میلان مدعی پیروزی نهایی سال شد


اگرچه عناوین کلیو کاپ اروپا یک روز قبل قطعی شده بود، اما چندین مقام افتخاری در کلیو کاپ ایتالیا و کلیو کاپ اسپانیا هنوز در مسابقه نهایی کمپین در خطر بود. دیوید پوژه این را به سرعت با کسب موقعیت قطبی جلوتر از نیکلاس میلان و گابریله تورلی ثابت کرد در حالی که مارک گیوت و فلیس جلمینی (PMA Motorsport) در آخرین دوره مقدماتی سال 2022 پنج نفر برتر را تکمیل کردند.

مانند روز شنبه، دیوید پوژه برتری خود را حفظ کرد اما خیلی زود تحت فشار نیکلاس میلان و مارک گیوت قرار گرفت. در همین حال، آنتونی ژورادو از رتبه هفتم به رتبه پنجم صعود کرد و پس از آن الکساندر فینکلشتاین (GPA Racing) و لوکا فرانکا (MC Motortecnica) پس از یک دور اول سخت که به مسابقه آلخاندرو شیمپف (کوتاوتو موتور اسپورت) پایان داد، قرار گرفتند.

آنتونی ژورادو، که روز شنبه قهرمان کلیو کاپ اروپا شد، در دور دوم از گابریله تورلی گذشت و قبل از تعقیب سه نفر پیشرو. دوئل شدیدتر بین دیوید پوژه و نیکلاس میلان به مرد فرانسوی در انجام ماموریت کمک کرد. دومی در دور پنجم حمله کرد و پس از یک نبرد درخشان که در آن دو راننده چندین پیچ در کنار هم رانندگی کردند، پیش افتادند. مارک گیوت و آنتونی ژورادو هم رفتند و بین هموطنانشان قرار گرفتند.

نیکلاس میلان سپس به لطف تماس بین آنتونی ژورادو و مارک گیوت در ابتدای دور هفتم، به سرعت فرار کرد، اما سه دور بعد، پس از برخورد لیدیا سمپره (تیم VRT) و ساندرو کوتینی (PMA Motorsport)، دوره ماشین ایمنی فرا رسید.

این مسابقه برای یک سرعت نهایی دو دور از سر گرفته شد. نیکلاس میلان با استفاده از تمام تجربیات خود برای دور نگه داشتن آنتونی ژورادو، برتری را حفظ کرد. مرد فرانسوی برنده مسابقه شد و به این ترتیب فصل خود را با عنوان افتخاری ابربرنده سری جام کلیو در تقویم 28 مسابقه ای به پایان رساند. آنتونی ژورادو، برنده عنوان قهرمانی جام باشگاه های اروپا، بالاتر از دیوید پوژه، دوم شد.

پس از این حادثه، مارک گیوت برای کسب مقام چهارم جلوتر از فلیس جلمینی و چلنجر آدریان شیمپف (Cotauto Motorsport) مبارزه کرد. پس از جریمه های الکساندر فینکلشتاین برای محدودیت های پیست و گابریله تورلی برای شروع اشتباه، لوکا فرانکا، نیکولا میلکوویچ (تیم ریسینگ تمپو)، جوسو پانتیلا (چفو اسپورت) و ماتیو لانپودنکس (مسابقه میلان) ده ها برتر را تکمیل کردند و خاویر سیکوئندز (تیم VRT) ) دوبل خانه اش را در میان آقایان رانندگان مهر و موم کرد.

از 109 شرکت کننده ای که در 14 دور در سراسر قاره رقابت کردند، راننده چک توماس پکار جایزه BRM را دریافت کرد، که راننده ای را که به بهترین وجه ارزش ها و روح جام کلیو را در طول فصل تجسم می دهد، می شناسد. این سری در سال 2023 برای نسخه جدیدی بازخواهد گشت که تقویم آن به زودی تایید می شود.

CLIO CUP اروپا

نیکلاس میلان، قهرمان کلیو کاپ اروپا، با برتری پیش از هم تیمی خود و دیوید پوژه، سومین رده بندی عمومی پایان فصل، مقام دوم را در رده بندی عمومی به آنتونی ژورادو داد. در جام چلنجرز، نیکولا میلکوویچ با وجود فشار ژوسو پانتیلا و ماتیو لانپودنکس، با پیروزی شگفت‌زده شد. با این پیروزی، صربستانی به مقام دوم این رده دست یافت. در نهایت، لوچیانو گیوا (اسکورس) اولین پیروزی سال خود را در صحنه اروپا به دست آورد و رنه استینمتز (Chefo Sport) و هورن (GPA Racing) را شکست داد.

CLIO CUP اسپانیا

اگرچه فینال تحت سلطه چلنجر آدریان شیمپف بود که در ابتدا پیشتاز شد، اما همه نگاه ها به مدعیان عنوان بود. در میان آنها، نیکو آبلا (چفو اسپورت) دوم شد، اما این کافی نبود تا الکس رویو را از دومین تاج اسپانیایی خود محروم کند تا به قهرمانی که در سال 2017 برنده شد، بپیوندد. در همین حال، خاویر سیکوئندز در جام رانندگان آقایان جلوتر از فابین جولیا (LR Performance) که قبلاً عنوان قهرمانی را کسب کرده بود و خواکین رودریگو (Vearsa Sport) دو برابر شد.

CLIO CUP ایتالیا

اگرچه فلیس جلمینی در نبرد یک فصل خود با گابریله تورلی در دوئل پایانی پیروز شد، اما گابریله تورلی قبلاً وزنه‌برداری را انجام داده بود و علیرغم اینکه در جایگاه پنجم قرار گرفت، اولین قهرمانی خود را در Clio Cup ایتالیا کسب کرد. پیروزی فلیس جلمینی عنوان قهرمانی این تیم را برای PMA Motorsport رقم زد. در جام چلنجرز، جاکوپو سیمنس (اسکورس) در مقابل جاکومو تربی (MC Motortecnica) و کریستین ریچارینی (اسکورز) پیروز شد که در آخرین مسابقه سال عنوان قهرمانی را به دست آورد. در نهایت، لوچیانو گیوا (اسکورس) با شکست دادن دانیله پاسکوالی (تودر موتوراسپرت) و کوئینتو استفانا (مسابقه میلان) دومین قهرمانی متوالی خود در جام رانندگان آقایان را به دست آورد.

مقدماتی 2 – جدول شروع – مسابقه 2 – کلیو کاپ اروپا – کلیو کاپ اسپانیا – کلیو کاپ ایتالیا

سری جام کلیو – 2022
برنده فوق العاده: نیکلاس میلان (FRA، مسابقات میلان)

کلیو کاپ اروپا
به طور کلی
1. آنتونی ژورادو (FRA، مسابقات میلان)، 2. نیکلاس میلان (FRA، مسابقات میلان)، 3. دیوید پوژه (FRA، مسابقات GPA)
جام چلنجرز
1. جرژی اسپینکیویچ (POL، Uniq Racing)، 2. نیکولا میلکوویچ (SRB، تیم ریسینگ تمپو)، 3. Guillaume Maio (FRA، GM Sport)
جام رانندگان آقایان
1. استفان پولدرمن (NED، Chefo Sport)، 2. Quinto Stefana (ITA، مسابقات میلان)، 3. Rene Steenmetz (NED، Chefo Sport)
تیم ها: مسابقات میلان (FRA)

جام کلیو ایتالیا
به طور کلی
1. گابریل تورلی (ITA، Faro Racing)، 2. Felice Jelmini (ITA، PMA Motorsport)، 3. Cristian Ricciarini (ITA، Essecorse)
جام چلنجرز
1. کریستین ریچارینی (ITA، اسکورس)، 2. جاکومو تربی (ITA، MC Motortecnica)، 3. Jacopo Cimenes (ITA، Essecorse)
جام رانندگان آقایان
1. استفانا پنجم (ITA، مسابقات میلان)، 2. دانیله پاسکوالی (ITA، Tuder Motorsport)، 3. دو (ITA، تیم اورگان)
تیم ها: PMA Motorsport (ITA)

کلیو کاپ فرانسه
به طور کلی
1. Nicolas Milan (FRA، مسابقات میلان)، 2. David Pouget (FRA، GPA Racing)، 3. Joran Leneutre (FRA، JSB Competition)
جام چلنجرز
1. Alexandre Albouy (FRA، GPA Racing)، 2. Joran Leneutre (FRA، JSB Compétition)، 3. Léo Jousset (FRA، مسابقات میلان)
جام رانندگان آقایان
1. Mathieu Rigoulet (FRA، Vic’Team)، 2. Pierre Monmaneix (FRA، GPA Racing)، 3. Laurent Dziadus (FRA، Team Lucas)
تیم ها: GPA Racing (FRA)

کلیو کاپ اسپانیا
به طور کلی
1. الکس رویو (ESP، تیم VRT)، 2. نیکو آبلا (ESP، Chefo Sport)، 3. جوردی پالومراس (ESP، تیم VRT)
جام چلنجرز
1. نیکو آبلا (ESP، Chefo Sport)، 2. Jordi Palomeras (ESP، Team VRT)، 3. Alex Lahoz (ESP، Cotauto Motorsport)
جام رانندگان آقایان
1. فابین جولیا (FRA، LR Performance)، 2. خواکین رودریگو (ESP، Vearsa Sport)، 3. خاویر سیکوندز (ESP، تیم VRT)
تیم ها: تیم VRT (ESP)

جام کلیو اروپای شرقی
به طور کلی
1. مارک گیوت (FRA، مسابقات میلان)، 2. آنتونی ژورادو (FRA، مسابقات میلان)، 3. توماس پکار (CZE، Carpek Service)
جام چلنجرز
1. Juuso Panttila (FIN، Carpek Service / Chefo Sport)، 2. Lin Chen Han (ROC، Uniq Racing)، 3. Henrik Siebel (GER، Carpek Service)
جام رانندگان آقایان
1. رنه استینمتز (NED، Chefo Sport)، 2. Stephan Polderman (NED، Chefo Sport)
تیم ها: مسابقات میلان (FRA)منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: