معرفی هیوندای اینستر | bama.ir

هیوندای کسپر به عنوان یک هاچ‌بک جمع‌وجور و قد بلند، در سال 2021 عرضه شد. این خودرو که از زیرساخت مشترک با کیا پیکانتو بهره می‌برد، نام خود را از یک ترفند رایج بین اسکیت‌سواران به عریت گرفته است، اما این نام ممکن است یک انیمیشن قدیمی و محبوب را نیز تداعی کند.

اما خودروساز کره‌ای تصمیم گرفته است، که همتای برقی کسپر را با نام این عرضه می‌کند. هیوندای اینستر نه تنها در وطن کره جنوبی بلکه در اروپا، خود و جنوب شرقی آسیا هم به فروش می‌رسد. نسخه کراس این خودرو نیز در آینده نزدیک معرفی خواهد شد.

طراحی هیوندای اینستر

این خودرو که در شعبه اروپای هیوندای و با هدف مسابقه با داچیا اسپرینگ طراحی شده است، نام خود را از ترکیب دو کلمه intimate و innovative به معنی محبوب و نوآورانه، به عاریت گرفته است.

هیوندای اینستر با طول، عرض، ارتفاع و فاصله موقعیتی به ترتیب 3.82، 1.61، 1.57 و 2.57 متر، به مراتب از کسپر بزرگتر است. بدنه هیوندای کسپر در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین موقعیت ها به ترتیب 3.595، 1.595، 1.575 و 2.4 متر اعلام شده است. با این وجود، هیوندای اینستر همچنان در رده خودروهای جمع‌وجور قرار می‌گیرند.

کابین و امکانات هیوندای اینستر

همه هیوندای اینستر یک خودروی کوچک شهری است، اما تجهیزات رفاهی شامل دو نمایشگر 10.25 اینچی، وسایل گرمایشی جلو، تهویه خودکار، امکان شارژ خودرو به سایر لوازم برقی، کروزکنترل تطبیق پذیر، دوربین 360 درجه، شارژر بیسیم و دستیار نوربالا را به استاندارد به همراه دارد. خریدار می‌توان موارد دیگری شامل فرمان گرمکن، هشدار خروج از خط، دستیار رانندگی در بزرگراه و ارتباط بی‌سیم اپل کارپلی و اندروید اتو را نیز سفارش دهد.

گذشته از تا شدن کامل صندلی‌های قابل‌قابلیت و قابل‌میزان تاشوندگی و جلو و عقب رفتن صندلی‌های عقب، باید به تغییر مکان محفظه بار بین 238 تا 352 نقطه اشاره کنیم. نسخه 5 نفره از این خودرو هم در سال 2025 عرضه خواهد شد.

مشخصات فنی هیوندای اینستر

مدل پایه هیوندای اینستر به یک موتور برقی با 95 اسب‌بخار قدرت و باتری 42 کیلووات ساعتی است و برد حرکتی 300 کیلومتری را می‌دهد. نسخه گران‌تر، 113 اسب‌بخار قدرت نیرو، مجموعه باتری 49 کیلووات ساعت و برد حرکتی 350 کیلومتری را به همراه دارد. گشتاور هر دو مدل یکسان و 146 نیوتن‌متر اعلام شده است. خروجی پیشرانه در هر دو مدل به جلو منتقل می‌شود.

شتاب صفر تا صد و سرعت سرعت این دو مدل به ترتیب 11.7 و 10.6 ثانیه و 140 و 150 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

شارژ مجموعه باتری این خودرو نیز با اتصال به جریان سریع 120 کیلووات در مدت نیم ساعت از 10 به 80 درصد می‌رسد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/pgub7nd7


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: