معرفی فیات گرندپاندا | bama.ir

مهم‌ترین و معروف‌ترین محصول شرکت فیات، ۵۰۰ و ۵۰۰ برابر است. این شرکت محصولات دیگری نیز مانند تیپو هاچ‌بک و واگن، آبارث 600X و پاندا دارد. اکنون این شرکت محصول گرندپندا را معرفی کرده است.

فیات گرند پاندا، محصول ویژه اروپا نیست. فیات قصد دارد این کراس‌اور را در بازارهای اروپایی و آفریقا نیز عرضه کند.

مشخصات ظاهری فیات گرندپاندا

گرندپاندا به خانواده پاندا اضافه می‌شود و نسبت به نسخه معمولی، بزرگ‌تر و تفاوت‌هایی در بخش فنی دارد.

طول گرندپاندا به ۳۹۸۸ میلی‌متر می‌رسد که نسبت به پاندا، ۳۰۵ میلی‌متر بزرگ‌تر می‌شود. البته هنوز هم یک خودرو کوچک با استانداردهای آمریکایی می‌شود. این محصول در واقع معادل سیتروئن C3 جدید است. اما ظاهر آن جادارتر از معادل فرانسوی‌اش به نظر می‌رسد.

فیات گرندپاندا

گرندپاندا یک مدل تولیدی است، اما ظاهر آن شبیه به کانسپت‌هاست. گرندپاندا یک طرح پیکسلی دارد که ممکن است هیوندای آیونیک ۵ باشد. LEDهای دی‌لایت، طراحی شطرنجی دارند و این طرح چراغ‌های عقب نیز دیده می‌شوند. طراحی‌های با استفاده از زوایای ۹۰ درجه، در طراحی‌های چنین متفاوتی است.

رینگهای ۱۷ اینچی طرح دیاموندکات، شبیه به یک X مرکزی است. روکش‌های پلاستیکی اطراف چرخ‌ها و روف‌ریل‌ها، ظاهر گرندپاندا را زمخت‌تر و سرسخت‌تر نشان می‌دهد. فیات به جای استفاده از لوگو، کلمه فیات را با قابل توجهی حک کرده است. حروف پاندا نیز روی نوار سیاه‌رنگی قرار دارد که چراغ‌های عقب را به هم متصل کرده‌اند.

فیات گرندپاندا

مشخصات فنی فیات گرندپاندا

فیات گرندپاندا با پیشرانه های الکتریکی و هیبریدی عرضه می شود. احتمالا این پیشرانه ها مشابه نمونه موجود در سیتروئن C3 است و یک موتور بنزینی 1.2 لیتری توربوشارژ با یک سیستم هیبرید ملایم با گیربکس شش سرعته دوکلاچه همراه باشد.

نسخه تمام برقی احتمالا با یک موتور برقی ۱۱۳ اسب‌بخاری مشترک با C3 همراه است، که باتری ۴۴ کیلووات‌ساعتی دارد. برد حرکتی این باتری ۳۲۰ کیلومتری است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/42bwaf8v


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: