نتایج مسابقه لمان 2024 | bama.ir

مسابقه استقامت 24 ساعت لمان، مهم‌ترین رویداد موتوراسپرت در سال است، که هر ساله در پیست «د لا سار فرانسه» برگزار می‌شود. در این مسابقه، سه کلاس خودرویی به طور همزمان شرکت می‌کنند. پس از پایان 24 ساعت رانندگی، خودرویی به مقام اول خواهد رسید که بیش‌ترین مسافت را در این زمان طی کرده است. لازم به ذکر است که برای هر خودروی شرکت‌کننده، سه راننده در نظر گرفته شده است که در طول یک شبانه روز جا به جا می‌شود..

مسابقه لمان 2024 در تاریخ 26 خرداد استارت خورد و 27 خرداد به پایان رسید. قهرمان این دوره مسابقات، تیم فراری بود که دومین برد پیاپی خود را در لمان ثبت کند. هایپرکار فراری شماره 50 در حالی برنده شد، که تنها 2 درصد سوخت داشت و برای حفظ زمان، تایرهای خود را تغییر داده بود. این خودرو ۳۱۱ دور و مسافت ۴۲۳۷/۵۴۲ کیلومتر را طی کند. رانندگان فراری شماره 50، آنتونیو فوکو، میگل میگل مولینو و نیکلاس نیلسن بودند.

درخشش فراری به اینجا ختم نمی‌شود و این تیم خود را با خودرو شماره 51 می‌کند، همچنین رتبه سوم را کسب کرد و این بود که هر دو هایپرکار فراری بعد از مسابقه با مشکلات فنی روبه‌رو شدند. اما رتبه دوم، هایپرکار تویوتا شماره 7 بود که مسابقه سنگینی برای اول شدن با فراری داشت و نهایتاً با فاصله 14 ثانیه، دوم شد.

همان‌طور که می‌دانید، مسابقاتی در سه کلاس برگزار می‌شوند و به طور معمول برگزار می‌شوند. کلاس بعدی، LMP2 است که تیم آمریکایی یونایتد اتواسپرت مقام اول آن را کسب کرد. مقام دوم و سوم به ترتیب به تیم‌های اینتر یوروپل (لهستانی) و آیدک اسپرت (فرانسوی) رسید.

کلاس بعدی، کلاس LMGT3 است که در آن خودروهای مسابقه نزدیک به نسخه خیابانی رقابت می‌شود. تیم پورشه مانتی با خودرو 911 GT3R رتبه اول این کلاس جذاب را به دست آورد. تیم بام‌و وی‌آرتی نیز با خودرو M4 GT3 مسابقه می‌داد و دوم شد. سومین و چهارمین خودروهای این کلاس، ماستنگ GT3 از تیم فورد پروتون بودند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

منبع: https://bama.ir/o/1eduf8qj


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: