نسل جدید تاتا نکسون برای به اشتراک گذاشتن پلتفرم با Altroz


تاتا موتورز اولین شاسی بلند ساب کامپکت خود – Nexon – را در سال 2017 معرفی کرد. این مدل با طراحی جمع و جور، موتورهای کارآمد و قیمت مقرون به صرفه توانست حجم زیادی برای خودروساز در کشور ایجاد کند. در حال حاضر، در 67 نوع از جمله Dark Edition، Kaziranga Edition و Jet Edition موجود است. قیمت تاتا نکسون از 7.70 میلیون روپیه شروع می شود و تا 14.18 لک (همه، نمایشگاه قبلی) افزایش می یابد. در اکتبر 2022، این خودروساز 13767 دستگاه نکسون را خرده فروشی کرد که رشدی 36 درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل به ثبت رساند.

از زمان راه‌اندازی، Nexon به‌روزرسانی‌های متعددی از جمله دریافت کرد انواع جدید و نسخه های ویژه اکنون، این شرکت در حال برنامه ریزی برای تغییر نسل به پرفروش ترین SUV خود است. با این حال، جدول زمانی رسمی عرضه و جزئیات آن هنوز فاش نشده است. نسل جدید تاتا نکسون احتمالا شاهد تغییرات عمده ای از نظر طراحی و ویژگی ها خواهد بود. یکی از به روز رسانی های اصلی در زیربنای آن انجام خواهد شد. گزارش شده است که Nexon کاملاً جدید بر روی پلت فرم آلفا (معماری چابک، سبک و انعطاف پذیر) طراحی شده است که قبلاً در هاچ بک Altroz ​​و Punch mini SUV استفاده شده است.

تاتا نکسون 2022

پلت فرم آلفا برای استایل های مختلف بدنه، موتورهای متعدد، پیشرانه های الکتریکی خالص و هیبریدی سازگار است. این خودروساز می گوید که معماری جدید «برای ارائه حداکثر فضای چمدان، فضای پای عقب و فضای مفید در اطراف راننده» طراحی و توسعه یافته است. نسل جدید Tata Nexon ممکن است برخی از عناصر طراحی خود را از آن به اشتراک بگذارد تاتا آوی یا تاتا کوروو مفاهیم.

اگر گزارش ها را باور کنیم، نسل جدید تاتا نکسون می تواند با همان موتورهای 1.2 لیتری توربو بنزینی و 1.5 لیتری توربو دیزل عرضه شود. اگرچه، خودروساز ممکن است آنها را برای اصلاح بهتر به روز کند. گمانه زنی ها مبنی بر اینکه نکسون جدید ممکن است از فناوری هیبریدی ملایم بهره مند شود، وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد، شاسی بلند ساب کامپکت مسافت پیموده شده بهتری نسبت به مدل موجود ارائه می دهد. با این به روز رسانی، نکسون جدید استانداردهای سختگیرانه CAFÉ آینده و هنجارهای انتشار BS6 به روز شده را برآورده می کند.


نسل جدید Tata Nexon برای به اشتراک گذاشتن پلتفرم با Altroz ​​- جزئیات بیشتر
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: