معرفی کونیگ‌زگ کایمرا | bama.ir

شرکت کونیگ‌زگ، خودرویی منحصربه‌فرد را با نام کایمرا – Chimera – ساخته که تنها یک دستگاه از آن وجود دارد. ریشه این خودرو به مدل آگرا RS می‌رسد. موتور آن از مدل یسکو گرفته شده و گیربکس دستی شبیه سازی شده آن از مدل CC850 است.

این خودروی تک‌ساخت متعلق به محمد بن سلیم، رئیس FIA است. این فرد راننده سابق رالی بوده و یک دستگاه کونیگ‌زگ آگرا RS یک از 25 داشته است. او از کونیگ‌زگ خواست تا خودرو خود را به یک محصول منحصربه‌فرد و تبدیل کند. بنابراین کایمرا اینجا متولد شد.

کونیگ‌زگ کایمرا - Koenigsegg Chimera

قلب این هایپرکار منحصربه‌فرد، یک پیشرانه V8 توئین توربوشارژ با حجم 5 لیتر است، که در حالت استاندارد 1280 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند، اما با بنزین E85 خروجی آن به 1600 اسب‌بخار قدرت می‌رسد. کایمرا 1295 وزن وزن دارد و 100 وزن سبک‌تر از کونیگ‌زگ یسکو است. گیربکس 9 سرعته خودکار آن، همان جعبه‌دنده موجود از یسکو بوده، اما با ساختاری منحصربه‌فرد، گیربکس شش سرعته دستی مدل CC850 شبیه‌سازی شده است. این ویژگی باعث شده تا راننده به طور دستی دنده را تغییر دهد و حتی یک پدال کلاچ نیز وجود داشته باشد و می‌توان خودرو را در حالت دنده خلاص داد.

در مدل CC850، می‌توانیم بین حالت تمام اتوماتیک و دستی انتخاب کنیم، اما در کایمرا راه دیگری نیز برای تعویض می‌شود. زیرا این خودرو، پدال شیفتر نیز دارد.

کونیگ‌زگ کایمرا - Koenigsegg Chimera

تبدیل سه هایپرکار در یک خودرو، اصلا کار ساده‌ای نیست. مخصوصا درباره این مدل زیرا آگرا یک خودرو قدیمی می‌شود و در سال 2010 ساخته شده است. بنابراین تمام قطعات الکترونیکی باید اصلاح شوند و می‌شوند تا قطعات جدید و قطعات اصلی را با هماهنگی انجام دهند. حتی جای باتری نیز در این خودرو جدید عوض شده است.

محمد بن سلیم همچنین یک دستگاه یسکو و یک دستگاه CC850 نیز سفارش داده است و کونیگ‌زگ آن را می‌سازد که مدت خود را خطاب کند.

خرید یک هایپرکار جدید صفر کیلومتر، منطقی تر و اقتصادی تر از آن است که یک خودرو قدیمی را به طور سفارشی تغییر داد. اما در عوض کایمرا یک خودرو منحصربه‌فرد بوده که تنها یک نمونه از آن در جهان وجود دارد. مطمئناً کونیگ‌زگ اعلام کرده است که برای ثروتمند شدن ثروتمندان خود می‌تواند چنین هایپرکاری را دوباره بسازد.

کونیگ‌زگ کایمرا - Koenigsegg Chimera

کایمرا، نام یک هیولا در افسانه‌ها و اساطیر یونانی است که از چند موجود زنده ساخته شده است. سر هیولا شیر، بدن آن بز و دم آن مار بود. کونیگزگ اولین خودروسازی نیست، که خودروی قدیمی خود را به روز کرده و تغییر داده است. قبلا هم چند نمونه مشابه دیده شده بود.

نام آگرا RS این خودرو اکنون از بین رفته و به کایمرا تبدیل شده است، اما شماره VIN آن ثابت باقی مانده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/z2ke3k6


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: