نمونه اولیه رنو 5، چشمک در چراغ های جلو (قسمت 1)

نسخه نهایی آنها، بسیار کار شده، بسیار تراشی شده، چشمان خنده را تداعی می کند، کمی چروک شده است. در مورد چراغ های روشنایی روز مستطیلی شکل در قسمت پایین، که یادآور مه شکن های اضافی آن زمان هستند، مانند ابتدا در یک سپر در بدن شما قرار می گیرند. درمان کریستالی و سه بعدی آنها، برش بسیار دقیق آنها، برش های لیزری را تداعی می کند و دنیای آیرودینامیک و هوانوردی را فرا می خواند. »

فناوری در خدمت بیان

در نهایت، فرآیندهای فوق مدرن برای ابداع مجدد ظاهر نمادین R5 آغاز شده است. به ویژه فناوری LED ماتریسی که امکان ادغام حرکت با برنامه‌نویسی انیمیشن‌ها را برای زنده کردن چراغ‌های جلو فراهم می‌کند. این به ویژه با سکانس خوش آمدگویی نشان داده شده است. لوگوی جدید خودرو روشن می شود و باعث ایجاد انیمیشنی می شود که تا جلوپنجره گسترش می یابد. سپس چراغ های جلو به گونه ای زنده می شوند که گویی خودرو در حال چشمک زدن است. از دست دادن این چشمک غیرممکن است!

با استفاده از فناوری ماتریس و انیمیشن های سکانس خوش آمدگویی، توانستیم بیان و بازیگوشی ظاهر ماشین اصلی را بازسازی کنیم.

gr0abrn02g-phpsgsxie

از نگاه فرقه تا تفسیر مجدد

کار بر روی نمونه اولیه یک موضوع آزاد نبود. این کار تفسیر مجدد شی R5 و طرح ریزی آن به آینده بود تا آن را به یک شی مدرن تبدیل کند.

رنو 5 پروتوتایپ که در 14 ژانویه رونمایی شد، که وارث مدل برقی آینده R5 را پیش‌بینی می‌کند، قبلاً باعث جاری شدن جوهر زیادی شده است. باید گفت که طراحان آن به طرز درخشانی سبک اصلی نسخه 1972 را دوباره تفسیر کردند. نیکلاس جاردین از قلب تکنوسنتر، سایتی که مفاهیم و مدل های گروه رنو در آن توسعه می یابد، پیدایش پروژه را آشکار می کند:

برای طراحی مجدد چراغ های جلو و چراغ های روشنایی در روز، همه چیز با خطوط، زوایا و شعاع عناصر جلویی R5 اصلی شروع شد. سپس در طول طرح‌ها، چراغ‌های جلو از نظر نسبت و طراحی کاملاً متفاوت شدند. »

بنابراین، چه در طراحی و چه در فناوری، چراغ‌های جلوی رنو 5 پروتوتایپ دیگر روی کاغذ شباهت زیادی با چراغ‌های R5 آن زمان ندارند. و با این حال نگاه او را می شناسیم. شرط برنده شد! برای اینکه جانشین شایسته R5 باشد، این خودرو باید رسا و سرزنده می شد. ما با این نمونه اولیه، یک شی واقعی از طراحی مدرن، تجسم لذت زندگی در رنو، در این تور دو نیرو موفق شده ایم.نیکلاس ژاردین نتیجه گیری می کند.منبع

آه، R5! همه نگاه شیطنت آمیز و شیطنت آمیز او را می شناسند که به سرعت به اندازه خود ماشین فرقه شد. در اوایل سال 1972، سال عرضه، رنو این نگاه را در خود متجلی کرد ماجراهای سوپراسپرت، کارتون تبلیغاتی معروف. همچنین می‌توانستیم او را در جاده‌ها، در جریان عملیات «چرخ بگیر» که در آن زمان انجام شد، ملاقات کنیم. رنو 5 که با چشم‌های چسبنده زیبایی روی چراغ‌های جلوی خود مزین شده بود، سپس برای دیدار با فرانسوی‌ها به راه افتاد. این نگاه نمادین و همدست است که نیکلاس جاردین می خواست در نمونه اولیه رنو 5 تولید کند. در حالی که آن را به سوی آینده سوق می دهد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: