معرفی جنسیس ایکس گرن ریسر

به نظر می‌رسد که جنسیس هم مثل مثل دیلاک، از معرفی خودروهای هیجان انگیز ولی نمایشی، لذت می‌برد. جدیدترین طرح پیشنهادی از طرف این برند کره‌ای، یک خودروی سوپراسپرت با نام کامل «ایکس گرن ریسر ویژن گرن توریسمو کانسپت» است که تنها از طریق بازی گرن توریسمو، در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

این خودرو که همزمان با نمایشگاه خودرو بوسان 2024 معرفی شده است، در واقع نسخه دیگری از کانسپت «ایکس گرن برلینتا» است که سال گذشته معرفی شد. کیت آئرودینامیک بدنه با باله فیبرکربن، مسیر جریان هوا روی گلگیرها، باله کوسه‌ای مرکزی و برخی جزئیات دیگر، این دو خودرو را از هم متمایز می‌کند.

قوای حرکتی جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن از سامانه هیبرید شامل پیشرانه V6 سوپرشارژ با 870 اسببخار قدرت و 1071 نیوتن متر گشتاور و موتور برقی با 670 اسب بخار قدرت و 305 نیوتن گشتاور، تامین می‌شود.

پیشرانه درون‌سوز این خودرو می‌تواند تا 10 هزار دقیقه در دوران کند. جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن در مجموع، 1540 اسب بخار قدرت و 1424 نیوتن متر گشتاور در اختیار دارد. این ارقام در مقایسه با ایکس گرن برلینتا، 469 اسب بخار و 88 نیوتن متر افزایش نشان می دهد. چقدر بیش از حد مجاز نباید روی این ارقام از نگاه کردن چراکه جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن یک خودروی مجازی است.

رنگ نارنجی درخشان بدنه جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن، یادآور کانسپت Magma است که مدتی قبل معرفی شد. این نام قرار است در نقش برند زیرمجموعه جنسیس برای ساخت خودروهای اسپرت، ایفای نقش کند. همان طور که یکی از جنسیس ها به Motor1 گفته است، محصولات ماگما را نمی توانم با مرسدس AMG یا بام و M دانستم.

کابین جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن با یک صندلی اسپرت فیبرکربنی، میله‌های حفاظتی، فرمان یوک-شکل مسابقه‌ای و دکمه‌ها برای تنظیمات مختلف از جمله کنترل‌کننده، نسبت به مدل سال قبل متمایز شده است.

هنوز معلوم نیست که جنسیس ایکس گرن ریسر ویژن چه زمانی در اختیار کاربران بازی گرن‌توریسمو قرار گیرد. قرار بود بروزرسانی این بازی در ماه ژوئن 2024 منتشر شود که البته محقق نشده است. لازم به یادآوری است که با هر مرتبه بروزرسانی گرن‌توریسمو، یک خودروی جدید به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/9deih9dc


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: