معرفی مکسوس D90 | bama.ir

مکسوس به عنوان یکی از برندهای زیرمجموعه گروه سایک، قصد دارد خودروی شاسی مستقل D90 را تحت برند LDV به برخی کشورهای خارجی قرار دهد. برند بریتانیایی LDV که زمانی یکی از اعضای گروه ام جی/بریتیش لیلند بود و بعداً تحت تملک برند روسیه گاز هم درآمد، اکنون به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه سایک فعالیت می‌کند.

اما ظاهرا سایک قصد دارد این خودرو را در آفریقای جنوبی تحت نام LDV D90 به فروش برساند.

طراحی مکسوس D90

مکسوس D90 شکل پیکاپ T60 گرفته است، که آن را در برخی از کشورها تحت برند LDV عرضه می کند. به لطف بروزرسانی اخیر، هر دو مکسوس D90 و T60 به ترکیب شباهت دارند.

چراغ‌های جلو با فرم عمودی داخل اسپر، دیلایت LED باریک، جلوپنجره با اجزای مستطیلی و بزرگ‌های یکپارچه عقب، از ویژگی‌های ظاهری مکسوس D90 است. این خودرو با طول و فاصله محوری به ترتیب 5.046 و 2.95 متر، در رده خودروهای بزرگ قرار می‌گیرند.

کابین و امکانات مکسوس D90

در فضای کابین مکسوس D90 هم با طرحی نسبتا قدیمی داریم. در LDV D90، فرمان به سمت راست منتقل شده است. این خودرو در دو تریم الیت و فلگشیپ و به صورت هفت نفره به مناطق جنوبی آفریقای جنوبی عرضه می شود.

روکش چرم، تهویه مطبوع، نمایشگر لمسی، شش کیسه هوا، دوربین ثبت وقایع، کروزکنترل تطبیق پذیر، رینگهای 18 اینچی، ترمز خودکار و دستیار حرکت بین خطوط، در تیپ الیت وجود دارد. در تیپ فلگشیپ، موارد دیگری شامل صندلی های گرمکن جلو، سقف پانوراما، رینگ های 20 اینچی و دوربین 360 هم می شود.

مشخصات فنی مکسوس D90

LDV D90 با پیشرانه 2 لیتری توربودیزل در آفریقای جنوبی عرضه خواهد شد، که 218 اسب‌بخار قدرت و 500 نیوتن‌متر گشتاور را از طریق گیربکس 8 سرعت خودکار ZF و سامانه چهار چرخ به هر دو محور انتقال می‌دهد.

اما مکسوس D90 در چین، همین پیشرانه با فناوری هیبرید-خفیف 48 ولتی را به همراه دارد، ضمن اینکه نسخه مجهز به پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ را هم می‌توان خرید.

برنامه عرضه LDV D90

LDV D90 از سه ماهه چهارم 2024 به مناطق آفریقای جنوبی تحویل داده می‌شود. این خودرو در آینده نزدیک به استرالیا و نیوزیلند هم صادر خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/k45ipuc


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: