نسخه های 5 در از Thar، Jimny و Gurkha در نمایشگاه خودرو 2023 رونمایی می شود


ماهیندرا نسل جدید شاسی بلند سه درب Thar را در سال 2020 روانه بازار کرده بود. این SUV با استقبال چشمگیر خریداران روبرو شده است، زیرا هنوز یک دوره انتظار نزدیک به 1 سال دارد. این شرکت اعلام کرده است که در سال 2023 یک Thar کاربردی تر و بزرگتر 5 در را در کشور معرفی خواهد کرد. نه تنها ماهیندرا، فورس موتورز و ماروتی سوزوکی نیز به ترتیب نسخه 5 درب گورکا و جیمنی را عرضه خواهند کرد. انتظار می رود این سه شاسی بلند در نمایشگاه خودروی 2023 در ژانویه رونمایی شوند.

قیمت های جدید ماهیندرا تار

مدل جدید ماهیندرا تار 5 در، برای اینکه بر اساس فاصله بین دو محور بیشتر از مدل 3 در باشد، فضای بیشتری را در داخل کابین ارائه می دهد. مدل فعلی صندلی های عقب دارد اما به دلیل کمبود جا برای بزرگسالان و نداشتن فضای بار، خودرویی خانوادگی نیست. یک مدل 5 در ترکیبی از استحکام و فضای بیشتر را برای سرنشینان عقب ارائه می دهد. همچنین انتظار می رود که دارای یک صفحه سخت فلزی باشد.

این موتور با همان موتورهای 2.0 لیتری توربو بنزینی و 2.2 لیتری توربو دیزل عرضه می شود که قدرت 3 در Thar را تامین می کند. موتورها احتمالاً برای قدرت و گشتاور اضافی کالیبره شده اند. گزینه های گیربکس شامل 6 سرعته دستی و 6 سرعته مبدل گشتاور اتوماتیک خواهد بود. انتظار می‌رود این شاسی‌بلند مبتنی بر پلتفرم سفت‌تری باشد و با سیستم تعلیق پنج پیوندی و مسیر عریض‌تر عرضه شود.

سوزوکی جیمنی 5 در

ماروتی سوزوکی SUV جدید جیمنی 5 در را در سال 2023 وارد کشور خواهد کرد. که قرار است در نمایشگاه خودروی 2023 رونمایی شود، مدل جدید بر اساس جیمنی سیرا ساخته خواهد شد و دارای فاصله بین دو محور 300 میلی متر بیشتر و طول آن 300 میلی متر افزایش خواهد یافت. . از نظر ابعادی، مدل جدید 3850 میلی متر طول، 1645 میلی متر عرض و 1730 میلی متر ارتفاع خواهد داشت. فاصله بین دو محور 2550 میلی متر و فاصله بین دو محور 210 میلی متر خواهد بود. طبق گزارش ها، وزن این شاسی بلند 1190 کیلوگرم است که 100 کیلوگرم بیشتر از سیرا 3 درب است.

مدل جدید کمی متفاوت از مدل معمولی به نظر می رسد و با عناصر طراحی جدید عرضه می شود. تغییرات عمده در قسمت جلویی که دارای زبان طراحی جدید این برند است، اعمال خواهد شد. مدل جدید فضای صندوق عقب بزرگتری خواهد داشت و کابین کاربردی تری را ارائه می دهد. احتمالاً این موتور از موتور 1.5 لیتری K15C بنزینی Brezza با فناوری هیبریدی ملایم بهره می برد. گزینه های گیربکس احتمالاً شامل یک 5 سرعته دستی و یک مبدل گشتاور 6 سرعته اتوماتیک است.

مشخصات Force Gurkha 2021

فورس موتورز آزمایش نسخه جدید 5 درب SUV سبک زندگی گورکا را در جاده های هند آغاز کرده است. مدل جدید به طور قابل توجهی طولانی تر از نسخه معمولی 3 در به نظر می رسد و انتظار می رود فضای بیشتری در داخل کابین ارائه دهد. در واقع، مدل جدید در گزینه های صندلی های متعدد از جمله 4 صندلی، 6 صندلی، 9 صندلی و 13 صندلی عرضه خواهد شد. به احتمال زیاد فاصله بین دو محور 400 میلی متر بیشتر از Grukha 3 در است.

LWB Gurkha از همان موتور 2.6 لیتری توربوشارژ دیزلی بهره می برد که 90 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. مدل با مشخصات بالا با جعبه انتقال 4×4 با نسبت برد بالا و پایین ارائه می شود. این خودرو با دیفرانسیل های قفل شونده مکانیکی در جلو و عقب عرضه می شود تا از کشش بهتر اطمینان حاصل شود.


نسخه های 5 در از Thar، Jimny و Gurkha در نمایشگاه خودرو 2023 رونمایی می شود
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: