معرفی مرسدس AMG GT ای پرفورمنس

مرسدس بنز با دست پر به نمایشگاه IAA 2023 مونیخ آمده است و مدل‌هایی قابل توجه شامل CLA کانسپت، E کلاس Estate، نمونه اولیه از G کلاس برقی و کلاس E کلاس را به نمایش گذاشته شده است.

اما برای برخی مخاطبان، مرسدس AMG GT ای پرفورمنس می‌تواند جالب‌ترین خودروی حاضر در این رویداد باشد. سه هفته پس از معرفی نسخه‌های 55 و 63 از نسل دوم AMG GT، اکنون عضو سوم و پرچمدار این سری هم رونمایی شده است.

فرم بدنه مرسدس AMG G G ایپرفورمنس نسبت به دو تریم استاندارد، متفاوت است و فقط می‌توان به زمینه تیره چراغ‌ها و وجود درگاه شارژ در سپر عقب اشاره کرد.

مرسدس AMG GT کانسپت ای پرفورمنس

بله درست دیده‌اید! مرسدس AMG GT ای پرفورمنس یک خودروی پلاگین-هیبرید است که علاوه بر پیشرانه هشت سیلندر در زیر کاپوت، یک موتور برقی هم در عقب خود دارد، تا مجموع خروجی بیش از 800 اسب‌بخار را به راننده تقدیم کند. این عدد را با نسخه GT63 مقایسه کنید که 577 اسب‌بخار قدرت در اختیار دارد.

رقم گشتاور مرسدس AMG GT ای پرفورمنس هنوز اعلام نشده است، اما می‌توان مطمئن بود که به عدد 800 نیوتن‌متر مربوط می‌شود. AMG GT63 بیشتر باشد. خروجی پیشرانه چهار در AMG GT ای پرفورمنس هم 831 اسب‌بخار قدرت و 1400 نیوتن‌متر اعلام شده است، که ممکن است در نسخه کوپه هم تکرار شود.

مرسدس AMG GT کانسپت ای پرفورمنس

به لطف تغییر نسل نسل دوم AMG GT به یک خودروی 2+2 نفره، فضای کافی برای ملحقات سامانه پلاگین-هیبرید وجود دارد، اما این لوازم دارای چه مقدار به وزن 1970 وزنی AMG GT اضافه کرده، فعلا مشخص نیست.

انتظار داریم که مرسدس AMG GT ای پرفورمنس در سال 2024 وارد خط تولید شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/8sgwc3wj


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: