نیسان یک شاسی بلند جدید کرتا رقیب را در هند عرضه می کند


اتحاد رنو-نیسان در حال برنامه ریزی برای معرفی پلت فرم مدولار جهانی CMF-B خود در هند است. JV به زودی سرمایه گذاری 4000 کرور روپیه را اعلام خواهد کرد که در مراحل نهایی تایید است. گزارش جدیدی ادعا می کند که رنو این خودرو را معرفی خواهد کرد نسل سوم داستر SUV بر اساس پلت فرم جدید CMF-B. نیسان همچنین نسخه مخصوص به خود را از شاسی بلند سایز متوسط ​​جدید خواهد داشت که بر روی پلت فرم جدید طراحی و توسعه خواهد یافت.

رنو-نیسان JV استراتژی اشکودا-فولکس واگن را دنبال خواهد کرد که با موفقیت 4 محصول Slavia، Virtus، Taigun و Kushaq را بر روی پلت فرم MQB AO IN عرضه می کند. نیسان در حال حاضر شاسی بلند Kicks را در رده شاسی بلندهای سایز متوسط ​​به فروش می رساند. این پلتفرم بر پایه پلتفرم منسوخ M0 ساخته شده است که احتمالاً با معرفی نسل سوم شاسی بلند داستر، تولید آن در سطح جهانی متوقف خواهد شد. نیسان از پلت فرم جدید و مدرن CMF-B برای توسعه یک SUV سایز متوسط ​​جدید استفاده خواهد کرد که رقیب هیوندای کرتا، کیا سلتوس، ام جی آستور، فولکس‌واگن تایگون، اشکودا کوشاک، تویوتا هایریدر و ماروتی گرند ویتارا خواهد بود.

این گزارش همچنین ادعا می کند که شاسی بلندهای جدید مشتقات 3 ردیفه نیز خواهند داشت. نسخه های 7 نفره رقیب هیوندای آلکازار، تاتا سافاری، ماهیندرا XUV700 و ام جی هکتور پلاس خواهند بود. اتحاد باید تغییرات خاصی را در پلت فرم CMF-B ایجاد کند تا به سطوح محلی سازی بالاتر دست یابد.

معماری جدید CMF-B همچنین دری را برای خودروهای الکتریکی شرکای اتحاد باز خواهد کرد. این پلت فرم دارای یک مشتق الکتریکی به نام CMF-B EV است. معماری جدید هنجارهای ایمنی موجود و آتی را برآورده می کند و از برقی سازی شامل پیشرانه های هیبریدی و EV پشتیبانی می کند. نه فقط یک SUV با اندازه متوسط، بلکه معماری آن به اندازه کافی همه کاره است تا سبک های بدنه متفاوتی را در خود جای دهد.

گزارش‌های قبلی نشان می‌دهند که داستر جدید با مشخصات اروپایی می‌تواند پیشرانه هیبریدی پلاگین را که در رنو کپچر E-Tech و نیسان جوک هیبریدی ارائه می‌شود، دریافت کند. در حالی که اکثر B-SUV ها در طرح بندی FWD ارائه می شوند، نسل بعدی داستر و شاسی بلند جدید نیسان با گزینه 4WD عرضه خواهند شد. مدل جدید احتمالاً طرح‌بندی 4WD، فاصله بالاتر از سطح زمین و زاویه‌های نزدیک و خروج قابل احترام را ارائه می‌دهد.

نیسان اخیراً این موضوع را معرفی کرده است ایکس تریل، قشقایی و شاسی بلندهای جوک در رویدادی در دهلی نو. این شرکت اعلام کرده است که در حال آزمایش و بررسی امکان عرضه این SUV ها از طریق مسیر CBU هستند. نیسان همچنین اعلام کرده است که X-Trail می تواند اولین مدلی باشد که در بازار ما عرضه می شود.

منبع – AutoCarIndia


نیسان یک شاسی بلند جدید کرتا رقیب را در هند عرضه می کند – گزارش
منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: