معایب تبلیغات در گوگل یا ادوردز Google Adwords

اگر شما یک ادوردز در رتبه اول و رتبه اول جستجوی ارگانیک راه با هم به دست آورید، مخاطبین به سایت های دیگری مراجعه نمی کنند. اگر در ابتدای راه هستید، ادوردز به شما کمک خواهد کرد تا کمبود بازدید سایت خود را جبران کنید. بهترین سایت کلیکی با درامد بالا در کشور سایت صباویژن است که فعالیت های خود را از سال 1385 آغاز کرده است. اتفاق مثبتی که رخ داده این است که شما با عضویت در بهترین سایت های کلیکی ایرانی دیگر با این دست مسائل روبرو نخواهید شد. همانطور که ممکن است بدانید تبلیغات گوگل که با نام گوگل ادز، گوگل ادوردز، سفارش کلیک گوگل، تبلیغات کیلیکی و تبلیغ در گوگل شناخته شده است، یکی از برترین روش های دیجیتال مارکتینگ است که به کمک شما میآید تا بتوانید وبسایت و محصولات خود را در رتبه های برتر موتور جستجوی گوگل به نمایش بگذارید. پس می توان گفت استفاده از خدمات ادوردز، می تواند برای تمامی وب سایت ها، نقش بسیار مفید و پر رنگی داشته باشد.

اما اهمیت قرار گرفتن در رتبههای برتر گوگل چیست و قرار گرفتن در این رتبه ها چه مزایایی را بهدنبال دارد؟ مقایسه تبلیغات اینستاگرام و گوگل ادز را به منظور دسترسی به تبلیغات تاثیر گذار جدی بگیرید. ۷- آشنایی افراد با انواع محصولات و برندهای گوناگون کالا از طریق درج آگهی امکان پذیر است و تاثیر بسزایی در جذب مخاطبان دارد . البته شاید به علت نیاز به پرداخت هزینه بابت هر ورود به سایت، برخی افراد آن را راه مناسبی ندانند. در این حالت هزینهای که حاضرید بپردازید تا کاربر یک اقدام مشخصی را در صفحه فرود شما انجام دهد، مشخص میکنید و سپس گوگل بر این اساس، به طور اتوماتیک قیمت کلیک روی تبلیغ شما را مشخص میکند. به شما کمک می کند هزینه های تبلیغاتی خود را مدیریت و کنترل کنید، حداکثر مبلغی را که مایل به خرج کردن هستید انتخاب می کنید و تنها زمانی پرداخت می کنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند و از شما بازدید کند. به عنوان مثال، اگر شما زبان فرانسوی را انتخاب کنید، تبلیغ شما تنها برای کاربرانی نمایش داده میشود که زبان مرورگرشان فرانسوی است. اگر می خواهید، کمپین را خودتان مدیریت کنید، الزامی به ارسال موارد ذکر شده نبوده، تنها باید آدرس ایمیل، آدرس سایت و شماره تماس خود را به ما ارائه دهید.

نکتهی دیگری که در تبلیغات ویدئویی گوگل ادز به دردتان میخورد، استفاده از قابلیت Ad Sequence است. البته پول تنها ملاکی نیست که گوگل برای تمایز قائل شدن بین کسب و کار های مختلف در نمایش تبلیغات مورد توجه می دهد؛ مفهوم دیگری به نام Quality Score هم در این موضوع دست دارد. گوگل ادوردز انعطاف پذیری فوق العاده ای به شما می دهد برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی متفاوت در یک رقابت یکسان و محدود کردن جستجوی های خود برای کلمات کلیدی منفی. البته بهترین کار این است که شما بتوانید هم با تولید محتوا و بهینه سازی وب سایت و هم با ادوردز مخاطبین سایت خودتان را افزایش دهید. بهینه سازی کلمات کلیدی، هدفگیری دقیق مخاطبین با استفاده از امکانات گوگل ادز، بهبود متن تبلیغات، بهبود صفحات Landing Page ، استفاده از اکستنشنهای تبلیغاتی گوگل ادز. با توجه به این اعداد و ارقام بهسادگی میتوان به اهمیت قرار گرفتن در رتبههای برتر گوگل پیبرد. در هر ۲روش تبلیغاتی نتیجه یکسان است اما تفاوتهایی وجود دارد ازجمله اینکه در تبلیغات گوگل بلافاصله بعد از انجام فرآیند تبلیغات گوگل وبسایت شما در رتبههای برتر گوگل قرار میگیرد. CPC یا Cost Per Click مقدار هزینهای است که یه تبلیغ کننده به ازای هر کلیکی که روی تبلیغ AdWords خودش میشه، به گوگل پرداخت میکنه.

شما می توانید با اضافه کردن بودجه برای هر لغت شانس نمایش بالاتر در میان تبلیغات رقبای خود داشته باشید. مدیریت اکانت تبلیغات گوگل شامل، ساخت کمپین گوگل ادز، انتخاب کلمات کلیدی، نگارش آگهی تبلیغاتی، استفاده کردن از افزونه های گوگل ادز، مدیریت و بهینه سزی تبلیغات و بسیاری موارد دیگر است. سال 2020 برای گوگل ادز، سال تغییرات بزرگی بود. برای این منظور پس از ثبت سفارش، مبلغ نهایی محاسبه خواهد شد. لذا جهت اطلاع از هزینه به روز، پس از ثبت سفارش مبلغ نهایی برای شما ارسال خواهد شد. می توانید این مبلغ را در ساعات اداری و حداکثر تا دو ساعت پس از اعلام به صورت آنلاین پرداخت کرده تا سفارش ثبت نهایی شود. اگر بعد از گذشت دو روز متوجه شدید که هیچ نوع مشتری ای از طریق تبلیغات گوگل جذب شما نشده است ، پس یک جای کار می لنگد مثلا صفحه لندینگ شما خوب نیست یا کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید اشتباه می باشد و یا … و به شما این امکان را می دهد که از میلیون ها جستجوی انجام شده در گوگل که هر روز برای کسب و کار خود تبلیغات ایجاد می کنید، دیده شوید . شاید برای برخی کلمات کلیدی به دست آوردن رتبه راه چندان آسانی نباشد.

ما معمولا برای کلمات کلیدی مزایده می کنیم که حداقل حجم جستجوی آن ها بیش از 500 بار در ماه باشد، این حجم از جستجو نشان دهنده روند صعودی استفاده از اینگونه کلمات کلیدی است. همانطور که پیش تر گفتیم تبلیغات گوگل نرخ و هزینه برای هر کلمه ی کلیدی را بر اساس مزایده هایی که برای آن کلمه برگزار می شود، و در واقع به صورت رقابت روی کلمه ی کلیدی تعیین می کند. برخلاف تلاش هایی که در بازاریابی محتوا انجام میدهید، برای تبلیغات این فضا را در اختیار ندارید تا تلاش کنید مخاطبین را به مشتریان وفادار برند تبدیل کنید. در روش تبلیغاتی گوگل ادز که تا قبل از جولای 2018، گوگل ادوردز (Google AdWords) نامیده میشد، متن تبلیغ کاربران در نتایج گوگل برای محتواهای مرتبط نشان داده میشود. ادوردز گوگل (Google Adwords) راهی مناسب برای جذب مخاطب در زمان کوتاه است. البته باید گفت این هزینه به میزان رقابت کلمهای که قصد تبلیغ برای آن را دارید نیز بستگی دارد و نرخ تبلیغات کلیکی گوگل برای کلمات مختلف متفاوت است.

در حوزه تبلیغات آنلاین، تبلیغات در گوگل یکی از سادهترین، زودبازدهترین و پرطرفدارترین روشهای تبلیغاتی برای سفارش کلیک گوگل است و شرکت نوین مارکتینگ به عنوان پارتنر رسمی گوگل در ایران خدمات تبلیغ در گوگل را برای صاحبان مشاغل راه اندازی و مدیریت میکند. زیرا الگوهای گوگل برای تعیین قیمت به شاخص ها متفاوتی بستگی دارد. اما در سرویس گوگل ادسنس میتوانید ارائه کننده تبلیغات هم باشید. بله، از ویژگی های کنترل پنل اختصاصی این است که حتی بعد از شروع تبلیغات میتوانید کلید واژه ها، متن و عنوان را تغییر دهید. در سایر روش های تبلیغاتی عوامل و افراد تبلیغ کننده هزینه مشخصی را جهت تبلیغات به شما تعیین می کنند و شما ملزم به پرداخت آن هزینه هستید. کمپینهای جستجوی Google به بازاریابان و برندها اجازه میدهد تبلیغات متنی را در سراسر Google اجرا کنند و به افرادی که در جستجوی موارد یا محصولات خاص هستند نشان داده میشوند. بازاریابان باتجربه، همه چیزهایی که قابل آزمایش هستند را آزمایش می کنند.

کارشناسان ما برای مشاوره رایگان، باتوجه به اطلاعاتی که ثبت کرده اید با شما تماس خواهند گرفت. کاربری که با جستجوی یک کلمه کلیدی با تبلیغ شما مواجه میشود انتظار دارد در متن تبلیغاتی شما هم کلمه کلیدی مدنظر خود را ببیند در غیر این صورت مورد توجهش قرار نخواهد گرفت. بعد از هماهنگی های لازم با مشاورین یوسرور و انتخاب پلن مدنظرتان، مرحله واریز مبلغ انجام خواهد گرفت. از مزایای انتخاب فرنیان هستند. همین امروز تبلیغات در گوگل را با فرنیان آغاز کنید. در بخش بعد شما باید مبلغ پیشنهادی و بودجه مورد نظر خود را برای کمپین تبلیغات خود در گوگل مشخص کنید.

ما با معرفی کلمات کلیدی مهم در حوزه فعالیت شما برای گوگل تبلیغات را انجام می دهیم . خب بعد از جلب اعتماد گوگل وارد رقابتی خواهید شد که در آن سایت های مشابه نیز سعی دارند در رتبه بهتری قرار گیرند که این موضوع باعث سخت تر شدن فعالیت در صفحه اول گوگل می شود و دلیل این امر هم درآمد بالای آن می باشد. اما باید در نظر داشته باشید سایر شیوه های مربوط به سئو نیز راه کوتاه و کم هزینه ای ندارند. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که هر استراتژی، زمان بهینهسازی و مدیریت متفاوتی هم میطلبد.

بااینحال برخی از شرکتهای ارائهدهنده اکانت مدیریت شده گوگل ادز در ایران که پارتنر رسمی گوگل ادز هستند میتوانند این پروموشن کد را با پیشنهاداتی ویژه به مشتریان خود واگذار کنند. از دیگر تفاوتهای این روش می توان به پایدار بودن نتایج درسئو و عدم پایداری نتایج در تبلیغات گوگل اشاره کرد. ثبت لوکیشن در گوگل یک روش بسیار ساده و البته هوشمندانه است که می تواند مشتریان را به سمت مکان فیزیکی کسب و کار شما بکشاند. جهت نمایش وبسایت به کاربران ۲ روش کلی وجود دارد. این درصورتی است که در صورت انجام سئو و بهینهسازی سایت وبسایت شما هفتهها و حتی ماهها ممکن است زمان ببرد تا به نتایج رتبههای برتر گوگل دست پیدا کند. یعنی در کمتر از چند ساعت بعد از راهاندازی کمپین تبلیغاتی شما وبسایت شما در رتبههای برتر موتور جستجوی گوگل نمایش داده میشود.

خیر، هزینه فقط با هر بار کلیک روی تبلیع کسر تبلیغ در گوگل خواهد شد. به طور مثال ممکن است بخواهید تبلیغ شما فقط به افرادی که در استان البرز هستند نشان داده شود و یا بالعکس. بسیاری از این سایتهای معتبر برای تبلیغات شما تاریخ انقضایی تعریف میکنند برای مثال در سایت دیوار، آگهیهای رایگان شما یک ماه تاریخ انقضا دارند و پس از آن در سایت نمایش داده نخواهند شد. برای تعیین موقعیت تبلیغ شما، گوگل مبلغ پیشنهادی را با امتیاز کیفیتتان چند برابر میکند. قیمت هر کلید واژه برای هر تبلیغ به صورت مجزا، توسط گوگل محاسبه می شود. حتی برای وب سایت هایی که دارای رتبه یک در کلمات کلیدی مورد نظر خود هستند نیز ادوردز گوگل بسیار مفید است. بخش هایی مثل شماره تماس، پشتیبانی، اطلاعات جانبی و آدرس وب سایت. به عبارت ساده google AdWords پلت فرم تبلیغات آنلاین گوگل است که می تواند به شما کمک کند افراد علاقه مند را به سمت کلمات تبلیغاتی وب سایت خود سوق دهید. میتواند بخشی کلیدی برای بازاریابی و رشد کسبوکار شما به صورت آنلاین باشد و به مشتریان بالقوه اجازه میدهد شما را در گوگل و بسیاری از وبسایتهای دیگر پیدا کنند.

می توان گفت گوگل ادوردز به طور کلی از 2 شبکه تبلیغاتی استفاده می کند که شما بسته به نیاز کسب و کارتان یکی را برای نمایش تبلیغتان انتخاب می نمایید . در مشاوره ای که خواهید داشت به شما کمک میکنیم باتوجه به کسب و کارتان پلن مناسبی را انتخاب کنید و تمام سوالات شما در زمینه تبلیغات گوگل پاسخ داده خواهد شد. در این قسمت قصد داریم عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل را بصورت خلاصه برای شما ذکر کنیم تا بهتر بتوانید برای تبلیغات گوگل ادز اقدام نمایید. این روش، یکی از شیوه های گوگل برای اطمینان از آدرسی است که در حین ثبت نام وارد کرده اید از همین رو خرید آدرس هایی که در اینترنت از آن یاد می شود می تواند دردسرهایی را برایتان به همراه داشته باشد. این موضوع چه برای وب سایت هایی که در ابتدای راه هستند و چه برای وب سایت های بزرگ و مخاطب مفید است. برای رسیدن به پاسخ این سوالات در ادامه این مقاله همراه ما باشید. کنترل پنل اختصاصی همراه مشخصات در اختیار شما قرار می گیرد. بله بعد از ارائه مشاوره های لازم، کنترل پنل اختصاصی برای مدیریت و تنظیم تبلیغات در اختیار شما قرار می گیرد.

تبلیغات گوگل ادز یا ادرورز بر اساس مدل هزینه به ازای هر کلیک است، به این معنی که هر بار که شخصی روی یکی از تبلیغات شما کلیک میکند و از وب سایت شما بازدید میکند، هزینه پرداخت میکنید. مثلاً در فروشگاه آیفون، مدل را انتخاب میکنم. این موضوع را حق مشتریان خود می دانیم و پس از شارژ و یا ساخت اکانت خودتان آن را مدیریت خواهید کرد. در این خدمات، پنل مدیریت کاملا در دسترس مشتریان محترم می باشد. Google Ads برای این کار عالی است زیرا بسیار شفاف است و اطلاعات مورد نیاز شما به راحتی در دسترس است. برنامههای شخص سوم که به Third-party apps معروفند تعدادی از برنامههای وب خارجی هستند که با گوگل درایو کار میکنند و از فروشگاه وب کروم قابل دسترس هستند. از بین تمام جستجوهای انجامشده بیشاز ۹۰ درصد کاربران بر روی رتبههای ۱ تا ۳ گوگل کلیک کرده و تنها دهدرصد آنها ممکن است به رتبه های ۳ به بعد سر بزند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: