تاتا هریر EV

Tata Currv EV قبل از رسیدن خواهد رسید Harrier EV در بازار. مشخصات هر دو خودروی الکتریکی هنوز در دست نیست. اگرچه انتظار می‌رود این مدل‌ها دارای فناوری پیشرفته Ziptron تاتا باشند. خودروهای الکتریکی آتی Tata بر روی پلتفرم جدید این برند Acti.ev طراحی خواهند شد و دارای ویژگی هایی مانند سیستم سرگرمی اطلاعاتی با صفحه نمایش لمسی بزرگ، دوربین 360 درجه، فرمان دو پره جدید، فناوری ADAS و غیره خواهند بود.

ماهیندرا XUV.e8

ماهیندرا XUV.e8

ماهیندرا XUV.e8 تکرار الکتریکی SUV XUV700 خواهد بود که با بسته باتری تا 80 کیلووات ساعت عرضه می شود. این خودرو از سیستم پیشرانه AWD بهره می برد و قدرتی در حدود 230 تا 350 اسب بخار ارائه می دهد. XUVe.8 اولین ماهیندرای آماده تولید خواهد بود که زیربنای پلت فرم جدید INGLO الکتریکی متولد شده است.


ماروتی، هیوندای، تاتا، ماهیندرا خودروهای برقی را در ماه‌های آینده عرضه می‌کنند
منبع: https://www.indiacarnews.com/news/maruti-hyundai-tata-mahindra-to-launch-evs-in-coming-months-62181/