معرفی پاگانی هوایرا اپیتوم | bama.ir

منطقه زوندا، پاگانی احتمالاً به ساخت نسخه‌های ویژه از هایپرکار هوایرا خواهد داد، تا زمانی که درخواست‌ها ادامه یابد. ما قبلاً کودالونیا، ایمولا و هوایرا را دیده‌ایم. اکنون پاگانی در فستیوال سرعت گودوود امسال یک نسخه جدید را معرفی می‌کند و این خودرو با گیربکس دستی خواهد بود.

درست است، این اولین پاگانی هوایرا با گیربکس دستی است. هوایرا اپیتوم، که به معنای نمایانگر اوج پاگانی است، توسط مشتری بسیار ثروتمندی سفارش داده شده است، که یک هوایرا با دنده دستی می‌خواست.

مشخصات فنی پاگانی هوایرا اپیتوم

گیربکس هفت سرعت از Xtrac ارائه شده است و از آخرین کلاچ سه‌دیسک برای انتقال گشتاور بهتر می‌شود و در یک قاب باز مکانی زیبا قرار گرفته است، مکانی که در یوتوپیا دیده می‌شود.

این گیربکس هفت سرعته به یک پیشرانه 12 سیلندر با حجم 6.0 لیتر با دو توربو ساخت مرسدس AMG قدرت دارد، که 852 اسب‌بخار و 1100 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و تا 6700 دور در دقیقه می‌چرخد.

هوایرا اپیتوم همان مقدار قدرت یوتوپیا را دارد و به سرعت نهایی 350 کیلومتر برساعت می‌رسد. یک سیستم اگزوز تیتانیومی شش راهه صدای بلندی از پشت هوایرا بیرون می دهد و با یک دیفیوزر از سطح بدنه بیرون می آید، لی داون فورس اضافه می شود.

در قسمت فنی، مهندسان نظر را مطمئن تر کرده اند. اپیتوم نسبت به هوایرای استاندارد احتمال واژگونی و رول کمتری دارد، اما یک حالت «سوپر سافت» وجود دارد که سواری را در نرم‌ترین حالت نگه می‌دارد. برای گشت و گذار در موناکو یا سواحل دریاچه کومو می‌توانم روی این حالت حساب کنم. این حالت رانندگی به طور خودکار در 125 کیلومتر برساعت خاموش می شود.

مشخصات ظاهری پاگانی هوایرا اپیتوم

خارجی یک بازطراحی کوچک دارد که شامل بازطراحی اسپر جلو و عقب با نورپردازی LED جدید و یک جلوپنجره بزرگتر برای جریان هوای بهتر است.

یک بال بزرگ یکپارچه در صندوق عقب قرار دارد و کل بدنه با یک بافت فیبر کربن آبی تیره پوشیده شده است. دیزاین طلایی و رینگهای طلایی ظاهر لوکس را تکمیل می کنند.

این خودرو توسط بخش وسایل نقلیه خاص پاگانی به نام Grandi Complicazioni ساخته شده و بعد از 9 ماه برنامه ریزی و 10 ماه دیگر برای ساخت آن زمان صرف می شود. اما اگر یکی از شانس هاست. این تنها هوایرا از این نوع خواهد بود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/ieva7vht


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: