معرفی برتونه GB110 | bama.ir

گروهی ایتالیایی، سال 2022، برتونه GB110 را معرفی کردند. این خودرو با سوخت از مواد پلاستیکی تغذیه می‌شود. این شرکت ادعا کرده که خروجی خودرو 1100 اسب‌بخار است و برپایه یک شاسی آلمانی شکل گرفته است.

برتونه تنها 33 دستگاه از این هایپرکار را می‌سازد و قیمت آن هنوز اعلام نشده است.

مشخصات فنی برتونه GB110

این هایپرکار به تازگی برای اولین بار از کشور موناکو نمایش داده شده است. برتونه GB110 از یک پیشرانه V10 توئین توربوشارژ با حجم 5.2 لیتر بهره می‌برد که 1124 اسب‌بخار قدرت و 1103 نیوتن‌متر گشتاور می‌کند.

نیروی تولید شده از طریق گیربکس هفت سرعت دوکلاچه اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می شود. در محور جلوی رینگ‌های 21 اینچی و در جلوه‌های رینگ‌ها 22 اینچی استفاده می‌شود. همچنین ترمزهای کربن سرامیکی نیز در نظر گرفته شده است.

معرفی برتونه GB110

این پیشرانه V10 بسیار آشنا به نظر می‌رسد و یاد لامبورگینی هوراکان و آئودی R8 است، اما برتونه هیچ اشاره‌ای به آن نکرده است. بدنه این خودرو نیز دارای DNA زیادی از هوراکان است. این شباهت در بخش‌هایی مانند درها، آینه‌های جانبی و خطوط بیش‌تر به چشم می‌آید.

من اینطور در نظر گرفتم که هوراکان نقطه شروع این هایپرکار برتونه بوده است، اما همان طور که اشاره شود، برتونه هیچ اشاره ای به این موضوع ندارد. برتونه می‌گوید که سرعت این خودرو 349 کیلومتر برساعت است و در مدت زمان 12.9 ثانیه به سرعت 299 کیلومتر برساعت می‌رسد. وزن این هایپرکار تنها 1423 وزن است.

معرفی برتونه GB110

طراحی برتونه GB110

طراحی خارجی این هایپرکار درست مطابق با رندری هایی است که در سال 2022 دیده شده است. در این طرح توجه ویژه به لانچیا Stratos Zero، لامبورگینی کونتاش و میورا شده است.

برتونه اطلاعاتی را درباره فضی داخلی این هایپرکار ارائه نکرده است. اما همه می‌توانند آن را سفارشی‌سازی کنند. به نظر می‌رسد که تریم داخلی آن دارای حجم قابل توجهی فیبرکربن باشد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/x7sztx1p


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: