معرفی سیتروئن e-c3 مدل 2024

نسل چهارم سیتروئن C3 با پیشرانه های تمام الکتریکی ارائه شده است. سیتروئن C3 با موتور احتراقی، تعداد 5.6 میلیون دستگاه فروش داشته باشید. اکنون این خودروساز فرانسوی، مدل e-C3 2024 را بدون آلایندگی برای بازار اروپا می‌کند.

طراحی سیتروئن e-c3 مدل 2024

سیتروئن C3 جدید طبق پلتفرم Smart Car استلانتیس ساخته شده و زبان طراحی طراحی شده است. اکنون این هاچبک کوچک، بیش‌تر به یک کراس‌اور شباهت دارد. با وجود سقف بلندتر، فضای کابین تا حد زیادی جادارتر شده است. سیتروئن اشاره کرده که فضای سرنشینان ۱.۱۸ اینچ و فضای زانو ۰.۸ اینچ افزایش یافته است. فضای بار نیز از ۳۰۰ به ۳۱۰ لیتر رسیده است.

سیتروئن e-c3 مدل 2024

مهم‌ترین تغییر ظاهری، در بخش جلویی خودرو ایجاد شده است. در این بخش، لوگوی جدید سیتروئن و چراغ‌های C شکل دیده می‌شوند. چراغهای عقب نیز تا یک چهارم پنل بدن کشیده شده است. یک اسپویلر کوچک نیز تعبیه شده است.

تریم‌ها و امکانات سیتروئن e-c3 مدل 2024

سیتروئن e-C3 در دو تریم You و Max عرضه می‌شود. مدل پایه ویژگی‌هایی مانند چراغ‌های LED، سیستم ترمز اضطراری، هدآپ دیسپلی، آینه‌های جانبی برقی، سنسور پارک عقب و کروز کنترل دارد.

سیتروئن e-c3 مدل 2024

تریم های بالاتر Max، ویژگی های بیش تر مانند رینگ ۱۷ اینچی، بدنه دو رنگ، برف پاک کن خودکار، آینه های جانبی برقی جمع آوری با گرمکن، سیستم تهویه اتوماتیک، شارژر وایرلس و …. .

مشخصات فنی سیتروئن e-c3 مدل 2024

اما تغییر اساسی، در بخش پیشرانه ایجاد شده است. یک باتری ۴۴ کیلووات‌ساعتی لیتیوم فرو فسفات تعبیه شده و ۳۲۰ کیلومتر دارد. موتور الکتریکی ۱۱۳ اسب‌بخاری روی محور جلوه‌ی صفربیه شده و شتاب تا صد ۱۱ ثانیه‌ای دارد. با شارژ ۷ کیلوواتی می‌توان در مدت ۴ ساعت شارژ شارژ را از ۲۰ به ۸۰ درصد رساند. با وجود شارژ سریع ۱۰۰کیلوواتی این زمان به ۳۰ دقیقه کاهش می‌یابد.

قیمت سیتروئن e-c3 مدل 2024

قیمت پایه این محصول برابر ۲۴,۵۰۰ دلار است. احتمالاً می‌رود که این محصول در سال ۲۰۲۵ با قیمت پایین‌تری به فروش برسد و مقرون به صرفه‌ترین خودروی الکتریکی اروپا شود.

سیتروئن قصد دارد برای سال ۲۰۲۵، نسخه ای را با کوچکتر با برد ۲۰۰ کیلومتری ارائه دهد که قیمت آن در حدود ۲۱،۰۵۰ دلار خواهد بود. بنابراین یکی از مقرون به صرفه ترین خودروهای الکتریکی است. داچیا اسپرینگ اکنون ۲۲,۳۰۰ دلار قیمت دارد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/5w5kx7k


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: