معرفی کانسپت تویوتا Hyper-F | bama.ir

تویوتا، کانسپت Hyper-F را معرفی کرده که مدل فورچونر ساخته شده است. این افرودر با اصلاحات بسیاری همراه بوده و در اتوسالن بانکوک 2024 معرفی شد.

مشخصات ظاهری کانسپت Hyper-F تویوتا

یک کیت بدنه تهاجمی برای آن در نظر گرفته شده است. این کیت بدنه توسط TCD Asia (Toyota Customizing & Development) واقع در تایلند، طراحی و ساخته شده است. این کیت شامل یک جلوپنجره بزرگ، ورودی های بزرگتر، اسپلیتر و هوای ورودی روی کاپوت است. در جانبی نیز گلگیرهای عاریض، تایرهای Dunlop، رکاب‌های جانبی و … دیده می‌شود. در بخش عقب نیز یک دیفیوزر بزرگ و قطعات آیرودینامیکی دیده می‌شود.

معرفی کانسپت تویوتا Hyper-F

در فضای داخلی خودرو، به جای سه صندلی، چهار صندلی ایندیویژوال یکپارچه تعبیه شده است.

شرکت های ژاپنی مانند Mitsui Chemicals و APRK Corporation، تامین کنندگان مواد اولیه این شرکت هستند. این مواد شامل TAFNEX CF/PP و نوعی تقویت‌شده با فیبرکربن است و سایر اجزای پلاستیک و پرینت سه بعدی ساخته شده‌اند.

معرفی کانسپت تویوتا Hyper-F

هیچ اطلاعاتی درباره مشخصات فنی Hyper-F در دسترس نیست، اما شرکا این محصول را یک کانسپت با عملکرد بالا معرفی کرده است. طبق تصاویر، ارتفاع خودرو پایین‌تر آمده است و ترمزها نیز توسعه یافته‌اند.

نسل فعلی تویوتا فورچونر در سال 2015 معرفی شد و فیسلیفت آن نیز در سال 2020 آمد. این شاسی‌بلند طبق مدل هایلوکس ساخته شده و شاسی نردبانی مشابه میتسوبیشی پاجرو اسپرت و ایسوزو MU-X دارد.

معرفی کانسپت تویوتا Hyper-F

مشخصات فنی تویوتا فورچونر

اسپرت‌ترین و قدرتمندترین نسخه فورچونر، تریم GR اسپرت است که در حال حاضر در تایلند عرضه می‌شود. این نسخه علاوه بر حالت تهاجمی‌تر، یک پیشرانه 2. دارد 8 لیتری توربودیزل، که خروجی آن 221 اسب‌بخار قدرت و 550 نیوتن‌متر گشتاور است. این پیشرانه مشابه نسخه استرالیایی هایلوکس GR اسپرت است.

احتمالا Gazoo Racing نیز بر روی یک نسخه جاده‌ای دیگر با پلتفرم TNG بخش ویژه می‌کند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/yktmzj9i


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: