معرفی کیا سونت 2024 | bama.ir

کیا سونت یک کراس‌اور ساب‌کامپکت است، که هم‌رده هیوندای اونیو پایین‌تر از سلتوس قرار می‌گیرد. این محصول اولین بار در سال ۲۰۲۰ و برای بازار هند، چین و … معرفی شد و اکنون سونت یک فیس‌لیفت را تجربه کرده است.

قبل از آن که مدل جدید به طور رسمی در سال جاری رونمایی شود، وزارت صنعت و فناوری چین، تصاویر را از آن نمایش داده است.

سونت جدید، طبق طراحی زبان جدید کیا طراحی شده و جلوپنجره‌بک بزرگ‌تری دارد و جزئیات بیشتری از مش‌ها و نورپردازی شده است. نشان جدید کیا روی این کراس‌اور دیده می‌شود.

در عقب، یک چراغ سرتاسری و پیوسته قرار گرفته است که نشان‌دهنده نسخه‌های قبلی، برجسته‌تر و بررسی‌شده و تا پایین ادامه یافته‌ها است. به طور کلی ظاهر جدید سونت مدرن و مینیمال است.

کیا سونت 2024

کیا سونت 2024 در بازار چین به پیشرانه G4FL مجهز شده است، که از نوع 1.5 لیتری طبیعی با 117 اسب‌بخار قدرت است و CVT آن را همراهی می‌کند.

سونت جدید احتمالاً مشتریان هندی را می‌کند. زیرا بازار هدف این خودرو هند است. اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا سه پیشرانه دیگر (۱.۲ لیتری طبیعی، یک لیتری توربوشارژ و ۱.۵ لیتری توربودیزل) نیز با فیس لیفت ارائه می‌شوند یا خیر.

لازم به ذکر است که کیا سونت 2023 توسط کوشا خودرو به بازار کشورمان راه یافته و به‌زودی در سامانه خرید خودروهای وارداتی عرضه خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/tr94ypjw


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: