معرفی لندروور دیفندر اوکتا | bama.ir

لندرور دیفندر اوکتا به عنوان قدرتمندترین نسخه از این خودرو معرفی شده است. دیفندر اوکتا که نام خود را از هشت‌وجهی الماس شکل گرفته است، هفته آینده در فستیوال سرعت گودوود 2024 از 11 تا 14 جولای نمایش عمومی گذاشته خواهد شد.

مشخصات فنی لندرور دیفندر اوکتا

زیر کاپوت یک پیشرانه 8 سیلندر با حجم 4.4 لیتر با دو توربو توربو و سیستم هیبریدی ملایم قرار دارد که 626 اسب‌بخار قدرت و تا 800 نیوتن‌متر گشتاور می‌کند.

این SUV چیزی بیشتر از افزایش قدرت را می‌دهد. لندرور همچنین طراحی سیستم تعلیق را بهبود می بخشد و را تغییر می دهد، تا بهره مندی از قابلیت های بهبود یافته های آفرودی آن حاصل شود.

اوکتا دارای شاسی 6D دینامیک لندرور است، که خطر واژگونی و غلت زدن ماشین را از بین میبرد و در عین حال بهترین آرایش را برای عملکرد آفرودی به ارمغان میآورد. این خودرو 1.1 اینچ بلندتر از دیفندر استاندارد و 2.7 اینچ معترض است و دارای بازوهای متقاطع بلندتر و قوی تر و دمپرهای فعال به فرد است. قدرت ترمزگیری از ترمزهای جلوی 15.7 اینچی با کالیپرهای شش پیستونی برمبو دستگاه می‌شود و این SUV دارای سریع‌ترین نسبت فرمان دهی در بین تمامی دیفندرها تا امروز است.

تنها گیربکس موجود یک گیربکس هشت سرعته خودکار است، با موتوری که در حالت استاندارد 750 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. با قرار دادن آن در حالت «اوکتا»، گشتاور به 800 نیوتن‌متر می‌رسد. لندرور ادعا می‌کند اوکتا می‌تواند 100 کیلومتر برساعت را در 3.8 ثانیه طی کند و به سرعت نهایی 250 کیلومتر برساعت برسد، در حالی که چرخ‌های 22 اینچی سبک آلیاژی و تایرهای چهار فصل می‌کند. همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

معرفی لندروور دیفندر اوکتا

کابین و امکانات لندرور دیفندر اوکتا

دیفندر اوکتا دارای صندلی‌های جدید پرفورمنس با ساپورت بیشتر و پشتی‌های یکپارچه است، با شرکتی که برای اولین بار از صندلی صوتی Body and Soul Seat خود را روی دیفندر می‌دهد.

فضای داخلی استاندارد شامل چرم semi-aniline برند Burnt Sienna با پارچه Ebony Kvadrat است، اما همچنین می‌توان کابینت چرم Light Cloud and Lunar یا Ebony را انتخاب کنند. اوکتا ادیشن وان دارای صندلی روکش دو رنگ خاکی و آبنوس است.

طراحی لندرور دیفندر اوکتا

هر اوکتا دارای یک گرافیک جدید دایره‌ای الماس و سقف و درب عقب Narvik Black است. البته مشتریان می‌توانند از بین دو رنگ جدید بیرونی Petra Copper و Faroe Green انتخاب کنند. این رنگ‌ها به همراه Carpathian Gray و Charente Gray موجود هستند، اما لندرور فقط رنگ سبز را برای مدل ادیشن وان می‌دهد.

تریم ویژه که فقط در سال اول تولید اوکتا در دسترس است، شامل جزئیات فیبر کربن برای حروف کاپوت، اطراف هوا، پشتی صندلی‌های جلو و تریم کنسول مرکزی می‌باشد. همچنین دارای چرخ‌های آلیاژی 20 اینچی و انتخاب گزینه تایرهای پیشرفته All-Terrain است.

تایرهای Goodyear Advance All-Terrain با قطر 33 اینچ که به طور خاص برای اوکتا تولید شده‌اند، در زیر گلگیرهایی قرار دارند که بزرگتر از قبل هستند. اسپرهای بازطراحی شده زاویه‌های ورود و خروج دیفندر را بهبود می‌بخشند و طراحی جدید جلوپنجره جریان هوا زیر کاپوت را افزایش می‌دهند. لوله‌های اگزوز چهارگانه با سیستم اگزوز فعال در پشت خودرو نیز از سطح بدنه بیرون زده‌اند. همچنین دارای نقاط بازیابی جلو و عقب و محافظ های زیر بدنه است.

قیمت لندرور دیفندر اوکتا

نمایندگی‌های لندرور اکنون سفارش‌ها برای این SUV را می‌پذیرند، که قیمت آن 152000 دلار است. دیفندر اوکتا ادیشن وان 167800 دلار هزینه خواهد داشت.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/9rzpwwho


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: