مراحل قدم به قدم اجرای کناف کاری در دیوار و سقف نقاشی ساختمان پارس پینتر

مراحل قدم به قدم اجرای کناف کاری در دیوار و سقف نقاشی ساختمان پارس پینتر

فراموش نکنید که باید این کار را با دقت بسیار بالایی انجام دهید. بعد از اجرا باید یک لایه ماستیک بر روی کار بزنید تا سطحی یکنواخت برای زیرسازی رنگ ایجاد نمایید. با استفاده از کناف دیگر نیازی نیست مانند روش های سنتی از مصالح ساختمانی متعدد استفاده شود و همین امر باعث می شود که تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی کرد. بتونه ی درزگیر برای درزگیری روکش گچی کناف استفاده می شود و معمولا چندین بار باید زده شود تا به ضخامت ده میلی متر برسد. هر کدام از مراحل اجرا کناف به دلیل فراوانی در جزئیات ساخت و استفاده از متریال های گوناگون ممکن است تغییرات اساسی را در پایان کار برای ما به ارمغان آورد.

  • اگر برش صفحات در عرض های کم (۵ تا ۲۰ سانتی متر)مورد نظر باشد از دستگاه برش نواری استفاده می شود.
  • سبک بودن مواد کناف حمل آن را برای کارگران آسان تر و اجرای کناف را سرعت می بخشد.
  • بعد از ساخت چوب بست آویزهای مورد نیاز را با استفاده از میلگرد نمره ۱۰ با اندازه معمول ۳۰ سانتی متر اجرا قیمت کناف سقف می نمایند.
  • این دیواره در برابر زلزله مقام بوده و در برابر نیروهای عمود بر صفحه مقاومت می کنند .

سقف کناف به خاطر وزن سبکی که دارد هیچ‌گونه فشاری به سقف اصلی وارد نمی‌سازد. هیچ فاکتوری نمیتواند به اندازه تجربه کاری مفید تاثیرگذار باشد . یک مشاور کناف کار یا مشاوره دکوراسیون داخلی در هر زمینه ای نمیتواند برای پروژه گرفتن سوابق تحصیلی خود را اولویت قرار دهد .

مراحل اجرای سقف کاذب رابیتس چیست؟

این نوع سقف را می توان به تنهایی یا در ترکیب با سقف کاذب یکپارچه کناف اجرا نمود. به دلیل پیش ساخته بودن این ساختار، سرعت نصب اجرای دیوار کاذب کناف پوش ها در زمان کوتاهی انجام و به مرحله تحویل می رسد. علاوه بر سرعت اجرای بالا، ساختار بدون هیچ گونه خرابی و آلودگی صوتی و فیزیکی قابلیت نصب و استفاده را دارند. با نصب سقف کاذب خودایستا، می توان تاسیسات مکانیکال و الکتریکال را در پشت سقف پوشاند.

سقف کاذب گریلیوم

اجرای کلیه سطوح سقف بدون اعوجاج و کاملاً شاقولی و زوایای کاملاً گونیا باید باشد. صفحات سیمانی مسلح داخلی در محیط داخلی قسمت های مرطوب مانند سونا و استخر استفاده می شوند. سلام ممنونماز اطلاعات اناليز البته ببخشيد اگه بشه اطلاعات وزن سقف هم در اختيارما قرار بديد .

2 سبک زیبا در دکوراسیون ویلا 2 سبک زیبا در دکوراسیون ویلا دکوراسیون ویلا به سبک روستیک دکوراسیون روستیک نیز یکی از سبک های طراح … به این دلیل که نوسانات شدید قیمت وجود دارد، لطفا قبل هر گونه اقدام به خرید با ما تماس حاصل نمایید. اگه مایل به دریافت طراحی بودین از پشتیبان خودتون بخواین که متخصصی بهتون معرفی کنه که طراحی هم انجام میدن. ماستیک برای اینکه سطحی یک دست و صاف را ایجاد کند استفاده می شود. صفحات آکوستیک و تصفیه کننده هوا برای محیط هایی که آلودگی بالا دارند استفاده می شود زیرا از نفوذ آلودگی هوا جلوگیری می کند. صفحات مسلح سیمانی که برای مصارف عمومی برای مصارف داخلی و خارجی استفاده می شود.

این نوع سقف ها دارای دو بخش اصلی و فرعی هستند که قسمت اصلی آن ها از فولاد یا چهارتراش و قسمت فرعی شان از چوب تهیه شده است. تنوع کیفیت مصالح موجود در بازار موجب اختلاف قیمت آن‌ها می‌شود. عموما قیمت سقف تمام دکوراتیو با طرح‌های منحنی به صورت کلی اعلام می‌شود. اگر قصد بهبود عایق‌ بندی صوتی و حرارتی ساختمان را داشته باشیم. هنگامی که قصد دارند پنل را به صورت نواری برش دهند استفاده می شود . این دیواره در برابر زلزله مقام بوده و در برابر نیروهای عمود بر صفحه مقاومت می کنند .

در صورتی که فاصله بین سقف اصلی و کاذب بیشتر از 1.5 متر باشد، نیاز به نصب قوطی و جوشکاری خواهد بود. قبل از اجرای کناف ساختمان باید سفید کاری انجام شود تا از شکست یا ایجاد موج درخط نور لامپ‌های ریسه‌ای (لامپ شلنگی) جلوگیری کند. در آخر قبل از اجرای کناف ساختمان باید سفید کاری شود تا از شکست یا ایجاد موج در خط نور لامپ ریسه‌ای (لامپ شلنگی) جلوگیری کند. بدیهی است که نصب سیستم های کناف علی الخصوص سقف کناف و دیوارکناف دارای نکات بی شمار اجرایی بوده که باید توسط مجری کنافرعایت گردد. که در مقالات بعدی به طور مفصل با جزییات آنها و همچنین ادوات نصب آشنا خواهید شد.

اگر در شهرهای محدودهی سلام ساختمان باشین (استانهایی که در نقشهی بالا مشخص شده)، بین 24 تا 48 ساعت کاری طول میکشه تا پشتیبان سلام ساختمان باهاتون تماس بگیره. اگه میخواین سقف کناف دکوراتیو داشته باشین، در این مرحله باید علاوه بر کناف هایی که اون ها رو به صورت یک سطح صاف نصب کردین، یک سری کناف های دیگه رو هم به حالت طرح دکوراتیو مورد نظر نصب کنین و به سقف بُعد بدین و اون رو برجسته کنین. در مرحله ی بعدی پانل های گچی پیش ساخته یا همان قطعات کناف رو در سمت زیرین سقف، به F47 های پانل خور متصل می کنیم. اگه فاصله ی سقف اصلی تا سقف کاذب کم بود، می­تونین از براکت هایی مانند تصویر زیر، به عنوان آویز، به طور مستقیم برای اتصال سقف اصلی به سقف کاذب استفاده کنین. از اونجایی که آویزهای سقف کاذب شکل ها و مدل های متنوعی دارن، در این مرحله می­تونیم به دلخواه و براساس مقاومت سقف، نوع آویزهای مورد نظرمون رو انتخاب کنیم. برای انجام زیرسازی به این روش، ابتدا به وسیله­‌ی ترازهای لیزری و یا نخ های رنگی مخصوص، سقف رو ترازبندی می کنیم.

هزینه ساخت ویلا در شمال ۱۴۰۱

گاهی بعضی کناف کارها برای کم شدن هزینه ها این فاصله رو زیاد تر در نظر می گیرن که این کار باعث کم شدن عمر سقف کاذب و ترک برداشتن سریع تر اون میشه. حالا محل آویز ها رو برحسب فواصل استاندارد بین اون ها و بر اساس جدول بارگذاری سقف تعیین می کنیم. آویز ها قطعاتی هستن که سقف سازه ای رو به سقف کاذب متصل می کنن. بعضی از کناف کار ها برای راحتی کار و یا کم کردن هزینه این فاصله ها رو به دلخواه بیشتر در نظر می گیرن و در نتیجه سقف کاذب دچار ترک میشه. یکی از مزیت های اصلی کناف کاری این است که می توانید به راحتی به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی دسترسی داشته باشید.

یکی دیگر از پانل هایی که در سقف کاذب کناف کاربرد دارد پانل سیمانی کناف یا همان آکواپنل می باشد. مورد استفاده پانل های سیمانی در سقف های کاذبی است که خاصیت ضد آب بودن مد نظر است و سقف کاذب در معرض مستقیم آب یا رطوبت بسیار بالا قرار دارد. لازم به یاد آوری است که پانلها گچی MR و FM مقاوم در برابر رطوبت هستند در حالی که پانل های سیمانی کناف کاملا ضد آب هستند. در کناف سقف ساده در اشکال هندسی مختلف و بدون درز می‌توان سقف را بلافاصله رنگ‌آمیزی کرد. سقف کاذب طرح‌دار نسبت به سقف کناف ساده دارای زیبایی و جلوه بیشتری می‌باشد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: