نمایشگاه تیونینگ و خدمات خودرو 1402

سومین نمایشگاه بین المللی خدمات خودرو و تقویت، تزیین و تجهیزات از تاریخ 23 تا 26 ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مهرماه برگزار شد. ساعت بازدید این نمایشگاه 8 الی 15 بود.

غرفه های این نمایشگاه، عموما خدمات دهی خودرویی، قطعات تیونینگ، هیدروگرافی، تزئینات، محصولات شوینده، لوازم آفرود، خدمات ریمپ و افزایش توان و … را ارائه می دهند. شرکت‌های بزرگ‌تری نیز مانند گروه بهمن، مدیران خودرو، ایران روور و … در این رویداد حضور داشتند. علاوه بر این برای نمایش قطعات مختلف، خودروهای متفاوت به‌فرد تیونینگ با افزایش توان، خودروهای آفرودی با لوازم کامل، خودروهای کلاسیک و کمپرها نیز در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم:

قوی‌ترین پژو 206 به این نمایشگاه آمده بود که موتور GTI6 داشت. این موتور با تغییر ایجاد شده خروجی‌ای برابر 663 اسب‌بخار قدرت ارائه می‌دهد. البته طبق گفته مالک خودرو، این توان در آینده‌ای نزدیک به بیش از 750 اسب‌بخار خواهد رسید.

یکی دیگر از 206‌های عجیب و غریب و نمایشگاه، به سیستم خودران سطح 2 تجهیز شده و آپشن‌های متعددی برای آن در نظر گرفته شده است. ظاهر خودرو ساده بوده و جلب توجه نمی‌کند، اما اولین 206 با این سیستم به حساب می‌آید که راننده می‌تواند هنگام رانندگی دست خود را از فرمان بردارد. در فضای داخلی این خودرو، صفحه کیلومتر دیجیتال و یک نمایشگر عمودی نصب شده که دستیار صوتی و نویگیشن دارد.

با گشتی در نمایشگاه، با تنها دوج چارجر مدل 1968 در ایران مواجه شدیم که کاور بدنه مشکی داشت و با لوازم درگ آمریکایی‌اش، یکی از جذاب‌ترین اعضا نمایشگاه بود.

تویوتا GT86 خودرو محبوب جوانان بوده که دارای تیونینگ بالا بوده است. بنابراین چند دستگاه GT86 تینینگ به نمایشگاه آمده است که هر یک ظاهر و ویژگی‌های متفاوتی دارند. GT86 آبی رنگ با الهام از شخصیت سونیک طراحی شده بود و یک کیت راکت بانی ورژن 3 داشت. با وجود کیت بدنه و گلگیرهای برآمده، عرض خودرو 12 سانتی‌متر افزایش یافته است.

تویوتا GT86 مشکی‌رنگ نیز طبق بازی «گوست آف سوشیما» طراحی شده و کیت بدنه ربات دارد. جزئیات طلایی رنگ روی بدنه آن، به شمشیر شخصیت اصلی بازی اشاره دارد.

در آفرودی، یک دستگاه تویوتا لندکروز با تجهیزات بود و تغییراتی که نشان داده شده است که ارتفاع بلندی داشت. این خودرو ویژگیهایی مانند گلگیرهای و کیت وایدبادی، رینگ و لاستیک آفرودی، افزایش ارتفاع از سطح زمین، کاور بدنه، ادوات آفرود ARB، امکان رانندگی در آب و … دارد.

در غرفه بهمن موتور نیز محصولاتی مانند پیکاپ دو دیفرانسیل G9 ( که به زودی به بازار عرضه می‌شود) و اینرودز با کاربری کمپر حضور دارد.

عکاس: عرفان اسلام‌پناه

منبع: https://bama.ir/o/87z7bqzs


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: