معرفی رنو گرند کولئوس | bama.ir

شرکت رنو در نمایشگاه خودرو بوسان از گرند کولئوس رونمایی کرده است. هر چند برای معرفی این خودرو از عبارت «متولد فرانسه، ساخت کره» استفاده می شود، اما واقعیت چیز دیگری است.

ماجرا به دو سال و نیم پیش بازمی گردد. یعنی که جیلی و رنو از شروع شراکت خود خبر دادند. اقدام اول در این همکاری، تغییر نام رنو-سامسونگ به «رنو کره» بود. شرکای و فرانسوی از شروع تولید محصولات جدید چینی پلتفرم ما CMA خبر، زیرساختی است که به صورت مشترک توسط ولو و جیلی طراحی شده است.

اولین ثمره این همکاری یعنی رنو گرند کولئوس، در واقع نسخه تغییریافته از جیلی شینگوئه L است که در خارج از چین با نام. جیلی مونجارو به فروش می‌رسد. با توجه به آشنایی با مشتریان رنو با کولئوس، همین نام به همراه لقب گرند برای محصول جدید انتخاب شده است.

طراحی رنو گرند کولیوس

گذشته از تعویض لوگوهای جیلی با رنو، تغییراتی هم در طراحی جلوپنجره، سپرها، رینگها و ستون D اعمال شده است. اما در مجموع، می توانم متفاوت این خودرو از محصولات فعلی رنو را تشخیص داد.

بدنه رنو گرند کولئوس در طول و فاصله بین محورها به ترتیب 4.78 و 2.82 متر اعلام شده است که با ارقام 4.77 و 2.845 متر به جیلی، اختلاف جزئی دارد. بدنه رنو گرند کولئوس بر رینگهای 19 اینچی استوار میشود. تریم اسپریت آلپین، به رینگ های 20 اینچی، جزئیات آبی و چند لوگوی اضافه شده است.

تغییرات طراحی کابین رنو گرند کولئوس نسبت به جیلی مونجارو فقط به لوگوی روی فرمان و جزئیات دکوراتیو محدود می شود. سه نمایشگر 12.3 اینچی روی داشبورد باقی می ماند که رابط کاربری با OpenR با نرم افزار myRenault سازگار است. این ارتباط از ارتباط با اینترنت 5G، بروزرسانی خواهد شد. محفظه بار این خودرو هم 633 لیتر اعلام شده است.

مشخصات فنی رنو گرند کولیوس

رنو گرند کولئوس با دو پیشرانه مشترک با جیلی مونجارو عرضه می شود. مدل پایه، به موتور 2 لیتری توربوشارژ با 211 اسب بخار قدرت و گیربکس 7 سرعته دوکلاچه با انتقال نیرو به موتور جلوه ی کامل شده است. در تریم اسپریت آلپین می‌توانم سامانه چهارچرخ محرک و گیربکس هشت سرعت خودکار را نیز سفارش داد.

رنو گرند کولئوس را می‌توان با سامانه هیبرید انحصاری رنو یعنی E-Tech هم انتخاب کرد. این سامانه از موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ، پیشرانه برقی، انتقال قدرت سه سرعته و مجموعه باتری تشکیل شده است و 245 اسببخار نیرو و برد حرکتی 130 کیلومتری در حالت کاملا برقی را برای این خودرو ارائه می‌کند. در این مدل هم نیرو به جلو منتقل می شود.

برنامه عرضه رنو گرند کولیوس به بازار

فروش رنو گرند کولئوس در کره جنوبی از ماه آگوست 2024 آغاز خواهد شد. به نظر می‌رسد که این خودرو به برخی دیگر می‌تواند صادر شود که در اروپا بعید به نظر میرسد. همچنین انتظار داریم که دومین محصول شراکت رنو با جیلی باشد یعنی نسخه تغییریافته از جیلی توگلا (Tugella) هم به زودی معرفی شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/14g5uurc


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: