نبردهای داغ در Hungaroring در پیش است


دور هشتم به طور بالقوه می تواند برای بقیه کمپین و مبارزات عنوانی متعدد آن تعیین کننده باشد. با 26 راننده، همه با اهداف خاص خود و بدون جایی برای اشتباه، این اکشن نوید این را می دهد که در مسیری که منجر به نبردهای خارق العاده می شود، شدید باشد، همانطور که گابریله تورلی با درایو بازگشت باورنکردنی خود در سال گذشته نشان داد!

Clio Cup اروپا: در تعقیب مسابقات میلان!

تیم رقابت‌های میلان که تاکنون در این فصل در جام اروپا شکست نخورده است، در موقعیتی قدرتمند به مجارستان خواهد آمد زیرا سه راننده آن سه مکان برتر رده‌بندی عمومی را در اختیار دارند. نیکلاس میلان و آنتونی ژورادو با سه برد در هر کدام از بازیکنان مورد علاقه خواهند بود، همچنین مارک گیوت که ثباتش، با تاکید بر چهار سکوی او، به او اجازه داده تا بین دو هم تیمی خود قرار بگیرد. گروه تعقیب و گریز، به رهبری راننده لهستانی جرژی اسپینکیویچ (یونیک ریسینگ) و دیوید پوژ (مسابقه GPA)، امیدوار است که دوباره دست برتر را نسبت به سه نفر فرانسوی به دست آورد. هر دو به دنبال اولین پیروزی خود در این فصل هستند، در حالی که توماس پکار چک (سرویس کارپک) و آلساندرو بریگاتی ایتالیایی (Progetto E20 Motorsport) هدف یکسانی دارند زیرا به دنبال افزایش اعتماد به نفس خود قبل از تعطیلات تابستانی هستند.

یرژی اسپینکیویچ، که مطمئناً در رده بندی جام چلنجرز به تعطیلات می رود، همچنین می خواهد برتری خود را نسبت به گیوم مایو (GM Sport) و ماتیو لانپودنکس (مسابقه میلان) افزایش دهد. که 12 ماه پیش افتخارات رده را در اینجا کسب کرد. نیکولا میلکوویچ صربستانی (تیم ریسینگ تمپو) که دو بار در زاندفورت نایب قهرمان شده است، تلاش خواهد کرد تا شتاب خود را حفظ کند. کریستین ریچیاردینی ایتالیایی (اسکورسی)، تنها مردی که امسال یرژی اسپینکیویچ را شکست داده است، در حالی که جوسو پانتیلا فنلاند (سرویس کارپک)، ایتالیایی جاکوپو جوزپه سیمنس (اسکورز) و ویلیام مزتی (Progetto E20 Motorsport) نیز تلاش خواهد کرد این کار را تکرار کند. نیکو آبلا اسپانیایی (Chefo Sport) همگی مشتاق کسب اولین نتیجه سکوی خود هستند. لین چن هان از تایوان (یونیک ریسینگ) و ماریانو آلونسو از آرژانتین (مسابقه GPA) نیز برای اثبات میزان پیشرفت خود به میدان خواهند رفت.

نبرد در جام رانندگان آقایان، جایی که کوئینتو استفانا ایتالیایی (مسابقه میلان) و هلندی رنه استینمتز (چفو اسپورت) و استفان پولدرمن (چفو اسپورت) تنها با هفت امتیاز پوشش داده می شوند، ادامه خواهد داشت. در حالی که آنها تا کنون تمام پیروزی ها را به اشتراک گذاشته اند، میشل فایه فرانسوی (GM Sport)، هورن (GPA Racing) و گابریل آلونسو آرژانتینی (GPA Racing) امیدوارند روند این هفته را معکوس کنند و دوباره به رقابت قهرمانی بازگردند.

Clio Cup اروپای شرقی به مرز میان فصل رسید

قبل از پایان نیم فصل اول در بوداپست، مارک گیوت از برتری خود در جام کلیو اروپای شرقی دفاع خواهد کرد. در حالی که این مرد فرانسوی اخیراً برتری خود را تثبیت کرده است، توماش پکار و راننده سوئیسی آندریاس استوکی (استوکی موتور اسپورت) به دنبال کوچکترین لغزش از سوی او خواهند بود. هموطن و هم تیمی او آنتونی ژورادو که دو بار در زاندفورت برنده شده است نیز مصمم است که صعود خود را در رده بندی عمومی سرعت بخشد.

در جام چلنجر، یوسو پانتیلا تلاش خواهد کرد تا بر پایه پیروزی‌های خود در هلند پیشرفت کند و برتری خود را نسبت به لین چن هان و هنریک سیبل آلمانی (کارپک سویس) افزایش دهد، که اولین پیروزی خود را در این هفته هدف قرار خواهد داد. در نهایت، رنه استینمتز هلندی و استفان پولدرمن دوئل خود را در جام رانندگان آقایان از سر خواهند گرفت، جایی که اولی امیدوار است روند سه پیروزی متوالی خود را افزایش دهد تا قبل از دیدار بعدی در پاییز از هم تیمی خود فاصله بگیرد.

این میدان همچنین از راننده ای استقبال می کند که پیست هانگارورینگ را به خوبی می شناسد، یعنی گابور تیم (GM Sport). این راننده مجارستانی که چندین عنوان کارتینگ ملی و جام‌های تک‌میک مدار و رالی ملی را کسب کرده است، به لطف یک کمپین جمع‌آوری کمک مالی که بیش از 230 نفر را جذب کرد، اولین حضور خود را در نسل جدید جام کلیو انجام خواهد داد.

همه رقبا از جمعه در آخر هفته در مسیر خواهند بود و هر دو مسابقه به صورت زنده در صفحه فیس بوک سری رنو کلیو و کانال یوتیوب سری رنو کلیو پخش می شوند.

لیست ورودی

جدول زمانی

جمعه 8 تیر
8:30-9 صبح: آزمون جمعی 1
1:33-14:03: آزمون جمعی 2

شنبه 9 تیر
8:30-8:50 صبح: مقدماتی 1
1 الی 13:30: مسابقه 1 (25 دقیقه + 1 دور) | فیس بوک | یوتیوب

یکشنبه 10 تیر
10:40-11 صبح: مقدماتی 2
5:40-18:10: مسابقه 2 (25 دقیقه + 1 دور) | فیس بوک | یوتیوب

تقویم سری جام کلیو 2022

16-18 آوریل

نوگارو

جام کلیو فرانسه

FFSA GT

23-24 آوریل

جاراما

کلیو کاپ اروپا

کلیو کاپ اسپانیا

RFEDA

7-8 اردیبهشت

ایمولا

کلیو کاپ اروپا

جام کلیو ایتالیا

ACI GT

14-15 اردیبهشت

دوره های مگنی

جام کلیو فرانسه

کلیو کاپ اسپانیا

جام کلیو اروپای شرقی

چالش جهانی GT

4-5 ژوئن

میسانو

جام کلیو ایتالیا

ACI GT

11-12 ژوئن

والنسیا

کلیو کاپ اسپانیا

RFEDA

18-19 ژوئن

زند وورت

کلیو کاپ اروپا

جام کلیو فرانسه

جام کلیو اروپای شرقی

چالش جهانی GT

9-10 جولای

هانگارورینگ

کلیو کاپ اروپا

جام کلیو اروپای شرقی

GT Open

16-17 جولای

موژلو

جام کلیو ایتالیا

جام کلیو فرانسه

ACI GT

3-4 سپتامبر

هوکنهایم

کلیو کاپ اروپا

جام کلیو اروپای شرقی

کلیو کاپ فرانسه

چالش جهانی GT

10-11 سپتامبر

حلقه ردبول

کلیو کاپ اروپا

جام کلیو اروپای شرقی

جام کلیو ایتالیا

GT Open

8-9 اکتبر

مونزا

کلیو کاپ اروپا

جام کلیو ایتالیا

جام کلیو اروپای شرقی

ACI GT

15-16 اکتبر

لو کاستله

کلیو کاپ اروپا

جام کلیو فرانسه

کلیو کاپ اسپانیا

FFSA GT

12-13 نوامبر

بارسلونا

کلیو کاپ اروپا

کلیو کاپ اسپانیا

جام کلیو ایتالیا

RFEDAمنبع