معرفی و جزئیات کلیدی نسل جدید تویوتا فورچونر در هند


پرفروش ترین شاسی بلند فورچونر تویوتا قرار است سال آینده وارد نسل جدید خود شود. مدل جدید این SUV ابتدا در تایلند و پس از آن سایر کشورهای آسیای جنوب شرقی عرضه خواهد شد. این خودرو ممکن است تا پایان سال 2023 یا اوایل سال 2024 به هند راه یابد. تویوتا فورچونر 2023 شاهد تغییرات زیبایی کامل و پنل های بدنه جدید خواهد بود. این خودرو دارای ویژگی های بالایی خواهد بود و با پیشرانه هیبریدی عرضه می شود. یکی از به روز رسانی های اصلی به شکل پلتفرم TNGA-F که جایگزین معماری IMV موجود می شود، ارائه خواهد شد.

همان پلت فرم زیربنای آن خواهد بود تویوتا اینووا هایکراس جدید شاسی بلندهای جهانی توندرا، سکویا و لندکروز تویوتا بر روی پلت فرم TNGA-G طراحی شده اند که از طول فاصله بین دو محور بین 2850 تا 4180 میلی متر پشتیبانی می کند. معماری جدید به خودروساز کمک می کند تا هزینه ها و زمان توسعه را کاهش دهد و در عین حال به دستاوردهای قابل توجهی در صرفه جویی در مقیاس دست یابد.

رندر جدید تویوتا فورچونر 2023

در زیر کاپوت، فورچونر جدید از یک موتور دیزلی 1GD-FTV 2.8L بهره می برد که از فناوری هیبریدی ملایم و یک ژنراتور استارت یکپارچه (ISG) بهره می برد. گزارش شده است که این خودروساز، پیشرانه هیبریدی دیزلی را «GD Hybrid» نامیده است. پیشرانه هیبریدی جدید این SUV را در مصرف سوخت بیشتر از قبل می کند. سیستم ترمز احیا کننده انرژی جنبشی را در حین ترمزگیری یا کاهش سرعت جمع آوری می کند تا گشتاور اضافی تحت شتاب را فراهم کند.

از نظر ویژگی‌ها، تویوتا فورچونر 2023 جدید نسبت به نسل فعلی بسیار پربار خواهد بود. شاسی بلند ممکن است با سیستم ADAS (سیستم کمک راننده پیشرفته) با تشخیص نقاط کور، ترمز اضطراری خودکار، کمک پارک خودکار، کروز کنترل تطبیقی، هشدار برخورد از جلو و خروج از خط ارائه شود. فرمان هیدرولیک موجود با واحد برق جایگزین می شود. فورچونر جدید همچنین با سیستم کنترل پایداری خودرو (VSC) عرضه خواهد شد.

نسل فعلی تویوتا فورچونر در 9 نوع با قیمت 32.59 لک تا 50.34 لک روپیه (همه، نمایشگاه قبلی) عرضه می شود. با طراحی، ویژگی ها و ارتقاهای مکانیکی قابل توجه، SUV مطمئنا شاهد افزایش قیمت خواهد بود.

منبع رندر


معرفی و جزئیات کلیدی نسل جدید تویوتا فورچونر در هند
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: