ماشین‌های تاتا و شاسی‌بلندهای آینده – Curvv، سیرا

تاتا موتورز با استراتژی محصول خود برای بازار هند تهاجمی می شود. این شرکت اخیراً نسخه های اصلاح شده Nexon، Nexon EV، Safari و Harrier را معرفی کرده است. تاتا همچنین نسخه های به روز شده و انواع جدیدی از مدل های موجود باقی مانده را معرفی خواهد کرد. علاوه بر آن، این سازنده خودروهای سواری داخلی در حال کار بر روی طیف گسترده ای از محصولات جدید است که در چند سال آینده عرضه خواهد شد.

لیست ماشین های تاتا آینده

تاتا پانچ EV
Tata Curvv EV & ICE
تاتا هریر EV
تاتا سافاری EV
تاتا سیرا EV & ICE
آلتروز اصلاح شده، تیاگو

تاتا موتورز نسخه الکتریکی SUV میکرو پانچ را قبل از پایان سال مالی جاری عرضه خواهد کرد. در واقع، این SUV کوچک بارها در حال آزمایش در جاده های هند دستگیر شده است. انتظار می رود که با دو گزینه بسته باتری ارائه شود که به احتمال زیاد از Tiago.ev یا Nexon.ev به اشتراک گذاشته می شود. انتظار می رود این خودروی برقی کوچک با یک بار شارژ مسافتی بیش از 300 کیلومتر را ارائه دهد. احتمالاً در دو نوع برد متوسط ​​(MR) و برد بلند (LR) ارائه می شود. بسته باتری طولانی‌تر دارای ویژگی‌هایی مانند صفحه‌نمایش دایره‌ای یکپارچه انتخابگر دنده، فرمان دو پره، ترمز دستی الکترونیکی، تکیه‌گاه بازو و ترمزهای دیسکی عقب است.

تاتا Curvv SUV کوپه

تاتا نسخه تولیدی Curvv SUV کوپه را در سال 2024 در کشور معرفی خواهد کرد. مشابه نکسون، Curvv جدید با موتور احتراقی برقی و بین المللی عرضه خواهد شد. مدل جدید بر روی پلتفرم نسل دوم تاتا که زیربنای هاچ بک پانچ است، طراحی و توسعه خواهد یافت. Curvv EV با یک بسته باتری بزرگ‌تر عرضه می‌شود و انتظار می‌رود با یک بار شارژ، مسافتی بیش از 400 کیلومتر را ارائه دهد. انتظار می رود SUV کوپه از یک موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی استفاده کند که در نمایشگاه خودرو 2023 معرفی شد. همچنین یک موتور 1.5 لیتری توربو دیزل جدید دریافت خواهد کرد که نکسون را تامین می کند.

تاتا موتورز مفهومی Harrier EV را در نمایشگاه خودرو 2023 به نمایش گذاشته بود. انتظار می‌رود نسخه تولیدی این شاسی‌بلند الکتریکی قبل از کوپه Curvv SUV عرضه شود. مشابه هریر، شاسی‌بلند 3 ردیفه سافاری نیز در سال‌های 2024-25 نسخه الکتریکی دریافت خواهد کرد. هر دو SUV بر اساس معماری Gen 2 Tata (SIGMA) ساخته خواهند شد که اساساً نسخه مهندسی مجدد پلت فرم OMEGA Arch است. هر دو خودروی برقی احتمالاً با سیستم AWD با ظرفیت شارژ خودرو به بار (V2L) و خودرو به وسیله نقلیه (V2V) عرضه خواهند شد. این خودروهای برقی احتمالا دارای بسته باتری حدود 60 کیلووات ساعت هستند و بردی در حدود 400 تا 500 کیلومتر (در شرایط دنیای واقعی) ارائه می دهند.

تاتا هریر 2023

تاتا موتورز تایید کرده است که نسل جدید SUV سبک زندگی سیرا در سال 2025 در کشور عرضه خواهد شد. سیرا با خودروهایی مانند ماهیندرا اسکورپیو-N و Thar 5 در رقابت خواهد کرد. این خودرو با دو گزینه پیشرانه بنزینی و برقی عرضه خواهد شد. سیرا جدید با دو گزینه صندلی ارائه می شود – نسخه 5 نفره و 4 نفره سالن. این شاسی بلند دارای یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر توربو بنزینی با قدرت 170 اسب بخار و گشتاور 280 نیوتن متر است. با گزینه های گیربکس دستی و اتوماتیک عرضه خواهد شد. نسخه الکتریکی احتمالاً به یک بسته باتری 80 کیلووات ساعتی با راه اندازی دو موتوره مجهز می شود.

مشابه نکسون، سافاری و هریر، تاتا موتورز نسخه های به روز آلتروز، تیاگو و تیگور را معرفی خواهد کرد. هر سه مدل تغییرات قابل توجهی در طراحی و فضای داخلی کاملاً جدید دریافت خواهند کرد. مدل‌های جدید احتمالاً دارای صفحه نمایش لمسی بزرگ‌تر، سیستم اطلاعات سرگرمی، فرمان جدید و سایر ویژگی‌های سطح بالا هستند.


ماشین‌های تاتا و شاسی‌بلندهای آینده – Curvv، سیرا




منبع: https://www.indiacarnews.com/news/upcoming-tata-cars-suvs-curvv-sierra-59708/