معرفی آیتو M9 | bama.ir

شرکت هواوی که در سال‌های اخیر تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرد، با حضور در صنعت خودروسازی نامیده می‌شود و همچنان به همکاری با سایر برندها ادامه می‌دهد.

برند آیتو (AITO) که ابتدا با سرس (Seres) در سال 2021 تاسیس شد، از مدتی قبل به طور کامل در اختیار هواوی قرار گرفت، اما هر چند جزء فنی از جمله پلفترم دو محصول اولیه این برند است. آیتو M5 و آیتو M7 توسط سرس تامین شده است.

اکنون وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT)، تصاویر و برخی مشخصات هواوی آیتو M9 را منتشر کرده است.

طراحی هواوی آیتو M9

فرورفتگی سپر جلو در محل جلوپنجره، برآمدگی کاپوت، فرم مشابه چراغهای جلو و عقب با نوار میانی آن‌ها، تریم کروم حاشیه‌ها، دستگیره مخفی‌شونده درها و طراحی دو رنگ بدنه، از ویژگی‌های اصلی ظاهری هواوی آیتو M9 به‌شمار می‌آید. نمای جلوی این خودرو به محصول مشترک چری و هواوی یعنی لوکسید شباهت دارد.

هواوی آیتو هواوی Aito M9

بدنه هواوی آیتو M9 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین موقعیتها به ترتیب 5.23، 1.999، 1.8 و 3.11 متر اعلام شده است، که بر رینگهای 21 اینچی استوار می‌شود.

کابین و امکانات هواوی آیتو M9

فناوری‌های هواوی آیتو M9 مانند رابط کاربری هارمونی OS یا سامانه‌های ایمنی و دستیار راننده توسط هواوی توسعه یافته است.

فعلا تصویری از فضای کابین هواوی آیتو M9 در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته، ولی می‌دانیم که سه صندلی در این مکان نصب شده است.

مشخصات فنی هواوی آیتو M9

اخبار اطلاعات MIIT، هواوی قصد دارد آیتو M9 را در دو نسخه برقی و هیبرید EREV، عرضه کند.

نسخه برقی به دو موتور با 215 و 308 اسب‌بخار قدرت در محورهای جلو و عقب ساخته شده است. اما نسخه EREV به پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ با 150 اسب‌بخار قدرت و دو موتور برقی با 224 و 272 اسب‌بخار قدرت در محورهای جلو و عقب، عرضه می‌شود. هر دو به مجموعه باتری ساخت CATL نسخه با ظرفیت نامشخص ساخته شده‌اند.

هواوی آیتو هواوی Aito M9

قیمت هواوی آیتو M9

انتظار داریم که هواوی آیتو M9 با قیمت 500 تا 600 هزار یوان (68,600 تا 82,700 دلار) در پاییز 2023 وارد بازار شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/va2e3p3


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: