نسل بعدی رنو داستر به هند می آید. پلتفرم جدید CMF-B


اتحاد رنو-نیسان قرار است مرحله بعدی سرمایه گذاری خود در هند را در هفته های آینده اعلام کند. یک گزارش جدید ادعا می کند که اتحاد قرار است سرمایه گذاری نزدیک به 500 میلیون دلار آمریکا (4000 کرور) را اعلام کند. با این سرمایه گذاری، شرکای اتحاد یک پلت فرم جدید – CMF-B – را در هند معرفی خواهند کرد. این پلتفرم برای توسعه طیف جدیدی از مدل‌های هر دو برند از جمله نسل بعدی رنو داستر استفاده خواهد شد.

جزئیات نسل بعدی رنو داستر

رنو اخیراً نام داستر را از بازار خود حذف کرده است. این شرکت نسل اول داستر را در بازار ما به فروش می رساند. از سوی دیگر، رنو داچیا در حال حاضر مدل نسل دوم را در اروپا و بازارهای منتخب آمریکای جنوبی از جمله برزیل به فروش می رساند. قبلا به شما اطلاع دادیم که رنو از مدل نسل دوم صرف نظر کرده و فقط نسل سوم داستر را در بازار ما معرفی خواهد کرد.

رندر نسل بعدی رنو داستر

پلت فرم جدید CMF-B به شدت برای بازار هند بومی سازی خواهد شد. این پلتفرم همچنین یک شاسی بلند 3 ردیفه رنو را معرفی خواهد کرد که به عنوان کانسپت Bigster به نمایش گذاشته شد. این معماری همچنین به اتحاد برای تولید خودروهای الکتریکی محلی کمک خواهد کرد، زیرا CMF-B دارای مشتقات الکتریکی به نام CMF-B EV است.

نیسان همچنین یک SUV جدید مبتنی بر پلت فرم CMF-B را در کشور عرضه خواهد کرد. نسل بعدی داستر رقیب هیوندای کرتا، کیا سلتوس، فولکس‌واگن تایگون، اشکودا کوشاک و ام‌جی آستور خواهد بود. این شرکت همچنین می تواند مشتقات 3 ردیفه SUV، مدل بزرگتر را برای رقیب تاتا سافاری و ماهیندرا XUV700 عرضه کند.

محصولات مبتنی بر پلتفرم CMF-B قبل از سال‌های 2024-25 در بازار ما معرفی نمی‌شوند، زیرا بومی‌سازی پلتفرم جدید زمان بر است. رنو در حال آزمایش کراس اوور کوپه آرکانا در هند است. این مدل می تواند در سال 2023 در بازار ما عرضه شود. این شرکت همچنین می تواند مگان e-tech، نسخه الکتریکی هاچ بک مگان را معرفی کند. از طرف دیگر، نیسان موتور هند قبلاً اعلام کرده است که در حال مطالعه شاسی بلندهای X-Trail، قشقایی و جوک به عنوان واردات CBU برای بازار هند است. انتظار می رود X-Trail ابتدا وارد بازار ما شود.

اتحاد رنو-نیسان در حال حاضر Kiger، Kwid، Triber و Magnite را می‌فروشد که بر پایه پلتفرم ارزان قیمت CMF-A ساخته شده‌اند. نیسان همچنین شاسی بلند Kicks را بر اساس پلت فرم M0 به فروش می رساند. این سرمایه گذاری مشترک از استراتژی اشکودا و فولکس واگن هند پیروی می کند که با موفقیت کوشاک، تایگون، اسلاویا و ویرتوس را بر اساس پلت فرم MQB AO IN معرفی کرد.

منبع – AutoCarIndia


نسل بعدی رنو داستر به هند می آید. پلتفرم جدید CMF-B
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: