معرفی ایکس پنگ M03 | bama.ir

در میان صدها استارت‌آپ چینی که در طول سالیان گذشته تأسیس شده است، به نظر می‌رسد که ایکس پنگ با وضعیت بهتری روبرو است.

علاوه بر قرارداد با فولکس واگن، طراحی سامانه خودران و دستیار صوتی هوشمند، این شرکت به ساخت خودروهای پرنده هم علاقه نشان داده است. خودروساز آلمانی قصد دارد با خرید 5 درصد از سهام ایکس پنگ، از پلتفرم E/E این شرکت برای ساخت خودروی برقی جدید در سال 2026 استفاده کند.

ایکس پنگ به بازار سوئد، نورژ، دانمارک و هلند وارد شده و قصد دارد تا سال آینده محصولات خود را به آلمان هم ارسال کند. فروش این برند در 5 ماه نخست 2024 با 26 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 41,360 دستگاه رسیده است.

ایکس پنگ بیشتر با محصولات کراس‌اور خود شهرت پیدا کرده است، اما این برند چینی در سال 2021 یک سدان میان‌سایز به نام P5 را نیز عرضه می‌کند. این خودرو به یک موتور برقی با 211 اسب‌بخار قدرت و 310 نیوتن‌متر گشتاور مجهز شده است.

همکاری ایکس پنگ و دیدی

ایکس پنگ سال گذشته از همکاری با همتای چینی اوبر یعنی دیدی برای ساخت خودروهای برقی اقتصادی تحت برند مونا (مونا) خبر داد، اما اکنون مشخص شده است که این خودروی سدان با نام M03 و به عنوان یکی از محصولات سری مونا از ایکس پنگ عرضه می شود. خواهد شد. بنابر اعلام خودروساز چینی، کلمه مونا به عبارت Made Of New AI یا «ساخته شده نسل جدید هوش مصنوعی» اشاره دارد.

طراحی و توسعه خودروهای سری مونا به نظر می رسد عرضه شده است، تامین کننده قطعات فنی و تولید برعهده ایکس پنگ قرار دارد. این خودروها از طریق دیدی به ناوگان تجاری و از طریق ایکس پنگ به خدمات عادی فروخته می‌شود.

ایکس پنگ M03

مشخصات ایکس پنگ M03

در حال حاضر از مشخصات فنی و حتی مشابه ایکس پنگ M03 اطلاعی در دسترس نیست و فقط می‌توان با چهره آن آشنا شد.

سه رنگ آبی، آبی بژ و بژیک برای ایکس پنگ M03 در نظر گرفته شده است، که نمونه رنگ آبی در تصاویر رسمی مشاهده می شود. بعلاوه براین می‌توان فرم T شکل چراغ‌های جلو و عقب و برآمدگی لبه صندوق را تشخیص داد.

بنابر اطلاعات اولیه، مجموعه باتری ایکس پنگ M03 از بی وای تامین شده است و حرکتی 500 کیلومتری را می‌کند. این خودرو همچنین به مسیریاب انحصاری ایکس پنگ یعنی XNGP هم مجهز است.

قیمت ایکس پنگ M03

قیمت ایکس پنگ M03 در محدوده 100 تا 150 هزار یوان (13,800 تا 20,700 دلار) تعیین خواهد شد. این محصول است که ایکس پنگ P5 با قیمت پایه 156,900 یوان (21,600 دلار) به فروش می‌رسد.

رسانه‌های چینی احتمال می‌دهند که در صورت فروش پایین‌تر از انتظار، مونا به یک برند مستقل تبدیل شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/r15tps4j


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: