معرفی دو نسخه ویژه از مازراتی MC20

دقیقا بیست سال پیش بود که مازراتی پس از 4 دهه غیبت، با MC12 در مسابقات حاضر شد. اکنون این شرکت با معرفی دو نسخه ویژه از MC20، قصد دارد به این رویداد مهم احترام بگذارد.

ویژگی های ظاهری مازراتی MC20 آیکونا و لجندا

ترکیب رنگ‌های سفید Bianco Audace مات و آبی Stradale در بدنه مازراتی MC20 آیکونا (Icona)، MC12 استرادال را در ذهن تداعی می‌کند. اما نسخه لجندا (Leggenda) با الهام از مازراتی MC12 GT1 ویتافون طراحی شده است و به همین دلیل طراحی شده است، جلوه‌ای زیبا از ترکیب مشکی Nero Essenza و فیروزه‌ای مات را به نمایش می‌گذارد.

گذشته از تزئین بدنه با دو رنگ، باید به سایر ویژگی‌های خاص این دو مدل اشاره کنیم که از طریق برنامه سفارشی سازی Fuoriserie Personalization به آن‌ها اضافه می‌شود.

به عنوان مثال در نسخه آیکونا، با نشان‌های ویژه به رنگ سفید در کنار چرخ‌های عقب، طرح پرچم ایتالیا روی گلگیرها و طراحی نشان سه شاخ مازراتی در مرکز رینگ‌ها و کالیپرها ترمزها با رنگ آبی، حضور دارند.

اما مازراتی MC20 لجندا با رینگ‌های مشکی با مرکز فیروزه‌ای، لوگوی Fuoriserie آبی، نشان‌های سه شاخ مازراتی و Trident به رنگ زرد و کالیپرهای مشکی ترمز، همراه است.

در فضای کابین این دو نسخه ویژه MC20 هم صندلی‌های اسپرت با روکش مشکی نصب شده است که البته در لجندا، دوخت نقره‌ای و در آیکونا با دوخت آبی وجود دارد.

مشخصات فنی مازراتی MC20 آیکونا و لجندا

مشخصات فنی این دو مدل خاص مازراتی MC20 با مدل استاندارد تفاوتی ندارد که البته نکته بدی هم نیست، چرا که پیشرانه شش سیلندر Nettuno با 621 اسب‌بخار قدرت، می‌تواند این خودروهای 1496 ماشینی را در ظرف 2.9 ستاره به سرعت 100 کیلومتر برساعت کند.

روکش پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر توئین توربوشارژ در هر دو خودرو از جنس فیبرکربن ساخته شده است.

برنامه تولید مازراتی MC20 آیکونا و لجندا

از آنجایی که دو نسخه ویژه آیکونا و لجندا از مازراتی MC20 به مناسبت بیست سال حضور مجدداً در مسابقات اتومبیلرانی طراحی شده اند، تنها 20 دستگاه از هریک از این خودروها تولید خواهند شد. بنابراین شانس دیدار با آن‌ها در معابر عمومی بسیار ناچیز است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/64thm3h8


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: