معرفی لیپ موتور C01 نسخه EREV

شرکت لیپ موتور (Leapmotor) که در سال 2015 راه اندازی شد و اولین محصول خود را در سال 2018 عرضه کرد، اکنون سه مدل C11، C01 و T03 را در سبد محصولات خود دارد.

لیپ موتور فقط در آگوست 2023، 14 هزار خودرو در بازار داخلی چین به فروش می رسد، اما این دستگاه شرکت قصد دارد ظرف 2 سال آینده، شش مدل جدید را به محصولات سبد اضافه کند و به بازار اروپا، جنوب شرقی، روسیه و آمریکای جنوبی هم وارد شود.

اخیراً نام لیپ موتور در اخبار جهانی مطرح شده است. به عنوان مثال یک ماه پیش که اعلام شد گروه فولکس واگن قصد دارد از فناوری های لیپ موتور در نسخه برقی از محصولات جاتا استفاده کند.

پس از رونمایی اولین عضو از سری جدید محصولات این شرکت یعنی لیپ موتور C10 در قالب یک شاسی‌بلند میان‌سایز با پیشرانه برقی در نمایشگاه IAA 2023، اکنون نوبت به سدان C01 EREV رسیده تا برای رقابت با نتا S، دیپال SL03 و بی وای دی سیل DM-i وارد میدان شود.

لیپ موتور C01 نسخه EREV

این خودروی سدان بر زبان طراحی برند سازنده با ترکیبی از خطوط مستقیم و فرم‌های نرم شکل گرفته است و به C10 شباهت دارد با این تفاوت که بین چراغ‌های جلو، می‌توان قطعاتی شبیه به جلوپنجره را مشاهده کرد. چراغ‌های باریک LED در جلو و عقب، دستگیره مخفی‌شده درها، سقف شیب، رینگ‌های 10 پره با تایرهای هانکوک، باله لبه صندوق و سقف پانوراما که تا در صندوق امتداد یافته‌ها، از ویژگی‌های ظاهری لیپ موتور C01 است.

طول، عرض و ارتفاع لیپ موتور C01 به ترتیب 5.05، 1.902 و 1.51 متر اعلام شده است، که این خودرو را نزدیک به آئودی A6، ب ام و سری 5 و مرسدس بنز C کلاس نشان می‌دهد.

لیپ موتور C01 نسخه EREV 1.5 لیتری انرژی طبیعی با 95 اسب‌بخار و یک موتور برقی با 272 اسب‌بخار قدرت مجهز شده است. پیشرانه درون‌سوز به چرخ‌ها متصل نشده و تنها به عنوان مولد برق عمل می‌کند.

دو مجموعه باتری به ظرفیت 30.1 43.8 کیلووات ساعت را می‌توان سفارش داد، که به ترتیب حرکتی 148 یا 248 کیلومتری را برای این خودرو ارائه می‌کند. توجه داشته باشید که لیپ موتور از تعیین استانداردهای اندازه گیری شعاع حرکتی این خودروی خودداری کرده است.

انتظار می‌رود که با معرفی کامل لیپ موتور C01 در 20 سپتامبر، از جرئیات بیشتر استفاده می‌شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/uqwp14zx


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: