معرفی آررا TSX | bama.ir

شرکت آررا (Arrera Automobili) در سال 2023 و توسط یک طراح خودرو به نام کندریم ثقی و با هدف ساخت هایپرکارهای گرانقیمت پایه گذاری شده است. در 17 فوریه و همزمان با جشن استقلال کوزوو، نمونه آزمایشی خودرویی به نام TSX توسط این شرکت رونمایی شد. مدتی بعد و در نمایشگاه تاپ مارکز موناکو، نسخه نهایی آررا TSX به نمایش در آمد.

طراحی آررا TSX

فرم بدنه آررا TSX همان چیزی است که از یک خودروی پرکار انتظار داریم. برخی از نشانه‌های محصولات دیگر برندها را نیز می‌توان در چهره این خودرو مشاهده کرد.

بدنه آررا TSX در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4.898، 1.967 و 1.1 متر اعلام شده است.

بنابر اعلام شرکت سازنده، تمام قطعات بدنه آررا TSX از فیبرکربن و با تمرکز بر آئرودینامیک ساخته شده است، به نحوی که باله عقب، می‌توان به سرعت خودرو، بین 960 تا 2 هزار نیرو بر انتهای بدنه اعمال کند. وزن کلی این خودرو نیز 1250 هدف‌گذاری شده است. در هر حال به نظر می‌رسد که روند طراحی آررا TSX فعلا تکمیل نیست.

مشخصات فنی آررا TSX

آررا TSX در دو نسخه S6 و S9 عرضه خواهد شد. آررا TSX نسخه S6 به پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر توئین توربوشارژ با 660 اسب‌بخار قدرت و 720 نیوتن‌متر گشتاور مجهز می‌شود. اما برای TSX نسخه S9، پیشرانه 4.4 لیتری توئین توربو V8 نصب خواهد شد، که 950 اسب‌بخار قدرت و 1100 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار این خودرو قرار می‌دهد. در هر دو مدل، خروجی پیشرانه توسط گیربکس شش سرعته سکوئنشال به محور عقب منتقل خواهد شد. این در حالی است که مدل کانسپت به سامانه چهار چرخ محرک مجهز بود.

بنابر ادعای سازنده، آررا TSX می‌تواند به سرعت 375 کیلومتر برساعت دست یابد. در حال حاضر از سایر مشخصات فنی و ویژگی های این خودرو اطلاع رسانی در دسترس نیست.

سیستم تعلیق دوبل جناغی در هر دو محور، ترمزهای دیسکی ساخت برمبو و رینگ‌های 20 و 21 اینچی در محورهای جلو و عقب با تایرهای P Zero Trofeo R ساخت پیرلی، از دیگر ویژگی‌های فنی آررا TSX است.

برنامه تولید آررا TSX

آررا برای تولید فقط 27 دستگاه از TSX برنامه ریزی کرده است. بنابر اعلام این شرکت، هریک از خودروها بنابر ویژگی های موردنظر خریدار سفارشی سازی می شود.

به گزارش مجله تاپگیر، آررا TSX در ایتالیا و با قیمت خالص 1,288,888 یورو خواهد شد. آنطور که شرکت آررا ادعا می‌کند، اولین نمونه از TSX در سال آینده به خریدار تحویل داده می‌شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/6jh3tzzs


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: