مشخصات موتور N20 مگا موتور (سایپا N20)

پیشرانه N20 روی آریا نصب می شود

تیر 1403: موتور N20 جدید سایپا، 2 لیتر حجم داشته و تکنولوژی DVT دارد. خروجی این پیشرانه ۱۴۷ اسب‌بخار قدرت و ۲۰۴ نیوتن متر گشتاور است و به زودی قرار است بر روی محصول آریا نصب شود. همچنین قرار است در آینده نیز بر روی شاهین جوانان نیز نصب شود.

پیشرانه ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ آن به دو صورت طبیعی و توربو قرار می گیرد این موتور فعال در فاز تغییر مهندسی قرار می گیرد و فازهای اولیه به سی کی دی و مونتاژی تولید می شود اما در آینده با درصدی ساخت داخل در فاز داخلی سازی قرار می گیرد. خواهد شد.

تولید از سال 1403

آبان 1402: موتور N20 اولین عضو خانواده موتورهای جدید گروه خودروسازی سایپا است که همزمان با افتتاحیه نمایشگاه قطعات خودرو و صنایع وابسته در شهر مشهد و با حضور علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عزت الله اکبری تالار رئیس کمیته صنایع و معادن مجلس، محمدعلی تیموری، مدیر گروه خودروسازی سایپا، و جمعی از مدیران ارشد گروه سایپا رونمایی شد.

این پیشرانه 2000 سی سی حجم داشته و به عنوان اولین عضو از خانواده موتور در شرکت مگاموتور به بهره برداری رسید. این موتور با هدف تولید محصولات رقابت‌پذیر با استاندارد روز، کاهش مصرف سوخت و استانداردهای آلایندگی یورو 6 رونمایی می‌شود و به زودی تولید می‌شود.

موتور N20 با بهره برداری از آخرین تکنولوژی موجود در موتورهای درون سوز از جمله استفاده از سیستم زمان بندی سوپاپ ها بر روی هر دو میل بادامک، استفاده از سیستم زمان بندی تغییرات Mid Lock، سیستم EGR، کارکرد در سیکل اتکینسون با بهره گیری از آخرین فناوری درک اصطکاک قطعات متحرک با وفاداری به خصوصی شرکت مگاموتور در موضوع دوام و هزینه نگهداری پایین (بهره مندی از تایمینگ زنجیر) با بهره گیری از فناوری شرکت Mitsubishi ژاپن توسعه یافته است.

این موتور ویژگی‌های منحصر به فرد است که امکان توسعه محصولات با پیشرانه با فناوری هیبریدی را برای محصولات سایت به ارمغان خواهد آورد.


معرفی انواع پیشرانه ایرانی

منبع: https://bama.ir/o/ai8hz1p


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: